Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SYM Wolf 250 - Motor Kısmından Gelen Ses Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Merhabalar,

2013 model SYM wolf 250 sahibiyim. motosikletimde yaklaşık 4-5 aydır olan bir ses var. motor kısmından geliyor ve çalıştırdıktan yaklaşık 4-5 dakika sonra gelmeye başlıyor. bir kaç tamirciye gösterdim. birisi, egzantirik'ten bahsetti, birisi krank boşluğundan bahsetti, birisi subap ayarlarından bahsetti. 3 tamircinin üçü de farklı tespit yaptı bende hangine inanacağımı şaşırdım. videoyu aşağıya ekliyorum.

tecrübeli arkadaş, abi, kardeş yorumlarını ve yapmamız gereken müdahale önerilerini bekliyorum.

bu arada motorun performansında hiçbir kayıp yok sadece bu ses benim sinirlerimi oynatıyor. ayrıca gaz açınca bu sesi çok az duyuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motorunuz kaç km.de ve hangi şehirdesiniz?

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz kaç km.de ve hangi şehirdesiniz?
    60000km Manisa' dayım Hocam.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Subaplar vuruyor gibi sanki, dolayısıyla subap diyen usta ile eksantirik diyen usta haklı olabilirler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Conexantt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60000km Manisa' dayım Hocam.
    İstanbul ya da Antalya'da olsaydınız size motorun dilinden anlayan iyi birer usta tavsiye ederdim. Bana da subaplardanmış gibi geldi. 48.000'deyken benim motordan da çalıştığında dikiş makinesi gibi ses geliyordu, subap ayarı yaptırmıştım. Sizin sıkıntınız ondan mıdır emin değilim.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Ses bloktan mı geliyor emin miyiz? Sanki plastik bir aksam vuruyormuş gibi. Bloktansa ses eğer supaptan olacağını pek sanmıyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla subap sesi bozuk parayı demire vurma sesine benziyor.

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı Bafrali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses bloktan mı geliyor emin miyiz? Sanki plastik bir aksam vuruyormuş gibi. Bloktansa ses eğer supaptan olacağını pek sanmıyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla subap sesi bozuk parayı demire vurma sesine benziyor.
    Bloktan değil. Silindir - üst kapak gibi bir yerden geliyor. Motorun devri ile vuruş sesi hızlanıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

İstanbul ya da Antalya'da olsaydınız size motorun dilinden anlayan iyi birer usta tavsiye ederdim. Bana da subaplardanmış gibi geldi. 48.000'deyken benim motordan da çalıştığında dikiş makinesi gibi ses geliyordu, subap ayarı yaptırmıştım. Sizin sıkıntınız ondan mıdır emin değilim.
    Çok teşekkürler. Subap ayarı sonrası tekrar bakacağım sanırım.

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Subap ayarı sonrasında Akhisar'dan Manisa'ya dönüşte yolda motorsiklet stop etti gaz yemedi. Durdum marşa bastım. Marş boşa dönüyordu. Servisi aradım geldi çekici ile götürdük. Ertesi gün makineyi açtığımızda egzantirik milinin kırıldığını ve bunun sonucunda da subapların saçmalayarak silindire piston vurup heryeri darmadağın ettiğini gördük. Şuan serviste silindir, piston, segman, egzantirik mili zinciri dişlisi subapları hepsi değişiyor.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Subap ayarı sonrasında Akhisar'dan Manisa'ya dönüşte yolda motorsiklet stop etti gaz yemedi. Durdum marşa bastım. Marş boşa dönüyordu. Servisi aradım geldi çekici ile götürdük. Ertesi gün makineyi açtığımızda egzantirik milinin kırıldığını ve bunun sonucunda da subapların saçmalayarak silindire piston vurup heryeri darmadağın ettiğini gördük. Şuan serviste silindir, piston, segman, egzantirik mili zinciri dişlisi subapları hepsi değişiyor.
    Geçmiş olsun ne kadar tuttu masraf. Bu motoru düşünüyorum maazallah bizim de böyle bir şey başımıza gelirse neyle karşılaşırız öğrenmek istiyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun. Parçaları bulabilmiş olmanız sevindirici.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ne kadar tuttu masraf. Bu motoru düşünüyorum maazallah bizim de böyle bir şey başımıza gelirse neyle karşılaşırız öğrenmek istiyorum.
    daha anahtar değmemiştir bayramdan sonra yaparlar..

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3500-4000₺ arası dedi servis. Belli bir miktarını verdim. Teslim alırken kalanını vereceğim bakalım net olarak o zaman belli olur .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Geçmiş olsun
    Çok saolsun hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Parçaları bulabilmiş olmanız sevindirici.
    Çok saolun. Bulmuşlardır herhalde )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    3500-4000₺ bana mı çok geldi yoksa SYM markası için normal fiyatlar mı ?

SYM parça fiyatları pahalı mı bu kadar ?

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha anahtar değmemiştir bayramdan sonra yaparlar..
    Bende öyle düşünüyorum ))))

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    3500-4000₺ arası dedi servis. Belli bir miktarını verdim. Teslim alırken kalanını vereceğim bakalım net olarak o zaman belli olur .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Çok saolsun hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Çok saolun. Bulmuşlardır herhalde )
    Off baya bir fazlaymış geçmiş olsun.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Çok geçmiş olsun, inşallah sıfır gibi olur. Mahsuru yoksa bir iki şey sormak istiyorum. Kaç km.dir sizde motosiklet? Evveliyati nasıldı motorun? Dikkat etmedim ya da benden önce ihmal etmişler dediğiniz bir durum var mıdır?

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, inşallah sıfır gibi olur. Mahsuru yoksa bir iki şey sormak istiyorum. Kaç km.dir sizde motosiklet? Evveliyati nasıldı motorun? Dikkat etmedim ya da benden önce ihmal etmişler dediğiniz bir durum var mıdır?
    8000 km ben kullandım. Aldığımda tıkır tıkır Dı. Açıkçası servise sordum bu neden olur diye o da net bişi söyleyemedi. Tek söyleyebileceğim motor kısmından ses geliyorsa subap ayarı vs. servisten başka hiç bir yere gitmeyin. Eline anahtarı alan ustayım diye dolaşıyor.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)