Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bakım, sökme-takma için edinilmesi gereken aletler

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar merhaba, 150cc bir scooter için edinmem gereken tornavida, lokma, anahtar vs. Gibi aletler hakkında bilgi edinmek istiyorum. Hangi aletleri, kaç numara almam gerekir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Açık ağız, kapalı ağız, yıldız, düz uç, setleri. pense, yan keski, çekiç, voltmetre, bir tane de bu aletleri kullanabilecek kişi..

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Bide bu isler icin bir yer lazim. Sokakta olmuyor

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Yamaha Nmax ve Sym Joymax da kullandığım malzemeler
    Lokma Takımı ve Torklu varyatör sökme makinası

Einhell CC-IW 450 Elektrikli Somun Sıkma Sökme 300nm
    https://urun.n11.com/somun-sikma-makinesi/einhell-cc-iw-450-elektrikli-somun-sikma-sokme-300nm-P339139202

https://urun.n11.com/lokma-takimlari/lokma-takimi-12-parca-circirli-bhd-lokma-takimi-12-a-kalite-P317646895

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık ağız, kapalı ağız, yıldız, düz uç, setleri. pense, yan keski, çekiç, voltmetre, bir tane de bu aletleri kullanabilecek kişi..
    Bence bu aletlere sahip kişinin ev anahtarına sahip olmak yeterli gibi

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekiç, yan keski vs. gerektirecek işlemleri ustaya yaptırmak daha doğru olur diye düşünüyorum tabi ki. Motoru durduk yere bozmaya hiç gerek yok. :D Ben basit işler için ne kullanmam gerektiğini merak ediyorum. Yağ değiştirme, gevşeyen contaları vidaları sıkma vebenzeri

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    evde çekiç ve yankeski yok ise o eve ev demem.

şakası bir yana, sadece garajımda komple blok söküp toplayabildiğim için iyi kalite lokma takımı, iyi kalite kombine anahtar, yıldız anahtar, bits uç takımı, alyan takımı, cırcır kollar, t kollar, lokma adaptörleri, uzatma kolları, mafsal, çektirme, sekman penseleri, pense, kurbağcık, boru anahtarı, yan keski, kargaburun, keçe çektirme, iç rulman çektirme, supap çektirmesi, çekiç, zımba, keski. Ha varsa bi de kompresör, pnömatik somun sıkma, darbeli tornavida, pnömatik cırcır, akülü vidalama güzel olur.

takımda marka tavsiyesi isteyene:

-izeltaş
    -elta
    -retta
    -rico
    -yearsway
    -altaş
    -gedore
    -kraft

şüphesiz daha kaliteli olanları var fakat Türkiye'de uygun fiyatlı ve kaliteli markalar bunlar. Hele ki İzeltaş alıp da takım kırabilen görmedim.

rulmanda marka tavsiyesi isteyene:

-timken
    -nsk
    -skf
    -fag
    -ina

keçede marka tavsiyesi isteyene:

-corteco
    -nok
    -skt
    -feko
    -fdt
    -simrit
    ogzcngdk bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan 8-10 sene önce profesyonel iş için 5 milyara eski parayla izeltas set almıştı biri şuan malzemeler halen çalışıyor kaybetmediğin surece bir şey olmaz

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan 8-10 sene önce profesyonel iş için 5 milyara eski parayla izeltas set almıştı biri şuan malzemeler halen çalışıyor kaybetmediğin surece bir şey olmaz
    izeltaşın ekipmanını 1 kere alırsın, o kadar güvenilir ürünleri var. ben izeltaş fanıyım

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yıl önce aldığım izeltaş yan keskimin kromları bile hala ilk günkü gibi parlak.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    konuyu açan arkadaşa cevaben;

motor söküp takmak için 8-21 numara kapalı ve açık ağız anahtar, buji anahtarı, düz ve yıldız tornavida, pense, yankeski,kargaburun, alyan seti gerekli temelde aklıma gelen bunlar. insan bunlarla başlıyor en sonunda atölye kurmaya kadar gidiyor.

ilk aşamada elinde bunlar olsun, ileride ihtiyaç duydukça ekipman almaya başlarsın. bu ekipmanların hepsinde paraya kıy, en azından rico veya chef marka al, inan ucuza aldığın ekipman seni yolda bırakır paran boşa gider.
    ydnydn bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yıl önce aldığım izeltaş yan keskimin kromları bile hala ilk günkü gibi parlak.
    Özelinize bir konu yazdım. Okudunuz mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)