Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siyah boya tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar merhabalar motosikletimin koruma demirinde sürtülen yerleri boyuyayım diyorum. Bir nevi rutuş yani. Demirleri sökmeden boyayacağım. Boya almaya gittiğimde ne diyerek isteyeceğim. Çeşitleri vardır illaki parlak mat vs gibi. Renk ayırması olsun istemiyorum boya kodları varmıdır bu fısfıs boyaların tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    parlak mı mat mı? sen bileceksin.

mat istersen akçalı mat siyah al.
    parlak istersen akçalı ral 9005 almalısın.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    eski adıyla metylan yeni adıyla motip sprey boyalar kalitelidir 600 dereceye kadar dayanıklı olanını egzos da kullandım. astar parlak siyah ve verniğini de depo da kullandım benzinde bile akma olmadı

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bugün bauhaus un önünden geçerken aklıma geldi ve akçalı mat siyah aldım. Havaların güzel olduğu bi zamanda boyayı atacağım koruma demirine

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Ankara'da yağmur bitsin koruma demirini egzozu ve kaskımı boyayacağım, 1 tane parlak polisan siyah, 1 tane mat beyaz polisan, 1 tane parlak vernik polisan aldım. Daha deneme şansım olmadı ama okuyup araştırdıklarıma göre polisan ve akçalı en iyileri, ben şahsen kutu kalitesine göre karar verdim polisan aldım. Egzoza daha boya bakıyorum. Çoğu boyacının dediğine göre markadan daha çok boyanacak yüzeyin düzgün temizlenmesi önemli

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da yağmur bitsin koruma demirini egzozu ve kaskımı boyayacağım, 1 tane parlak polisan siyah, 1 tane mat beyaz polisan, 1 tane parlak vernik polisan aldım. Daha deneme şansım olmadı ama okuyup araştırdıklarıma göre polisan ve akçalı en iyileri, ben şahsen kutu kalitesine göre karar verdim polisan aldım. Egzoza daha boya bakıyorum. Çoğu boyacının dediğine göre markadan daha çok boyanacak yüzeyin düzgün temizlenmesi önemli
    egsoz için ısıya dayanıklı özel boyalar var diye duymuştum. İnşallah ısıya dayanıklı boya almışsındır. Benim olay rutuş işlemi olduğu için demirleri sökmeden gazete karton gibi materyallerle maskeleme yapıp ta boyamayı düşünüyorum

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egsoz için ısıya dayanıklı özel boyalar var diye duymuştum. İnşallah ısıya dayanıklı boya almışsındır. Benim olay rutuş işlemi olduğu için demirleri sökmeden gazete karton gibi materyallerle maskeleme yapıp ta boyamayı düşünüyorum
    Egzoz için daha hala almadım araştırma aşamasındayım. Muhtemelen würth alacağım. Rötuşte olsa söküp zımpara atman yararına olur boya atma/çatlama yapmaz en azından.

Motosikleti
    xv250
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski adıyla metylan yeni adıyla motip sprey boyalar kalitelidir 600 dereceye kadar dayanıklı olanını egzos da kullandım. astar parlak siyah ve verniğini de depo da kullandım benzinde bile akma olmadı
    vernik hangi vernik belirli bir adı var mı benzin değince dağılmadı mı hiç ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)