Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

xmax 250 egzos icinden gelen takirti sesleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selam,
    Lafi fazla uzatmadan konuya gireyim, egzos icinden takir takir sesler geliyor xmax larda kronik sorunmus icinde susturucu parcalari dagiliyormus
    Izmirde tavsiye edebileceginiz tamirini yapabilecek bir yer varmi?
    Egsoz arka kisimdan kesilip acilacak icindeki parca bir sekilde kaynaklanip sonra kesilen parca egzosa yama seklinde kaynaklanacak

Tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aynen kronik sorun. benimde dağılmıştı. bursa'da usta isteyen olursa tavsiye verebilirim. zaten yamaha servisi yönlendirmişti beni ustaya.

edit: yamaha servisini arayıp sorabilirsin. tanıdıkları varsa yönlendirirler.

Kaç km civarında veya kaçıncı yılında oluyor?

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç km civarında veya kaçıncı yılında oluyor?
    genelde 50'bin'e yaklaştığında veya sonrasında. (servis çalışanı arkadaş öyle demişti) benim 40-45 arasında olmuştu galiba. daha erken km'de gelenlerde oluyormuş ama.

Aynen söylediginiz gibi 43bin km de oldu,2014 model.
    izmirde varmi bildiginiz bir yer,veya direk egzos tamircisine gidip yaptirsam?
    Sonucta 2 civara söküp egzosu çikarcak, önemli olan kaynak isi.

Alıntı emrecengiz2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen söylediginiz gibi 43bin km de oldu,2014 model.
    izmirde varmi bildiginiz bir yer,veya direk egzos tamircisine gidip yaptirsam?
    Sonucta 2 civara söküp egzosu çikarcak, önemli olan kaynak isi.
    benim gittiğim usta özellikle şunu belirtiydi. egzozu açarken kesimi taşla değil, kaynakla yapıyormuş. ben işçiliğinden memnun kaldım. usta bulursan kesimi nasıl yaptığını bir sor hocam. bilmiyorum ne derece yararı var böyle açılımın ama yılların ustası bunu diyorsa mutlaka bir bildiği vardır.

Selamlar, ben de bu dertden muzdariptim internette cok aramama rağmen yapan bi yer bulamamıştım. İstanbul maslak oto sanayide Güven egzoz'a yaptırdım. Rast gele ilk bulduğum yer orasıydı işçiliğinden ve yapan arkadaştan cok memnun kaldım. Benim gibi bu sorunu yaşayanlar varsa bir alternatif olsun.

bursa usta

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kronik sorun. benimde dağılmıştı. bursa'da usta isteyen olursa tavsiye verebilirim. zaten yamaha servisi yönlendirmişti beni ustaya.

edit: yamaha servisini arayıp sorabilirsin. tanıdıkları varsa yönlendirirler.
    hocam selamlar. bursada bu usta nerde, iletisim bilgileri vs paylasabilir misin?
    tesekkurler.

Alıntı goktans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam selamlar. bursada bu usta nerde, iletisim bilgileri vs paylasabilir misin?
    tesekkurler.
    kaynakçı yaşar bursa adliyesinin hemen arkasında yeri.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Çok basit bir işlem, katalitik konvertır önündeki koruyucu kırılıyor. hızlı müdahale gerekli , çünkü filtreyi eziyor ve tamiri çok zor veya gereksiz hale getiriyor. x city de bir sefer susturucu değiştirdim komple, ikincisinde tekrar oldu. kronik olarak tasarım hatası bu egzos... Şu anda sorunsuz gidiyorum ama çok işlem yaptık her yerden sorun çıkartan birşey. tamirleri basit motor egzosu yapan biri olursa daha pratik yoksa araba yapanlarda hemen çözer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)