Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Restorasyon

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 1.5 sene önce bir motosiklet aldım.Sıfır km olarak.Ama içimde hep kendi dizayn ettiğim bir mini motosikleti toplamak vardı.Ve tekrar anılarım depreşti diyebilirim..Çok az bütçem var.Ama bolca zamanım var ve acelem hiç yok.Benim restore etmek istediğim makinelerin modellerini yazıyorum.
    Honda monkey 1. jenerasyon

Honda monkey 2. jenerasyon

Honda Dax

Honda Chaly

Bu tarzda motosikletlerden Türkiye'de çok fazla yok.Ve hepsi çok fazla fiyatlara satılıyor.Benim 500 lira civarı bir bütçem olabilir.Daha fazlası zor gibi.Günümüzde kullanılan cup motosikletlerle çoğu parçası aynı.Motor aksamı elektrik vs...Eğer ucuz yollu gördüğünüz motosiklet olursa bildirmenizi istiyorum.Motosikletin motor aksamı olmayabilir.Plakalı olup olmaması da sorun değil.Ama şase sağlam(eğrilik,oynama vs...)olursa sevinirim.Küçük bütçem için kusura bakmayın.Sizlerin değerli tavsiyelerini bekliyorum.Motosiklet için yapacaklarım aşağıdadır.
    1-Komple yeni kumlama,boya(metalik)
    2-0 km blok ve şanzuman(cup)
    3-Yeni elektrik tesisatı(birkaç ufak aksesuar olabilir xenon vs.)
    4-Koltuk döşemesi
    5-Yeni lastikler
    Arkadaşlar bunlar 10 senelik zaman zarfında da olsa yapmak istediğim şeyler...
    İlginize teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu kadar dusuk butce ile isin zor acikcasi, ya super bir garajin ve tecizatin olacak ve sil bastan kendin yaratacaksin, yada paraya kiyip alacagin hurdaya yatirim yapacak sin.

Iki durumda da 10 sene yada 1 sene vaktin olmasinin hic bir onemi yok. Butce cok dusuk!!!

Motor toplamak heleki 1990 model ve alti ise , 5000 TL ve uzeri butce ile baslaman lazim.

Daha evel cok motor toplamis biri olarak soyluyorum. dusuk butce ile motor toplaminin sonu hep husran ile biter.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Monkey ve capy o bütçeye zor.

Yok yok yanlış anladınız.Ben sadece motosikleti alabileceğim fiyatı yazmıştım.Üstündeki restorasyonları 10 sene içinde de yapsam farketmez ama bu fiyata bir motosiklet bulabilirsem diye yazmıştım. Yorumlara teşekkürler.Biraz Türkçe çalışmalıyım.500-550 lira civarında fiyata bulabilirsek almayı düşünüyorum da.

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    arkadasım o bütçe ile çok zor bu motorlar antika gibi düşük fiyatlarda bulman bıraz zor sözlerimi yanlış anlama ama illaki bu motorlardan istiyorsan bütçeyi bıraz daha yukselteceksin
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    yanlış hatırlamıyorsam bunlara plaka takılmıyor.ha ben keyif için yapar trafiğe kapalı yerlerde sürerim dersen olur.

yurtdısında copluklere atılan motor ulkemde kutsal ınek muamelesı goruyor
    yunanıstanda 150 avro'ya bır tanıdıgım almıstı kasaba'da dolanmak ıcın
    gecenlerde merak edıp sahıbınden sıtesıne bakmıstım 4000tl ıstıyordu monkey'e
    bır tane dax vardı 3000tl ozetle yazdıgın rakam'a turkıyede bulman zor

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdısında copluklere atılan motor ulkemde kutsal ınek muamelesı goruyor
    yunanıstanda 150 avro'ya bır tanıdıgım almıstı kasaba'da dolanmak ıcın
    gecenlerde merak edıp sahıbınden sıtesıne bakmıstım 4000tl ıstıyordu monkey'e
    bır tane dax vardı 3000tl ozetle yazdıgın rakam'a turkıyede bulman zor
    Evet fiyatlar yurt dışında dediğiniz gibiymiş.Bu motosikletlerden en fazla akdenz bölgesnde yazlık alanlarda bulunuyor.Kuzenime de söyledim.Eğer ucuza denk gelirse alacağız.Bu motosikletlere plaka oluyor ama benim için olması önemli değil.Ben hobi amaçlı kullanacağım.Hala araştırmalarım devam ediyor arkadaşlar.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir cup şase bulup onunla oyna ya da BMX bisiklet şasesini güçlendirsen olmaz mı?

hatta mobylette şasesini bile uyarlayabilirsin... hurdacıda 50-100 tl ye bulabilirsin. hatta plakalılar bile 300 tl civarı...

bir düşün kardeşim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir cup şase bulup onunla oyna ya da BMX bisiklet şasesini güçlendirsen olmaz mı?

hatta mobylette şasesini bile uyarlayabilirsin... hurdacıda 50-100 tl ye bulabilirsin. hatta plakalılar bile 300 tl civarı...

bir düşün kardeşim
    Bmx şasesini bende düşündüm ama 50 km hızla giderken çukura girdiğimizde dayanır mı? Yada kendimiz şase yapmaya kalksak bir proje bulabilirmiyiz ne kadara mal olur acaba?

gtunerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok zor:( malesef

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmx şasesini bende düşündüm ama 50 km hızla giderken çukura girdiğimizde dayanır mı? Yada kendimiz şase yapmaya kalksak bir proje bulabilirmiyiz ne kadara mal olur acaba?
    hocam bu şaseyi krom plaka ve profillerle görsel birşekilde ve teknoloji nimetleri kullanarak birleştirmeyi dene istersen....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Arkadaşlar en iyisi motor kısmı kötü de olsa yürüyen kısımı ve şasesi sağlam olan bir mini trail bulmak..Araştırmalara devam ediyorum.Yaza doğru bodrum,antalya,marmaris gibi yerlere de gideceğim.O zaman daha derin araştırma yapacağım.Aramalara devam ediyorum.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    merhaba arkadaşım bizim buralarda kullanan biri var ama oda eşşek biner gibi kullanıyor satarmı bilmiyorum eğer istersen sorayım slmlar

Alıntı ufuk09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım bizim buralarda kullanan biri var ama oda eşşek biner gibi kullanıyor satarmı bilmiyorum eğer istersen sorayım slmlar
    Sevinirim dostum.Motosikletin resmini de çekebilirsen sevinirim. Sağolasın.

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    bu motordan ben yunanistanda kullandım acaip keyifli gelmişti bana

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    Sevinirim dostum.Motosikletin resmini de çekebilirsen sevinirim. Sağolasın.
    birkaçgün içinde sana haber veririm zira adama hergün denk gelemiyorum adamı da tanımıyorum ilk önce sorayım satmayı düşünürmü slm lar

Tamam kardeşim çok sağolasın.Zahmet verdik sana.Acaba plakası varmıydı hatırlıyormusun?

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    Tamam kardeşim çok sağolasın.Zahmet verdik sana.Acaba plakası varmıydı hatırlıyormusun?
    hiç farkında degilim adam aydın,söke'nin bir köyünden anca çarşamba ve pazar günleri merkeze geliyor,o yüzden tam olarak dikkat etmedim hatta öyle bi motorun varlıgından bile haberim yoktu ta ki senin koyduğun fotolorı görünceye kadar, neyse senin için ilgilenecem arkadaşım kendine iyi bak slm lar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bu motorun aynısı bendede var 1952 alman malı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)