Arkadaşlar Selamünaleyküm.
Driftin yolda giderken debriyaja basmamla stop etmesinden şikayetçi olduğumdan subap ayarı yaptırmıştım ve geçmişti. Ama motordan çıtı çıtı ses gelmeye başladı demir çubukları birbirine vurur gibi. Neyse kışa doğru girerken yakıt artmaya başlamıştı. Geçen hafta aklıma geldi acaba subaplar gene mi sıkıntılı diye. Gittim subap ayarı yaptırdım tekrar, motor gene stop etmeye başladı rolanti yükseltiyorum düzeliyor motor ısınınca bazen rolanti yüksekte kalıyor. Bazen motoru akşam koyarken rolantisi normal koyuyorum ertesi sabah motoru ısıtıp yola koyulduğum halde stop ediyor. Yaptırdığım motorcuya gittim hava ayarı felan yaptı bujiyi felan kontrol etti ama bana subaplardan oluyor gibi geldi. Bugün motoru düzgünce deneyemedim ama yarın tekrar bakıcam düzeldi mi diye. Ayrıca arada ve sabah çalıştırdığımda aynı çıtıçıtı sesi devam ediyor. Bunlar neden olur beni en çok çıtıçıtı sesi korkutmaya başladı tamirciye sorduğumda egzantrik zincirinden geliyor dedi. Lütfen yardımcı olun başıma masraf çıksın istemiyorum.