Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Evde tamir için malzemeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Siz bir tamirci açmayacaksanız izeltaş almanıza gerek yok: çok kaliteliler, evladiyelikler ancak çok da pahalılar.
    Daha uyguna ama kalitesi de iyi olan Soma ya da rico alabilirsiniz(Soma izeltaşın alt markası mıydı neydi, tam hatırlayamadım, ya da öyle aynı kalitede ama alt marka oalrak satılan markalar var, iyi araştırın, benzer kalitede ancak fiyat olarak çok daha iyi oluyorlar).

Tork anahtarı için ara ara KOÇTAŞ'ın sitesini ve ya mağazalarını kontrol edin, hayet uygun fiyatlara düşüyor bazaen. Haberiniz olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    ev işleri, motosikletim ve arabamın işlerini yapmayı ben de çok severim. arkadaşlar da kendi işlerin de benden yardım istiyor çoğu zaman. öyle ki asker de bile garaj çavuşuydum. bütün gün land ve ünimog tamir ediyodu bakımcı başçavuşla.

el aletlerine gelicek olursak ta gerek kendi aldığım takımlar, gerek babamın yıllar için deki birikimleri olsun envai çeşit el aletimiz oldu evde. bunların için de kontrol kaleminden tut, pvc boru için kaynak makinesine kadar mevcut. sarf malzemelerini söylemiyorum bile.

bana kalırsa ilk önce edinmeniz gereken en önemli şey güzel bir cırcırlı lokma takımı,vidalama ucu, allen ve torx takımı. motosiklet söküp takma da olmazsa olmaz bunlar. ben lokma takımı olarak Milwaukee markasının şarjlı darbeli sokum sıkma makinasını ve şarjlı vidalamasını kullanıyorum. tabi biraz tuzlu bir alet ama evladiyelik bir cihaz. bu gün de trendyol da 40 lira indirim kuponu bulmuşken bosch'un ufak bir cırcır takımını aldım. içinde ki lokmalar yetersiz olabilir yeni toplayan biri için ama başlangıçta iş görür. ihtyacım da yok halbuki ama alışkanlık işte, çocuğa oyuncak aldığın da nasıl mutlu oluyorsa bende bunları alınca mutlu oluyorum linkini aşağıda bırakıyorum. onun haricin de lazım olan malzemeleri hep ihtiyacım olduğun da öğrenip öyle aldım ben. siz de öyle yapın bence. bu sayede ihtiyacınız olmayan bir şeyi almazsınız.

aldığım takımın linki;
    https://www.trendyol.com/bosch/27-parca-circir-tornavidali-aksesuar-seti-p-4651988?boutiqueId=423341&merchantId=111440
    RoofRoof bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ev işleri, motosikletim ve arabamın işlerini yapmayı ben de çok severim. arkadaşlar da kendi işlerin de benden yardım istiyor çoğu zaman. öyle ki asker de bile garaj çavuşuydum. bütün gün land ve ünimog tamir ediyodu bakımcı başçavuşla.

el aletlerine gelicek olursak ta gerek kendi aldığım takımlar, gerek babamın yıllar için deki birikimleri olsun envai çeşit el aletimiz oldu evde. bunların için de kontrol kaleminden tut, pvc boru için kaynak makinesine kadar mevcut. sarf malzemelerini söylemiyorum bile.

bana kalırsa ilk önce edinmeniz gereken en önemli şey güzel bir cırcırlı lokma takımı,vidalama ucu, allen ve torx takımı. motosiklet söküp takma da olmazsa olmaz bunlar. ben lokma takımı olarak Milwaukee markasının şarjlı darbeli sokum sıkma makinasını ve şarjlı vidalamasını kullanıyorum. tabi biraz tuzlu bir alet ama evladiyelik bir cihaz. bu gün de trendyol da 40 lira indirim kuponu bulmuşken bosch'un ufak bir cırcır takımını aldım. içinde ki lokmalar yetersiz olabilir yeni toplayan biri için ama başlangıçta iş görür. ihtyacım da yok halbuki ama alışkanlık işte, çocuğa oyuncak aldığın da nasıl mutlu oluyorsa bende bunları alınca mutlu oluyorum linkini aşağıda bırakıyorum. onun haricin de lazım olan malzemeleri hep ihtiyacım olduğun da öğrenip öyle aldım ben. siz de öyle yapın bence. bu sayede ihtiyacınız olmayan bir şeyi almazsınız.

