Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

statör

Motovento
    REKLAM ALANI
    pegasus1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 2004 sport
    arkadaslar daha önce motorum arıza yapmıstı ve yine arkadaslarla paylasmıştım şimdi arkadaşlar benim motor yani ramzey 2004 sport125 kece yi patlattı ve ateşleme statörü yanmıs olmasından şüpheleniyorum bobinin içi yağ dolu idi şimdi ben bu statörü yeniden bobinciye sardırsammı yoksa yenisini mi alsam bide bunun fiatı 80 ila 100 milyon arası diolar doğrumu bide bu keçe nerededir motoru indirmek gerekiyo mu değiştirmek için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hiç birini bilmiom :S:S
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Statörün mıknatısı krank miline bağlı olarak çalışır ve bobinin içerisinde hareket eden mıknatısın manyetik alanından elektrik üreterek çalışır. Tahminen mıkatısın kranka bağlı olduğu yerde, krankın motor bloğundan çıkan yerindedir o keçe. Bildiğim kadarıyla bir de motor tarafındaki zincir dişlisinin bloğa girdiği yerde bir keçe var benimki sızdırıyordu yaptırdım. Motorun inmesi gerekmeyebilir, yan kapağı açıp yağı boşaltıp halledilebilir. Tabi yine de ustasi daha iyi bilir, ben kendi motor mimarim üzerine konuşuyorum. Statora gelince yenisini al gitsin, sarmak için de bir dünya para isteyecekler, üstelik ne kadar sağlıklı olacağı da meçhul.
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler