Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

enjeksiyonlu motorsiklete devir saati montaj(ör: Honda crf 250 l)

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezginybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250 l
    slm arkadalar, eski kasa 2016 crf 250 l model cross a devir saati motajı için kontak bağlantıları yaptım, bir tek bobine bağlanacak temas sinyali kablosu kaldı(sarı siyah tek kablo);bu gün ustanın birine sordum motorsikletin beynini bozabilir enjeksiyonlu olduğu için dedi bilgisi olan var mı?yardımcı olurmusunuz, 2017 kasada devir saati dijital göstergede var zaten buna da analog devir saatini uygulamaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Hiçbir fikrim yok. 🤷

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Beyni bozarmı bilmem ama biz bı kabloyu hep ateşleme bobininin yanındaki ince kablolardan birine bağlardık. Hiç beynimiz bozulmadı,sorun yaşamadık.

Motosikleti
    crf 250 l
    bobin ile beyin arasındaki kabloya bağlarsın dediler, enjeksiyonsuz bir motorda gördüm bobinden beyne giden 2 kablo vardı ve biri sarı siyah renkti bu kablo + kutupludur dedi tamirci ve normalde buna bağlanır dedi, başka bir eski tamirci boş bir zamanda halledelim dediydi benim motoru bilen biri(beyni bozabilir filan dememişti)
    Şahsi düşüncem sorun olmayacağı yönünde ama danışmakta fayda var, konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa faydalı olur. Büyük ihtimal bobin bağlantısını da boş bir vakitte kendim yaparım, tamirciye iş yaptırmakta biraz zor olabiliyor bazı yönlerden.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    cdi ile bobin arasına bağla geç. beyin, ecu falan yanmaz hiç birşey olmaz. başından savmak için sana sallamış beyin yanar diyen.

Motosikleti
    crf 250 l
    devir saati çalışmadı arkadaşlar: bobinden çıkan 2 fiş var önce birinin bakır kısmına sardım geçirdim olmadı, sonra diğerine denedim çalıştırdım motoru gazladım yine olmamış, tamircilerden birini aradım bujiden çıkan kabloya dışardan sar o alır 10000voltaj vardır ordan dedi; ben de güzelce kablo dışına değişik yerlerlere de sardıysam olmadı(çok hafif burda kıpırtı oldu).
    kablo bağlantıları kontrol ettim sorun yok(devir saat ışıkları yanıyor, harici de 3 kablo var +,-,bobine bağlanan sarı siyah temas kablo: çizelge yukarıda linkte de vardı), aliexpressten almıştım galiba benim motora olmadı,başka ne yapabilirim ki?

Motosikleti
    crf 250 l
    buji kablosuna dışardan sarımı bobin gibi biraz fazla sarmam gerekiyormuş(önce bir iki tane sarmıştım), daha iyi alsın diye kabloyu sıyırıp bakırını 7-8 cm boya ulaşıncaya kadar sardım ve üzerini bantladım : motor çalışınca rolanti 1,5 gibi gösteriyor, gazlayınca biraz devir saati artma eğilimi gösteriyor ama yeteri kadar değil verdiğim gaza karşılık gemiyor; yani randımanlı çalışmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)