Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Depo göçüğü yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ayağımı yerden kessin diye aldığım motoru toplama kararı aldım.Yürüyen olarak en ufak bir kusuru yok dış olarak da aslında göçük harici bir kusuru yok fakat bu göçüğü nasıl geçireceğimi bilmiyorum.Göçük tankpad yapıştırdığımız yerde yumruk büyüklüğünde.Çektirilir mi ya da macun çekilir mi bilgisi olan biri yardım ederse sevinirim.Aydındayım bu arada bildiğiniz kaportacı vs varsa buralarda götürebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Boyasız göçük düzelme ustası sizin ilacınız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Göçüğü bir usta bulup çektirt macunlatıp depoyu mahvetme

Depo zaten boyanacak bu arada yazmayı unutmuşum çektirirken boya olup olmaması önemli değil ve boyasız göçük düzeltmeciler kaça yapar

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motorunuz cg türevi birşeyse boyama ve göçük düzeltme muhtemelen deponun yenisinden pahalıya gelir

Cg türevi fakat cg deposu almak istemiyorum şeklinden dolayı bunun parçası da Türkiye'de yok ne yapıcam bilmiyorum

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bunun için tavsiyem:
    Eğer boyama vs işleri elinden geliyorsa, önce bolca youtube dan video izle
    Sonra bir göçükçü bul ve düzelttir.
    Daha sonra güzelce zımpara ve macun işlemi yap.
    Sonra ince zımpara
    Sonra da boya..
    Bu işlemler için benden 300tl + malzeme istediler.
    Ama şu da var: bir döşemeci bul ve deriden ya da sevdiğin bir malzemeden depo kılıfı yaptır. Bitti! ;)

Haa hiçbiri olmadı mı?
    Şu kalın ve uzun kadın çoraplarından xxl beden al. Depoya geçir ama yakıt alırken vs biraz zorlanıabilirsin. Tam depo yerini düzgünce kesip açmalısın)

Boyama işi elimden gelir fakat daha önce hiç macun atmadım.Sadece düzeltmeye mi 300 TL istediler? Bir de kırmızı motora sizce ne tür bir kılıf diktirebilirim beyin fırtınasıyla güzel şeyler çıkarmaya çalışalım :D

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı furkankotan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ayağımı yerden kessin diye aldığım motoru toplama kararı aldım.Yürüyen olarak en ufak bir kusuru yok dış olarak da aslında göçük harici bir kusuru yok fakat bu göçüğü nasıl geçireceğimi bilmiyorum.Göçük tankpad yapıştırdığımız yerde yumruk büyüklüğünde.Çektirilir mi ya da macun çekilir mi bilgisi olan biri yardım ederse sevinirim. Aydındayım bu arada bildiğiniz kaportacı vs varsa buralarda götürebilirim
    Hocam bende Aydın'dayım. Görüşelim, Aslında göçüğü kaportacılar halleder punta yaparak işte sonrasında macun / boyama olacak.

Merkezde misiniz

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Boyasız göçük düzelme işi yapıyorum. Motosiklet depolarının sacı otomobil kaportalarına göre çok daha sert. Bu yüzden kaportacılar da göçükçüler de çok uğraşmak istemez. Birkaç kez düzelttim çin mallarında daha kolay ama kaliteli ve sert bir depoysa düzelmeyebilir ve macunlamak zorunda kalabilirsiniz.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    kendi depom için göçük çekme vakum yöntemleri ararken ustaların pek yanaşmadığına şahit oldum sonrasında macun + boya işlemi yaptırdım herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Macun+boya kaça mal oldu bir de her usta yapar mı acaba

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    SPT350 kullanırken biri park halindeki motora vurmuş depomu göçertmişti. Kaportacılar pek yanaşmaz motor işine, çünki depo kalın sacdan yapılıdır kolay şekil veremezler. ellerinde buna uygun alet olmayabilir vs.
    maslak sanayide işinin ehli biyerle görüştüm 1.000TL istedi. serviste sıfırını 600 e getirtiriz abi dedi

en güzeli eliniz yatkınsa macun+zımpara+boya kendiniz yapmanız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)