aldığım takımın linki;
    https://www.trendyol.com/bosch/27-parca-circir-tornavidali-aksesuar-seti-p-4651988?boutiqueId=423341&merchantId=111440
    Hocam ürün güzele benziyor, teşekkürler paylaşımın için ama bu Bosch, bizim bildiğimiz Bosch değil galiba. Logosundaki "S" harfi ters. "Adidas- Addios" gibi olmasın sonra. Düzeltme: Kapak açık olduğu için logoyu tersten görmüşüm, yeni farkettim kusura bakma
    ahmetmert58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bir tamirci açmayacaksanız izeltaş almanıza gerek yok: çok kaliteliler, evladiyelikler ancak çok da pahalılar.
    Daha uyguna ama kalitesi de iyi olan Soma ya da rico alabilirsiniz(Soma izeltaşın alt markası mıydı neydi, tam hatırlayamadım, ya da öyle aynı kalitede ama alt marka oalrak satılan markalar var, iyi araştırın, benzer kalitede ancak fiyat olarak çok daha iyi oluyorlar).

Tork anahtarı için ara ara KOÇTAŞ'ın sitesini ve ya mağazalarını kontrol edin, hayet uygun fiyatlara düşüyor bazaen. Haberiniz olsun.
    bende sizin kafadayım. rico, retta çin olmasına rağmen kaliteli el aletleri üretiyor. fiyatları uygun-du...

dolar kuru yükseldiğinden beri bir alet alacak isem, rico ile izeltaş bir bakmışım aynı paraya geliyor. bu bahsettiğim son 1 yıldır olan mevzu.

ilaveten izeltaş'ın alt markası elta.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu loctite nedir? Dünya bir araya gelse çıkmayanı var da iyi tutacak ama gerektiğinde sökmeye izin verecek olanı var mı?

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu loctite nedir? Dünya bir araya gelse çıkmayanı var da iyi tutacak ama gerektiğinde sökmeye izin verecek olanı var mı?
    loctite ın çeşitleri çok. renk ve numaraya göre ayrılıyordu yanlış hatırlamıyorsam. jeneratör üzerinde hangi cıvataya hangisi sürülecek nasıl torklanacak diye tablo yapmıştım vakti zamanında.

biraz ısıtıldığında hepsi daha çabuk çözülüp açılıyordu.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    cıks
    Aslında bu tür ufak motor tamirleri için bir kafe açsam diye uzun zamandır düşünüyorum,hem kafe-çay servisi hemde aynı yerde servis tarzı ama kişi sadece ihtiyacı olan lokma setini alsın yerinde kullansın bakımını yapsın işini bitirince zimmetinden düşülsün tarzı bir yer �� işte sadece düşünüyorum

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    https://www.koctas.com.tr/rico-lokma...4/p/1000086229

Bundan aldım bi tane kendime.Bu drz400lerde yağ filtresinin etrafına o ring konuluyor.Kalınlığı 1.9 içi de 13mm.1.9 yerine 2mm kalın gelir mi acaba?Yada bildiğiniz o ring satan bi yer var mıdır?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elzemdir. Cikacak vidaya mavi, cikmayacak olana kirmizi surulur.

Fasonunu kullanmaya gerek yoktur. Azar azar kullanildigi icin kucucuk tup uzun sure gider.

