Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motosiklet Lastik Kayma Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,
    100cc Mondial otomatik cup aldım.Dün tescil ediildi henüz 30 km kullandım.Bugün lastiklerde iki kere kayma hissettim Bir tanesi sağa dönüşte yavaşlarken öbürü sert arka fren yapınca.Lastikler yeni alışıyor diyebilir miyiz?Yoksa tehlikeli bir durum mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hayır normal,lakin acil eğitim alman lazım başına iş açarsın en azından altın elbiseli adam videolarını izle

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    100cc Mondial otomatik cup aldım.Dün tescil ediildi henüz 30 km kullandım.Bugün lastiklerde iki kere kayma hissettim Bir tanesi sağa dönüşte yavaşlarken öbürü sert arka fren yapınca.Lastikler yeni alışıyor diyebilir miyiz?Yoksa tehlikeli bir durum mu?
    Üstünde muhtemelen cst vardır onlarla böyle şeyler normal.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yeni lastiklerde genelde mum(koruyucu tabaka) oluyor. ilk 100-150 km dikkatli kullanın denilir bu yüzden.
    Senin cup'ın lastiklerde de, mum olabilir. Bir süre dikkatli bin. Ancak lastikler çok kaliteli olmadığı için bir süre sonra bu his geçmiyor hissine kapılabilirsin. O zaman güzel bir lastik bulup değiştirmekte fayda var.

Cevaplara teşekkürler
    Mum koruyucu tabaka olabilir çünkü çok parlak görünüyorlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. sey_47 söylenmesi gereken herşeyi söylemiş. Ben zamanında Rks Titanic kullandım. Maalesef maliyetten ötürü Çin malı motorlar ülkeye kabak gibi lastiklerle geliyor. Kim diyorsa ki "ısınınca süper panpa" , "kuruda muhteşem hafız" ya bilmiyor, ya yalan söylüyor, inanmayın. İmkan varsa en kısa sürede daha yumuşak hamurlu iyi bir lastikle takım olarak değişim sağlayın. O zaman yeni motorunuzdan alacağınız keyif daha da artacaktır.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    bilinen markalardan bir takım kaliteli lastik alın, kafanız rahat olsun, huzurla sürün.

Teşekkürler,
    önceki motorum 50cc Arora Toros scooter lastik patlamıştı,tamirci Anlas tavsiye etti.Gerçekten 2,5 seneden sonra farkı anlamıştım.Bunu da değiştirmek zorunda kalırsam Anlas tan şaşmam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)