Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garaja Zemin Önerisi? Beton Zemin Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Merhaba Arkadaşlar
    Evimin Altında bir hobi alanım var.Garajın 2 arabalık park yerli kısmı bana ait.
    Motosikletlerimizin bakım ve tamir işlerini yapıyoruz her fırsatta.
    Zemin Gördüğünüz gibi Beton.Beton yükseltileri çimento artıkları vardı onları çekiçle kırdık epey düzledim.

Ne kadar süpürge vurursam vurayım bal dök yala kıvamınada gelse 1-2hafta içerisinde çimento yine biraz aşınıp toz haline geliyor.
    Motordan yere bi eldiven düşse fırında unun içine düşmüş edasıyla kaldırıyorum yerden.Takım taklavat terlik ayakkabı herşey toz.bembeyaz.

Fazla bütçe sarsmayan
    Parke,Fayans,Kauçuk,Epoksi Öneri tavsiye 4mtx15mt bir alana yaklaşık fiyat bilgisi olan arkadaşlar bilgi paylaşabilirlerse memnun olurum.

Bu bir üst katı tozu iyi anlatan bir fotoğraf

Pratik bi çözüm olabilir kalıcı bi çözüm olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum

Hayırlı Ramazanlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hayırlı Ramazan lar
    Fiyat vermek yanlış olur çünkü işin içine ustalık da giriyor. En basit hesaplamayı Malzeme parası X2 yaparsanız ustalık+malzeme kabaca cebinizden çıkacak para belli olur.

Aslında en güzeli Anti-statik epoksi kaplama. Ama çok pahalı.
    Kaymaz fayans kalıcı ve normal ücretli olur.

Geçici isterseniz yere biraz yapıştırıcı sürüp pvc kaplama kullanabilirsiniz. En ucuzu bu olur kanaatindeyim.

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Evini iyi kötü boyayabilen alçı çimento atabilen Derz çekebilen biri olarak çok büyük bir görsel veya simetri takıntım olmadığı için işçiliğini kendim yapmayı düşünüyorum.
    O yüzden Parça maliyeti veya adı olarak paylaşabilirseniz daha sağlıklı olur benim için.
    Evet Epoksi avm otoparkları gibi olan malzeme sanırım.Epey pahalı olduğunu duymuştum.
    Teşekkür ederim Selamlar

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evini iyi kötü boyayabilen alçı çimento atabilen Derz çekebilen biri olarak çok büyük bir görsel veya simetri takıntım olmadığı için işçiliğini kendim yapmayı düşünüyorum.
    O yüzden Parça maliyeti veya adı olarak paylaşabilirseniz daha sağlıklı olur benim için.
    Evet Epoksi avm otoparkları gibi olan malzeme sanırım.Epey pahalı olduğunu duymuştum.
    Teşekkür ederim Selamlar
    Kendi adıma söylemek gerekirse ben olsam Fayans yaptırırım.
    Kendim için bir hesap çıkardım. Koçtaştan Seramik + Seramik yapıştırıcısı belirledim. 60 Metrekare için
    45Tl Seramik X 50 Paket gidiyor = 2250Tl
    20TL Yapıştırıcı X 12 Paket =240
    Toplarsak = 2490Yl yaptı. Tabi ben biraz lükse kaçmış olarbilirim. Bu normal bir fiyat hesaplamaydı kendim için. Sizde Seramik düşünürseniz internetten zaten rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

Ek olarak Yer karosu olarak ararsanız fiyat çok düşüyor. Mesala 60m2 için yer karosu 500Tl ye geliyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Uygun fiyatlı, yapıştırılabilir, sökülebilir, uzun seneler kullanılabilir, kolay temizlenir, hemen uygulanabilir...

