Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R25 Motordan gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki z900
    merhaba arkadaşlar geçen ay sıfır km r25 satın aldım bugün turlayım dedim 45 km'de motorum şu an. sorunum şu; Motosikletle seyehat halinde iken motor aksamından bir cırcır zincir sesi gibi bir ses geliyor. debriyajı sıkınca gidiyor ses. zincirden gelmediğine %100 eminim. sizce nedir bu sorun ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı motoizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar geçen ay sıfır km r25 satın aldım bugün turlayım dedim 45 km'de motorum şu an. sorunum şu; Motosikletle seyehat halinde iken motor aksamından bir cırcır zincir sesi gibi bir ses geliyor. debriyajı sıkınca gidiyor ses. zincirden gelmediğine %100 eminim. sizce nedir bu sorun ?
    Hocam sesi atarsanız çok daha sağlıklı cevaplar verilebilir.

Motosikleti
    Kawasaki z900
    sesi atamam maalesef çünkü motor devirde iken bu ses çıkıyor hocam.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    sesi atamam maalesef çünkü motor devirde iken bu ses çıkıyor hocam.
    Hocam kimi zaman anormal gelen sesler motor bloğunun yapısının öyle tasarlandığı için böyle garip sesler sıkıntılı sesler olarak algılıyor olabilirsiniz, cırcır seside egzoz sesi olabilir gibime geliyor kompresyonda giderken öyle bir sesi çok duyuyorum.
    motoizmir bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki z900
    yok hocam kompresör ile değil normal gaz açarken de cırcır ince bir ses geliyor. daha önce hiç karşılaşmadım eski motorlarımda falan. egzantrik zinciri sesi gibi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Daha motosikletiniz 45 kmde kolay kolay arıza yapıcak bir bloğada sahip değil, Yamaha'nın 125 cclik sıvı soğutmalı bloğu sanki bir arıza varmış gibi takırtılı çalışıyor ama onun çalışma prensiplrieri öyle, şimdi sesi tam tespit edemediğimiz için bir yorum yapamıyoruz en güzeli servise gidip şikayetinizi anlatmak ve sorun varsada garantiden halletmeniz olucaktır.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Cır cır anahtar gibi ince bir ses geliyor anladğım kadarıyla. Eğer böyleyse kafana takma. Motosükleti padok standına kaldırıp çalışmazken boşa al ve arka tekerleği hızlıca çevir aynı sesi yine alacaksın. Zincir yüke binince geliyor o ses. Hem eski hem yeni modellerde var. Bu bir sorun değil.
    motoizmir bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki z900
    anladım hocam. peki 3-4-5 viteslerde debriyajı sıkınca gidiyor ses boştayken de ses yok. özellikle debriyajı sıkıp test ettiğimde giderken o ses kesiliyor. zincirden ses gelmiyor. zinciri yağladım

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    anladım hocam. peki 3-4-5 viteslerde debriyajı sıkınca gidiyor ses boştayken de ses yok. özellikle debriyajı sıkıp test ettiğimde giderken o ses kesiliyor. zincirden ses gelmiyor. zinciri yağladım
    Kafana takma. Motosikletinden keyif almaya bak lütfen. Bu bir sorun değil. 7.000 devirde gideceğin daha 955km var. Üstüne bir 600km'de 8.400 devirde yapacaksın.
    motoizmir bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    Kawasaki z900
    sağolun hocam içimi rahatlattınız dediğiniz gibi yapacağım çok sağolun.
    Luc bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)