Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette lastik sorunsalı ve Winter Grip 2 hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, scooterimda Anlaş MB457 lastik mevcut ancak çatlaklar oluşmaya başladı. Zaman zaman az da olsa arka lastiğin kaydığını hissediyorum. Anlaş'ın sitesinde Winter Grip 2'nin dört mevsim kullanılabileceği belirtiliyor. Akdeniz ikliminde bu lastiği yazın test edenler var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Motosikletin markası ve modeli ne acaba?

Alıntı stabiliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin markası ve modeli ne acaba?
    Ramzey Kalipso 150

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    ebatların 3.5-10 mu? Sana Metzeler Me 1 tavsiye ederim. Islak yol performasın da güzel olan bir lastik.
    https://www.motolastik.com/metzeler-me-1-350-10-59j-pmu27204

Alıntı stabiliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebatların 3.5-10 mu? Sana Metzeler Me 1 tavsiye ederim. Islak yol performasın da güzel olan bir lastik.
    https://www.motolastik.com/metzeler-...0-59j-pmu27204
    Merhaba, 130/60x13 kullanıyorum.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eylül-Ekim gibi 180/55 ZR 17 Winter Grip Plus kullanmıştım. Yol tutuşunu çok beğendim, Demre - Finike arasını keyifle geçmiştim.
    ydnydn bunu beğendi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Anlas winter grip 2'ler ve winter grip pluslar için her ne kadar 4 mevsim dese de wgplus kullanıcısı olarak benim görüşüm bu yumuşak hamurlu lastikler Ege'de hele hele Akdenizde (Antalya, Alanya, Mersin Adana vb.)yaz sıcağında sakız gibi olacaktır. Bu da aşırı ısınma sonucu yol tutuşta zaafiyet ve erken aşınma demektir.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ben istanbul şehir içinde kullanıyorum winter griplerim 1. yılını doldurmak üzere. Tavsiyem sıcak havada kullanılmaması, çıkarılıp kenara koyulması. Onun dışında orta sınıfın en iyilerinden diye düşünüyorum. Elime para geçerse değiştireceğim.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben istanbul şehir içinde kullanıyorum winter griplerim 1. yılını doldurmak üzere. Tavsiyem sıcak havada kullanılmaması, çıkarılıp kenara koyulması. Onun dışında orta sınıfın en iyilerinden diye düşünüyorum. Elime para geçerse değiştireceğim.
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas winter grip 2'ler ve winter grip pluslar için her ne kadar 4 mevsim dese de wgplus kullanıcısı olarak benim görüşüm bu yumuşak hamurlu lastikler Ege'de hele hele Akdenizde (Antalya, Alanya, Mersin Adana vb.)yaz sıcağında sakız gibi olacaktır. Bu da aşırı ısınma sonucu yol tutuşta zaafiyet ve erken aşınma demektir.
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Winter Grip'in yanına yazılık uygun fiyatlı lastik öneriniz var mı? MB-457'den memnunum aslında ama biraz daha güven veren modellere yönelmek istiyorum. Ek olarak bütçem Anlaş'ın üstüne çıkmama müsaade etmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)