Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konjektör (Regülatör )arızası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Arkadaşlar merhaba forumda bununla ilgili konu mutlaka açılmıştır ama ben bulamadım o sebeple konu başlığı açıyorum. 2016 model Benelli tnt (250 cc) kullanıcısıyım.Motosiklette şarj sorunu başladı.Elektirik sisteminde yapılan ölçüm neticesinde konjektörün arızalı olduğu ve değişmesi gereği ortaya çıktı .Motorun orjinal parçası çok pahalı olduğu için alamadım.Yaptığım araştırmada mondial rx3i Evo(250cc) motosikletinin konjektörünün gerek şekil ve gerek de bağlantı soketlerinin benim motorunkiyle aynı olduğunu gördüm.Fiyat üçte bir daha ucuz.Acaba motorun kendi konjektöründen farklı bir konjektör kullanılabilir mi bunu yapan oldu mu ?Görüş ve yardımlarınızı bekliyorum.Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Geçmiş olsun. Öncelikle arızanın konjektörde olduğundan kesin emin olun. Sargıdan da olabilir unutmayın.
    Sorunun konjektörde olduğunu varsayarsak. Önemli olan konjektör çıkışlarıdır. yani sargı çıkışındaki sayı ve kutuplar.
    Mesela sizinkisi kaç çıkışlı. Bunları ayırt etmek kolaydır. Eğer kablo çıkışları aynı ise istediğiniz benzer konjektörü kullanabilirsiniz. Hatta soketleri bile uymak zorunda değil. İstediğiniz gibi soket değişimi yapabilirsiniz. İsterseniz Japon konjektörü bile kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz mofset konjektör kullanın bunlar daha zor ısınır ve çok kalitelidir.

Tavsiyem arızanızı çözümledikten sonra motorunuza muhakkak voltmetre alıp takın veya taktırın böylece voltajda yükselme ve düşmeleri görerek yolda kalmadan arıza teşhisi yapabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Ek olarak Yanlış bilgi olmasın. Benzer konjektörlerde motor güçleri de birbirine yakın olsa çok iyi olur. Diğer türlü ufak kapasite konjektör motorunuza ufak gelir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Mondialin konjektorunu kullanabilirsiniz.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    90 model suzuki gsxr1100 de tofaş konjektörü kullandık... varın gerisini siz düşünün... en dandiğini de kullanmayın yani... kablo çıkışları aynı olan herhangi bir konjektör işinizi görür...

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Virago 250 motorumda kronik konjektor yanma problemi vardi, yeterince hava almadigi icin, soguyamiyor ve yaniyordu.
    Ozellikle bosalmis akuyu sarj etmeye calisirken cok isiniyordu.

Orjinali pahaliydi, o zamanlar ikiteker.org sitesinde Sanel Konjektor kullananlar vardi.

Ben de ayni uygulamayi yaptim. 10 seneden fazla olmustur, sorunsuz kullaniyorum.
    Alttaki linkte gorebilirsiniz. 70-80TL gibi fiyati var. (Sanel srr 685 )
    Biraz kablo ve soket modifikasyonu yapmak gerekebilir ama zor bir is degil.

https://www.ustaparcaci.com/otoyedek...dini-konjektor

Surada da deneyenlerle ilgili link var:

https://www.motosiklet.net/forum/mt-...al-raptor.html

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Çıkışları uygunsa bir sorun olmaz, çünkü konjektörün görevi belli voltajı ayarlamak ve sabit tutmak.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    mondial'in konjektörü çok pahalı olmaması lazım. zaten çin malı. orijinalini al geç. bulamıyorsan o zaman çözüm üretelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)