Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt 07 Tracer/ Naked Suspansiyon ve yay modifikasyonu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Arkadaslar merhaba, nisan mayis aylari gevsedi gene keman yaylari

Tracer on suspansiyona bir modifikasyon dusunuyorum, amacim virajlarda biraz da kararli olmasi, biraz daha spora yakin surus, ne yapmam lazim?

Yay ve yag degisimi ne derece beklentiyi karsilar ? Boyle bir degisim yapan arkadas varsa yorumlarini bekliyorum.

Ohlinsin nix 22 on amortisor ve stx 46 arka amortisor seti var, 10 bin tl gibi ciddi bir maliyeti var.

Birde Pirelli Diablo Rosso Corsa 2 takim dusunuyorum, olduk mu gene 15 binlik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, nisan mayis aylari gevsedi gene keman yaylari

Tracer on suspansiyona bir modifikasyon dusunuyorum, amacim virajlarda biraz da kararli olmasi, biraz daha spora yakin surus, ne yapmam lazim?

Yay ve yag degisimi ne derece beklentiyi karsilar ? Boyle bir degisim yapan arkadas varsa yorumlarini bekliyorum.

Ohlinsin nix 22 on amortisor ve stx 46 arka amortisor seti var, 10 bin tl gibi ciddi bir maliyeti var.

Birde Pirelli Diablo Rosso Corsa 2 takim dusunuyorum, olduk mu gene 15 binlik
    Ha maşallah!

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tracer 700 yeni kasa mt07 zaten böyle bir derdi yok.yenilenmiş ve komple değişmis set taşıyor üstünde.böyle bir harcama aşırı ötesi gereksiz olur.memnun değilsen satıp bu parayıda üste koyup daha farklı bir motor almak en akıllısı.aklında ama yok ya daha iyi yol tutsun vs diyorsan yumuşak lastik al dediğin gibi corsa serisi alırsan ciddi derecede fark edicektir tabiki.yapıcağın tek maliyet bu olsun bence.bende 2018 mt7 var eski seriyi sürmek nasip olmadı keşke kıyaslama yapabilseydim ama baya sert ve tepkileri net bence.virajda sallanmıyor yumuşaklık hissi verip tedirgin etmiyor.ön tarafta yağı genelde kalınlaştırıyorlar ama bu bahsettiğim 2014 2017 mt7lerde yapanlar gördüm.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Suspansiyon olayinda surucunun agirligi da ciddi fark olusturuyor.

Lastik tabii ki cok onemli, ama suspansiyonun eksikligini ya da uyumsuzlugunu telafi etmesi mumkun degil. ikisi de ayri onemli.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer 700 yeni kasa mt07 zaten böyle bir derdi yok.yenilenmiş ve komple değişmis set taşıyor üstünde.böyle bir harcama aşırı ötesi gereksiz olur.memnun değilsen satıp bu parayıda üste koyup daha farklı bir motor almak en akıllısı.aklında ama yok ya daha iyi yol tutsun vs diyorsan yumuşak lastik al dediğin gibi corsa serisi alırsan ciddi derecede fark edicektir tabiki.yapıcağın tek maliyet bu olsun bence.bende 2018 mt7 var eski seriyi sürmek nasip olmadı keşke kıyaslama yapabilseydim ama baya sert ve tepkileri net bence.virajda sallanmıyor yumuşaklık hissi verip tedirgin etmiyor.ön tarafta yağı genelde kalınlaştırıyorlar ama bu bahsettiğim 2014 2017 mt7lerde yapanlar gördüm.
    Eski mt07 'yi sürdüm, sürdüğüm alet de birhayli yıpranmış ve hırpalanmıştı gerçi ama ön takım rezalet ötesiydi tekerden hoşafa dönmüştü tracer ondan iyi tabi, komple amortisör değişimine o kadar para kimse vermez çünkü verse üste o farkı koyup satamaz biliyorum ama en azından yay değişimi gibi bir upgrade yapan var mı? varsa ne gibi bir fark oldu merak ediyorum.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski mt07 'yi sürdüm, sürdüğüm alet de birhayli yıpranmış ve hırpalanmıştı gerçi ama ön takım rezalet ötesiydi tekerden hoşafa dönmüştü tracer ondan iyi tabi, komple amortisör değişimine o kadar para kimse vermez çünkü verse üste o farkı koyup satamaz biliyorum ama en azından yay değişimi gibi bir upgrade yapan var mı? varsa ne gibi bir fark oldu merak ediyorum.
    yurt dışı videolarında çok gördüm baya ama bizden yapan 1 tane vardı öhlinsler vs diyordu taktımı takmadımı bilmiyorum.ayrıca evet süren kişinin kilosu aslında dahada önemli.60 kilo biri ile 90 100 kiloluk biri motorun limitlerini farklı hızlarda görür.servisler zaten ön maşa bakımı tamiri yapıyor.daha kalın yağ koyup mümkünse ön yayıda değiştirirsen fark olur tabi.lastikte bunun cilası olur.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    ucuza kapatmak biraz da şansını denemek istiyorsan ayrıca ingilizcen varsa aşağıdaki iki videoyu izleyip risk alıp bize yol göstermeni dilerim.
    bunda konuyu anlatıyor: https://www.youtube.com/watch?v=s91qcAXWKpI
    bunda da nasıl düzeltileceğini gösteriyor: https://www.youtube.com/watch?v=X-uiiksWsOs
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok daha uygun fiyatlı ve yine oldukça işe yarayacak opsiyonlar var. Bir tanesi aşağıdaki gibi:
    https://www.webshop-hyperpro.com/en/...SP-YA07-SSA021
    https://www.webshop-hyperpro.com/en/...shock/YA07-1AF

