Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi yağ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    Merhabalar

Yeni model vulture 125 i motor bloğunun üzerinde 10w30 yağ yazıyor.Kullanım kitapçığında ise 10w40 yağ kullanın diyor. 10w30 yazma sebebi ilk 500 km için mi sadece? Birde siz hangi marka kullanıyorsunuz? Üzerinde ipone yağ ile geliyor ben de ipone ile devam edeyim diyorum ne dersiniz?
    Bir de motor bloğunun üzerinde yağ kapasitesi 1,4 - 1,6 litre yazıyor kullanım kitapçığında 1 Litre koyun diyor bu kullanım kitapçığını hazırlayan kişi motoru tanıyor mu biliyor mu merak ediyorum Çin malı ve Türk montajı olunca böyle oluyor demekki.
    işe hayatbundan ibaret...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

125cc için 1.5 litre yağ bana fazla geldi. İpone yağ kaliteli fiyatı sorun değilse kullanabilirsin. Onun haricinde liqui moly motul castrol ve mobil ürünlerinden uygun olanını kullanabilirsin. Tahmin ettiğin kadar fark yaratmayacaktır. 10W30 rodaj dönemi icindir sonrasında daha kalın koymak gerekir yağ kullanıldıkça inceliyor zaten. Bu sıcaklarda 15w50 tavsiyemdir.

Kullanım kılavuzları kesinlikle rezalet.Geçen ay Mondial Sfc 100 Cub aldım.3,8 litre benzin alır yazıyor buna güvendim ve yolda kaldım.Oysa tam 3 litre benzin alıyormuş.Daha bir sürü hata var kılavuzda.

mutlumotorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Benim bildiğim kadarı ile yağ filtresi değişecekse daha fazla yağ eklenir kitapçık ta bunu belirtiyor çoğu üst segment cc motorlarda böyle Ben cbf için 10/40 Motul 3000 serisi kullanıyorum gayet memnunum bize yağ filtresi olmadığı için kafam rahat:d

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)