Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

boğulma ve tekleme sorunu çözüm bulamadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Merhaba arkadaşlar bugünlerde bir motosiklet topluyorum neredeyse son aşamaya geldim ama çözemediğim bir problem var. Motor 125cc windy-s

Motor tek marşta çalışlıyor, boşta 6-7 bin devire kadar problem yok, daha sonra teklemeye başlıyor. 1. vitese atıp ilerlemeye kalktığınızda 3-4 bin devir gibi teklemeye başlıyor ve devirlenmiyor.

Çözüme ulaşmak için denediğim yolları yazıyorum, umarım başına gelen vardır çünkü benim artık aklıma gelen bir çözüm kalmadı.
    -Başka Karbratör denedim
    -Buji, pipo ve buji kablosu değişti.
    -Bobin ve CDI beyin değişti.
    -Motordan gelen kabloları direkt olarak cdi ve bobin ile bağladım yani tesisatı devredışı bıraktım yine değişen bir şey olmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    sübaplara bir baktırmak gerekli sanki. tam açılmayıp ekzozu boşaltamıyor gibi.

Diğer herşeyi elemişsin o yüzden aklıma geldi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    depodan doğru düzgün yakıt geldiğini, yakıt hortumunu vs kontrol etmişsindir sanırım

supap ayarı ve pickup coil kontrol edilmeli.

gene düzelmezse mekanik inceleme gerekli.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugünlerde bir motosiklet topluyorum neredeyse son aşamaya geldim ama çözemediğim bir problem var. Motor 125cc windy-s

Motor tek marşta çalışlıyor, boşta 6-7 bin devire kadar problem yok, daha sonra teklemeye başlıyor. 1. vitese atıp ilerlemeye kalktığınızda 3-4 bin devir gibi teklemeye başlıyor ve devirlenmiyor.

Çözüme ulaşmak için denediğim yolları yazıyorum, umarım başına gelen vardır çünkü benim artık aklıma gelen bir çözüm kalmadı.
    -Başka Karbratör denedim
    -Buji, pipo ve buji kablosu değişti.
    -Bobin ve CDI beyin değişti.
    -Motordan gelen kabloları direkt olarak cdi ve bobin ile bağladım yani tesisatı devredışı bıraktım yine değişen bir şey olmadı.
    Hava giriş manifoltu ya da boğazı çatlak olabilir, başıma gelmişti.
    Karbüratör manifolt girişinden veya başka yerden hava alıyorda olabilir...
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim, binde bir olacak bir şey oldu ve değiştirdiğim karbratörde arızalı olduğundan sorunu tespit edememişim. motor hava ayar vidasını sonuna kadar sıkmama rağmen çalışmaya devam ediyor, tepkileri değişsede tekleme sorununa devam ediyor. bu sebepten yeni karbratör sipariş ettim, yarın geldiğinde takacağım.

Güzel bir restorasyon çalışması oldu racing bir motoru nakeda çevirdim grenajları çok hasarlı olduğu için, burada fotoğraf paylaşırım yakında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)