Diğer ürünler:
    https://www.webshop-hyperpro.com/en/...category_2=all

Sipariş öncesi ekipmanlı ağırlığınızı bildiriyorsunuz, buna göre yaylar koyuyor ve montaj ayarlarını bildiriyorlar. Arka amortisör için hidrolik uzaktan preload ayar opsiyonu da var.

Sitede gördüğünüz fiyatın 100-150€ üzerine elinizde olur. (Yay seti + arka amortisör için, toplamda...)
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Gerçek bilgiye ihtiyacın varsa motoface Eyup Karakaya. Sadece amortisör işi yapıyor istanbulda. Telefonda da biraz yardımcı olur.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok daha uygun fiyatlı ve yine oldukça işe yarayacak opsiyonlar var. Bir tanesi aşağıdaki gibi:
    https://www.webshop-hyperpro.com/en/...SP-YA07-SSA021
    https://www.webshop-hyperpro.com/en/...shock/YA07-1AF

Diğer ürünler:
    https://www.webshop-hyperpro.com/en/...category_2=all

Sipariş öncesi ekipmanlı ağırlığınızı bildiriyorsunuz, buna göre yaylar koyuyor ve montaj ayarlarını bildiriyorlar. Arka amortisör için hidrolik uzaktan preload ayar opsiyonu da var.

Sitede gördüğünüz fiyatın 100-150€ üzerine elinizde olur. (Yay seti + arka amortisör için, toplamda...)
    Adamlara yazdim bakalim tek ve artcili+ekipmanli iki surusum var, 2 surusun birbiriyle alakasi yok arada 100 kg dan fazla agirlik farki var ve zaten surus dinamigimde degisiyor, arkada hanim varken uslu suruyorum.

Tek bir kombinle 5-6 bine cozulurse hyperpro bizimlesin diyorum.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek bilgiye ihtiyacın varsa motoface Eyup Karakaya. Sadece amortisör işi yapıyor istanbulda. Telefonda da biraz yardımcı olur.
    Ankarada da isinin ehli bir usta ile gorusmustum cok fazla iscilik aliyorlar, cok ince hassas bir is cokda haklilar ama malzemeye verdigim para kadar da iscilige ayirabilecek butcem yok malesef, genede kendisinden de bir fiyat almak isterdim fakat istanbul da calisiyor olmasi sureci otomatikman 3-4 ay oteliyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hyperpro'nun Türkiye'de bir mümessili var, mutlaka yönlendireceklerdir. (Gümrük vs uğraşmıyorsunuz, onlar hallediyor...) Olmadı özelden yazın ben iletişim bilgilerini iletirim, Hyperpro'ya da sorun. (Kendi motosikletime - NC - bir Streetbox set almıştım daha önce...) Bütün kullanım şeklinizi vs paylaşın Hyperpro ile buna göre tavsiye vereceklerdir.

Motosikleti
    mt-07 abs
    hocam paylaşırsanız sevinirim numarayı

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış posta yanlış msj yazmışım ahahaha. Troll için özürler...

Edit: Msj'ı silip, özür metni yayınladığım için sizler göremeyeceksiniz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Mcht-mico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam paylaşırsanız sevinirim numarayı
    Şu mesajımda ilgililerin iletişim bilgileri mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu mesajımda ilgililerin iletişim bilgileri mevcut.
    Şimdi baktım da galiba sorunuz Mamba09'a idi, anladığım kadarıyla şuradan bahsediyor. Ben de Maslak'a ilk gittiğimde mutlaka uğrayıp tanışacağım kendileriyle. Sitede cep telefonu da var...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)