Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SYM Fiddle 2 125cc Çözülemeyen Stop Etme Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar merhaba,
    SYM Fiddle 2 125cc lik motorumla uzun süredir yaşadığım ve çözüme ulaştıramadığım bir problem sonucu foruma katılmış bulunmaktayım.
    Sorun motorun belirsiz anlarda stop edip durması ve en az 15 dk içinde çalışmaması. Durduktan sonra tekrar çalıştırmayı denediğimde marş motoru çalıştığı halde motor çalışmıyor. Genellikle sürüş esnasında gaz yemiyor gibi olmaya başlıyor egzoz boğuluyor ve ardından ilk kırmızı ışıkta veya sıkışık trafikte stop edip duruyor. 4-5 aydır bu problemi yaşamaktayım bu problemle ilgili olarak motorda ateşleme bobini, karbüratör ve buji değişimi yapıldı fakat problem devam etmekte. Yardımcı olabilecek arkadaşlar şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı pikacu222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,
    SYM Fiddle 2 125cc lik motorumla uzun süredir yaşadığım ve çözüme ulaştıramadığım bir problem sonucu foruma katılmış bulunmaktayım.
    Sorun motorun belirsiz anlarda stop edip durması ve en az 15 dk içinde çalışmaması. Durduktan sonra tekrar çalıştırmayı denediğimde marş motoru çalıştığı halde motor çalışmıyor. Genellikle sürüş esnasında gaz yemiyor gibi olmaya başlıyor egzoz boğuluyor ve ardından ilk kırmızı ışıkta veya sıkışık trafikte stop edip duruyor. 4-5 aydır bu problemi yaşamaktayım bu problemle ilgili olarak motorda ateşleme bobini, karbüratör ve buji değişimi yapıldı fakat problem devam etmekte. Yardımcı olabilecek arkadaşlar şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.
    hava filtresi diyorum, değiştirmediyseniz değiştirin.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresi diyorum, değiştirmediyseniz değiştirin.
    En son baktıklarında kontrol etmişlerdi ve hava filtresinin temiz olduğunu söylemişlerdi. Acaba kirlilikten olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa hava filitersindeki başka bir problemden dolayı mı?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    servisini değiştirmeyi dene aman aman elektronik dehası bir motor değil sonuçta bunu çözülmeyecek bir sorun olduğunu sanmıyorum subap ayarlarına bakmaları lazım mesela ısınınca genleşmeden dolayı açıklığı az yada fazlaysa motor yavaş yavaş stop eder soğuyunca tekrar çalışır sonra beyinden dolayı ateşleme avans ayarı bozuktur değişince sorun kalmaz vs vs uzar bu liste ama basit sistemli bir motor yapılamayacak bir sorun değil
    oluroyle bunu beğendi.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisini değiştirmeyi dene aman aman elektronik dehası bir motor değil sonuçta bunu çözülmeyecek bir sorun olduğunu sanmıyorum subap ayarlarına bakmaları lazım mesela ısınınca genleşmeden dolayı açıklığı az yada fazlaysa motor yavaş yavaş stop eder soğuyunca tekrar çalışır sonra beyinden dolayı ateşleme avans ayarı bozuktur değişince sorun kalmaz vs vs uzar bu liste ama basit sistemli bir motor yapılamayacak bir sorun değil
    Dostum inanır mısın ilk gittiğim servisi bu problem yüzünden bıraktım. Herhalde 3. ye geçme vakti de gelmiş gibi duruyor. Avrupa yakasında tavsiye edeceğin bir usta varsa önerilere açığım. Bahsettiğin çözüm önerileri için de çok teşekkür ederim.

sefaaktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle 2
    hocam merhaba aynı sorun bende de oldu ne yaptınız çözüm olarak acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)