Yere PVC kaplama. Örnek link, bir göz atın Bütün dertlerin çözümü metrekaresi TL civarına geliyor. Kendiniz yarım saatte yapıştırırsınız. Yapıştırmak için lateks beton sı geçirmezlik katkısı veya benzeri birşey kullanabilirsiniz. Veya kenarlara ağırlık koyarsınız olur biter.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Selamlar
    Direkt beton yapın. çimento oranı fazla olsun. mümkünse tek parça yapmayın zamanla esneme yapacaktır, çatlamasın. Aslında eski tip mozaik yapabilirseniz en sağlamıdır, ömürlük olur. Ama silim yapabilecek usta lazım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Dostum,

Zemin diş etkenlerden(yagmur,kar,vb.)etkilenmiyorsa,

18lik medefe plaka serebilirsin.

Kışlari sicak olur,motor bakimi yaparken rahat edersin.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Benim garajda parke taşı var. Su sokaktaki gibilerden.
    İçine bayağı kum doldurduk aralarına falan. Kumu falan bitti. 5-6 yıl oldu.
    Senin çimentoya göre daha az tozuyordur ancak.
    Bende muzdaribim. Birşey düşünce hafif toz oluyor.
    Onu çok önemsemiyorum ama. Sadece süpürdüğümde bitmiyor tozu.

En çok canımı sıkan, bws topladım bir tane. Ufak tefek yag kaçağı oluyor. Damlatıyor. Taş emip gidiyor. Temizlenme şansı yok.
    Africanın zinciri yağlıyorsun, olurda damladı mı yine kirleniyor.
    Artık bwsnin yanaştığı yere karton koyuyorum.

Bu işin en oluru fayans. Fayansıda makinanın yan ayakta kırma şansı fazla. Heleki orta sehpa varsa, ezebilir fayansı. Döşemesi derzi iyi olması lazım.

Fayans pahalı derseniz.
    Ara ölçüler var. 2.kaliteleri falan oluyor bayagı ucuz fiyata. (yanlış olmasın ama, bir dükkanda 20 tl/m2 gibi rakamlar görüyordum. Bir kaç yıl önce.) Onlardan alınıp döşetilebilir. İşçiliği de kendiniz yaparsanız bayağı ucuza gelebilir. En uzun ömürlü bu tarz birşey galiba.

Olurda bir işlem yapar da paylaşırsanız sevinirim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Edit,

Olmadi,kerestecilerden veya ardiyelerden,yassi kalas veya ince beşon alip,kendin plaka yapabilirsin.daha sağlam olur

İnşaat kalipçilarinin kolonlarda kullandigi kerestelerden olacak.

Yan yana koprulersen 7-8 tanesiyle enine 2.50mt.boyuna ise 3-3.5 metre alan kaplarsin

Motosikleti
    honda cb500f
    Seramikcilerde elde kalan gecen sezonun fayanslarindan alabilirsin fakat kaydirmaz olanindan alman lazim traverter modeli olabilir gibi gdliyor bi inceele derim.

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Tüm katı 45kere süpürünce hemen hemen 4 çuvala yakın çimento tozu çıktı.
    Hala daha 4-5 günde bir temizliyorum azalıyor.
    Şuan eskisine göre %80 oranında daha az tozuyor
    masrafsız kurtardık.eninde sonunda süpürülecekti döşeme yapılmadanda önce.
    Teşekkürler arkadaşlar

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Üstte biri mdf önermiş. Ben de OSB önereyim. Binaların çatılarında ya da inşaatlara geçici duvar yapmak için kullanılan sunta - konraplak benzeri sarımsı malzeme. Sudan etkilenmez kolay kolay, yeterince sağlamdır. Çalıştığınız alanın altına bunlardan sererseniz rahat olabilir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Maalesef ucuz ve sağlıklı bi yöntem yok. Olsaydı müteahhit yapardı. Şap pahalı olduğu için yapmıyorlar.

Gözden kaçan diğer sıkıntı 4x15mt alan düzgün olsa bile, otoparkın kalan kısmından elen toz yine ortalığı batıracak. Yapılacak ise komple olmalı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yere beton döküyorlar, hafif parlak oluyor, zamanla çatlasa da kötü gözükmüyor, temiz ve hijyenik oluyor, aşırı dayanıklı olduğu için fayans gibi yan ayağın zarar vermesi mümkün değil. Kaymıyor da...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler