Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çekiş Kontrol ve Son Hız

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir süre önce çekiş kontrol sisteminin bana top speed de ayak bağı olduğunu fark etmiş bulunmaktayım. Emin olmak için aynı yol ve aynı hava koşullarında çekiş kontrol açık ve kapalı şekilde defalarca top speed denemeleri yaptım. Kadran verileri bir kenara gps ile yaptığım ölçümlerde çekiş kontrol açıkken son hızım 286 KM olarak gözüküyor. Çekiş kontrol sistemini kapadığım zaman ise gps son hızımı 293 KM olarak ölçüyor. Bir diğer fark ise devirde gerçekleşiyor. Çekiş kontrol açıkken devir 14 800 de kalıyor. Yine çekiş kontrolü kapadığım zaman 15 500 leri görebiliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hocam şaşırmaya gerek yok hız ve performans istiyorsan abs hariç tüm sistemi kapatmak gerekiyor.hız yükseldikçe ufak zıplamalar vs oluyor sensörler ölçüp ayar yapıyor.oda tabi ister istemez motor devrini tamamlayamıyor.bence buda tam bir çelişki mağdem hızlı gitmek için bir motor aldık ama sistem izin vermiyor bu seferde sistemi kapatıcaksak niye böyle bir motor aldıkmt09a hallendiğimde aklıma gelen bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    E yani. Sen kalk 286'da takil. Bi kil oluyorum ama...

Azicik viraj alin...

Motosikletin sınırlarını zorlamak yerine kendi sınırlarınızı zorlayin...

Uyuz olmak yerine zevk alirsiniz
    espresso bunu beğendi.

Forumda ip tespiti yapılamıyor mu?

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E yani. Sen kalk 286'da takil. Bi kil oluyorum ama...

Azicik viraj alin...

Motosikletin sınırlarını zorlamak yerine kendi sınırlarınızı zorlayin...

Uyuz olmak yerine zevk alirsiniz
    Olurrrr muu hocam yaa,daha bunun 299 görmüyor bu diye satmak isteyeni de çıkacak.Bu ülke de ki motosiklet kültürü bu kadar,299 görmüyorsa yaramaz o motosiklet,çöp yani bildiğin.Hem arkadaş daha 299 görüp bunu video ya alması video'yu da yayınlaması lazım.Haaa ama olur da piste çıkarsa,viraj çalışmış,eksiklerini görüp tamamlamış bir R25 bile eminim bu arkadaşın içinden geçip deler.
    espresso bunu beğendi.

devir çevirmesini niye engellesin ya tcs ilk defa böyle birşey duyuyorum. TCS’nin tek kademesi mi var? Kademeleri değiştirip deneyin komple kapatmak yerine ya da siz tcs’ddn ziyade sürüş modlarını değiştiriyor olabilir misiniz? Tcs’nin devir kesmesi falan mantıklı gelmedi bana hiç.

Son sürat ve ara hızlanmalar için çok fazla etken var bu arada yoldaki eğim çok ciddi etkiliyor mesela ya da rüzgar. Birebir aynı yerde ve peşpeşe denemek lazım gerçek etkisini görmek işin.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    motorun modeli ne sorması ayıp

Motosikleti
    MT-07
    Salih v4 streetfighter
    espresso bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda ip tespiti yapılamıyor mu?
    yapılabiliyor ama öyle bir karakter ki sırf bunun için farklı ıp ile yüzlerce hesap açıp yıllarca burada yaşabilir. O yüzden gereksiz bulduğunuzda cevap vermemek en iyisi. Zaten forumda yaşayan ve bu arkadaşın açtığı her konuya ısrarla cevap veren üyelerin hepsinin aynı beyinden kontrol edildiğini düşünüyorum

Motosikleti
    Forza 250
    Salih bu Kalkavana da takmış durumdasın, yaratıcılığına nooldu ? Başka isim mi bulamıyorsun ? Come on man
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    falcon flash 100
    Tabi yaaaa o kadar para vermişsin millet 293 km/h ile yardırıyo sen emniyet şeridinde 286 km/h ile tın tın gidiyorsun. Haklısın salih insan ister istemez uyuz olur.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Şimdi abiler benim km saatine 2 tur attırsam 320 yapmış olurmuyum?

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    O hızlarda rüzgar direncinden dolayı lastiklerin yol tutuşu azaldığı için çekiş kontrol sistemi devreye giriyordur diye tahmin ediyorum.

Suzuki Hayabusa ilk piyasaya çıktığı zaman, ilk denemelerinde mühendsilerin hesapladığı hızlara çıkamadığı, nedeninin de rüzgar direnci ve arka lastiğin yol tutuşu olduğunu anladıkları, sonra da hayabusa'nın aerodinamiğini daha da iyileştirdikleri gibi şehir efsaneleri vardı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)