Artik motosikletlerin servis kitapciklari her vidanin civatanin tork degeri yaninda, loctite isteyip istemedigini de belirtiyor.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evde basit bakımları yapman için ise:
    - buji lokması,
    - düz yıldız tornavida,
    - 8, 10, 12, 13 lokma ve kolu,
    - ucuz bir allen takımı,
    - 8-9, 10-11, 12-13, 14-15 anahtar,
    - 17 lokma ve kolu.

yeterlidir.

marka tercihimi herzaman izeltaş'dan yana kullandım ve beni asla mutsuz etmedi.

bunlarda benim takımlar (:
    - 1/4 lokma takımı,
    - 1/2 lokma takımı,
    - allen takımı,
    - bits uç takımı
    - kombine anahtar takımı,
    - pense, yankeski, kargaburnu,
    - iç/dış sekman pensesi
    - motoruna göre özel çektirmeler,
    - supap alıştırma takımı,
    - supap çektirmesi,
    - ince aralıklı filler çakısı,
    - 2 adet negatif manometre, (çift silindir senkron ayarı için)
    - mekanik kumpas,
    - darbeli somun açma tabancası,
    - havalı cırcır,
    - taşlama,
    - dremel,
    - klasik matkap,
    - polisaj makinesi,
    - kompresör.

sarf malzemelerim:
    - montaj yağı,
    - orta mukavemetli civata sabitleyici (locktite),
    - kağuçuklu gres,
    - silikonlu gres,
    - sıvı gres,
    - pas çözücü,
    - wd40,
    - siyah sıvı conta,
    - muhtelif yapıştırıcılar,
    - sunfix,
    - plastik cilası,
    - kaporta pastası,
    - metal cilası,
    - muhtelif kağıt zımpara,
    - krem zımpara (supap alıştırma için),

bunlar benim takımlarım. motosiklet ile ilgili her işi yapabiliyorum.

almak istediklerim:
    - tekerlekli takım dolabı (hanım beni kesecek),
    - iç dış rulman çektirme,
    - mengene,
    - dijital tork anahtarı,
    - mikrometre,
    - kompresyon basıncı için manometre,
    hocam artık motoru servise size getiricem.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu tür ufak motor tamirleri için bir kafe açsam diye uzun zamandır düşünüyorum,hem kafe-çay servisi hemde aynı yerde servis tarzı ama kişi sadece ihtiyacı olan lokma setini alsın yerinde kullansın bakımını yapsın işini bitirince zimmetinden düşülsün tarzı bir yer �� işte sadece düşünüyorum
    Ben kesinlikle kullanırdım böyle bi kafeyi.
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Tork anahtarı yerine elektronik tork cihazlarında alsak olur mu?Kullanan duyan var mı yarı fiyata nerdeyse.Kalibrasyonu filan nasıl olur

mavrelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB600F Hornet 2007
    valla burada sayılanların hepsi bende var bak hepsi diyorum artık belli bir zaman sonra hastalığa dönüşüyor bu iş dükkan açacak kadar malzeme alet edavat var hatta en son GAV marka havalı bijon sökme aldım kompresörle balkonda duruyor :D

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak Bakım için;(Yağ, Filtre, buji)
    -https://urun.n11.com/anahtarlar/koba...-mm-P415666075 Filtre kayışı
    -https://urun.n11.com/lokma-takimlari...-24-P137365053 1/2 Lokma seti (30, 32 lokma ihtiyacınıza göre)
    -https://urun.n11.com/oem-yedek-parca...0ml-P177951612 Locktite
    -https://urun.n11.com/lokma-takimlari...tor-P299403720 Oynar Mafsal ara lokma
    Bunlara ek Bujinize uygun uzun Lokma (eğer isterseniz hazır buji lokma ufak setleri var ama pek performanslı olmuyorlar bilginize)
    Bir tık üst bakım sökümleri için ek olarak;
    -https://urun.n11.com/oem-yedek-parca...0ml-P193420253 Sıvı conta
    -https://urun.n11.com/diger/klingrit-...-cm-P412274123 (Klingrit levha İstenirse sanayiden küçük parça da alınabilir ama böylesi inanın daha bereketli oluyor)
    -https://www.koctas.com.tr/rico-acik-...i/p/1000044560 Açık ağız anahtar
    -https://urun.n11.com/lokma-takimlari...eti-P407828325 (1/4 lokma ve bis uçlu seti:sadece lokma set lisi alınabilir)
    -Tork anahtarı fiyatı yükseltiyor. El ayarınızı iyi tutturun.
    Bir Tık tık üstü;
    -Helicoil m6, m8 setleri
    -gidon yarım ay anahtarı
    -rulman çektirme
    -Spiral ve temizleme başlığı
    -Motorunuza göre vs. vs..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Kendimize aldığımız benzeri malzemeleri listeledik. direkt kopyala yapıştır yapmadık. Tabi siz ihtiyacınıza göre alacaklarınızı şekillendirebilirsiniz. Fikir olsun diye linkleri verdik.
    Ustam sen nasıl bir kralsın yahu bu kaçıncı seviye Maşallah her yorumunu severek okuyorum. Nazar değmesin

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tork anahtarı yerine elektronik tork cihazlarında alsak olur mu?Kullanan duyan var mı yarı fiyata nerdeyse.Kalibrasyonu filan nasıl olur
    elektronik tork cihazı nedir bilmiyorum.Tork anahtarı yerine daha basit olan lokmaya takılabilen torkmetre 'de alabilirsiniz.Aliexpress'te çok fazla seçenek var tork anahtarı için hatta yoğun bir şekilde kullanılmayacağı düşünürsek kalibrasyon gerektirmeyen basit modeller tercih edilebilir misal;

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektronik tork cihazı nedir bilmiyorum.Tork anahtarı yerine daha basit olan lokmaya takılabilen torkmetre 'de alabilirsiniz.Aliexpress'te çok fazla seçenek var tork anahtarı için hatta yoğun bir şekilde kullanılmayacağı düşünürsek kalibrasyon gerektirmeyen basit modeller tercih edilebilir misal;
    https://images-na.ssl-images-amazon....AC_SL1500_.jpg
    Benim sorduğum şöyle bişeydi:

https://www.amazon.com/ACDelco-ARM60.../dp/B004VYURT0

Aliexpressten alacağım kaliteli 2 tane tork anahtarı.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    bakım sıklığın hangi aralıkta, yılda bir bakım yapacaksan değmez bu masrafa, bazı olmazsa olmaz takımları elinde bulundur, hatta avadanlık çantası varsa motorda taşı, güvenilir bir usta edin, bakımı yaparken başında ol, sohbet muhabbet söker takarsınız, adamlar da biraz ekmek yesin

Yıllar evvel amortisör den ses geliyordu; çukura girince tak diye ses geliyordu, rahatsız ediciydi. Bir tanıdık kendi tamircisine gidelim dedi, neyse gittik, söyledim hatta sür, dene dedim yok denemedi çırağı mı kalfası mı nedir ona sevk etti, o da şu furş takımının en üstteki somununu keski-çekiçle sıkıştırdı ben amortisör den dedim ama nafile o somunuda mahvetti tabi bu ilkel yöntemle. 25₺ de para almıştı bu ilkel iş için ve sorun çözülmemişti.
    Bir başka tamirci de müşür değiştirmişti üfleye püfleye, yok bunu değiştirmek ölüm falan filan, göstergedeki vidanın karşı diş yuvaları da bozuktu boşa dönüyordu baktım çevirip sıkıyor numarası yapıyor beni kandırdığını sanıyordu aklınca ses çıkarmadım bir daha oraya gitmedim.
    Krank değişimi, fren hidrolik hortum değişimlerindeki maceralardan ve üst kapağın saplama kırılmasından sonra kendi işimi kendim yapmaya karar verdim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)