Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motul mü IPONE mu Mobil1 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, başlıkta belirttiğim üzere üç yağ arasındaki tecrübelerinizi dinlemek isterim. Ek olarak internet üzerinden sipariş verebileceğim güvenilir siteler hangileridir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her yağ her motora olmuyor geniş bir konu.

Benim alette motul ile castrol bile ciddi fark yaratıyor.

Mesela motul vites geçişlerini zorlaştırır iken ısınmayı geciktiriyor, castrol de vites geçişleri mükemmel oluyor ama motoru ısındırtıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sym Wolf'te Motul 5100 kullanırken ilk 1000 km vites geçişlerim şıkır şıkırken 1000 km.den sonra 4 ile 5, 5 ile 6 arasında vitesin bazen geçmemesi gibi sıkıntılar yaşadım. Castrol'de vites geçişleriyle alakalı sıkıntı yaşamazken bu sefer de motor çok sarsıntılı çalışmaya başlamıştı. Yaşadığım sıkıntılar tesadüfi ya da psikolojik mi bilemiyorum ama Liqui Moly Street kullandığımda yukarıda bahsettiğim 2 sorunu da yaşamadım. Mobil hiç kullanmadım. Şu anki motorda Motul 7100 var, herhangi bir problem yaşamıyorum.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    daha öncede bir yerde sorulunca yazmıştım motoulun hangi serisini kullanırsam kullanıyım monster 696 da erkenden ısınma ve 1 2. viteste gereksiz sert oluyor ama shell advance kullandığımda hem vitesler daha yumuşak hemde daha geç ısınıyor motor o yüzden deneme yanılma yöntemi en iyisi zaten 3 markada kendini kanıtlamış markalar motora zararı olmaz beğenmezsen 3-4 bin km sürdükten sonra boşaltır değiştirirsin zaten
    ErdalBakkal bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motul denedim motor yatak sardı mobil koydum blok yaktı arkadaş iPhone koymuş oda yatak sardı. Arkadaşa sordum Castrol de aynı şekilde blok yakmış bu motorlara motor yağı koymak çılgınlık sıfır yağ koyup yatak saran bir sürü motor var biraz araştırmayla bulabilirsin

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul denedim motor yatak sardı mobil koydum blok yaktı arkadaş iPhone koymuş oda yatak sardı. Arkadaşa sordum Castrol de aynı şekilde blok yakmış bu motorlara motor yağı koymak çılgınlık sıfır yağ koyup yatak saran bir sürü motor var biraz araştırmayla bulabilirsin
    Doğal tereyağı veya zeytin yağı deneseydiniz.
    motörcü bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam iyi bir yağ buldum dedim "putoline" onunda distribütörü battı.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi. Kesin yağda sorun var.
    motörcü bunu beğendi.
    ...

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    motul 5100 kullanıyorum 7100 serisinide kullandım ikiside güzel 5000 km'de bir değiştiriyorum.Castrol'den çok daha üstün yağlar.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Sürtünme testlerine bakarak Motul 7100 siparişi verdim. Bir fark görmeyi ümit ediyorum

bu konu sürekli döner ama madem önüme çıktı ben şöyle söyliyim motul 5100 castrol racing 1 den daha iyi çünkü marş motoru sıkıntılı bir motorum vardı castrol ve bir kaç marka denedim çalışmıyordu motor ama motulde zar zor çalışıyordu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)