Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Motoru yeni aldım daha 3 gün oldu ama motor ilk çalıştırıldıında vitese geçirmeden bile gaz verdiim anda stop edio..Jikleyi açıp bi dakka falan bekliyorum sonra kapatıorum bi kaç kez denememe rağmen gene stop edio..Motor ısındıında hala aynı sorunu yaşıyorum bi müddet.Biraz yol aldıktan sonra sorun olmuyo motoru kapatıp tekrar çalıştırmada.Sorun ne olabilr? yada bir sorun var mı?normalmi böyle olması..? Motora bindiğim an nerdeyse 10 dakikam bununla uraşmakla geçio..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr250r
    arkadaşım aynı şey bendede oluyor hele hele kışın daha çok oluyor herhalde normaldir

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    ya benim popcorndada aynı sorun yaşıyoruz yapma gözünü sewiyim hocamyarın gıdıp ybr alalım daş gibi motor dedik sen aynı bızım popcorndakı durumu anlattın!içime bi kurt düşdü vala

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni bi makine bence servise uğraman en sağlıklısı

Motosikleti
    uğrayacağım da şöyle bi 10 gün falan geçsin diye düşündüm hala aynı sorun devam ederse götürürüm artık...halil2580 bu olayın kışın yaşanıyor ve bukadar uğraştırıyor olması heralde bi derece normaldir..Ama şu an hava deli gibi sıcak iki pırpır ettiğinde motorun mis gibi ısınıp çalışması lazım değil mi?Bugün garajdan çıkarkende yarıda kesildi 3 defa birde yaklaşık 40derecelik eğim var yarı yolda kalınca daha yokuşta pek becerikli olmadığım için 2 defa geri gidip tekrar denedim 3.de ucuna kadar çıktım sonra tekrar tak etti..bende indim motordan ittirdim gücüm yettince sorunda başardım garajdan çıkmayı

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Merhaba arkadaşım.
    Bir topik açmadan önce arama yapıp forumda olup olmadığına bakman gerekiyor.
    Eğer bulamazsan YBR 125 ile ilgili bir başlık var mı diye arar orada bu sorunu sorarsın.
    Bak ben senin için arattım. Aşağıdaki linke tıklıyorsun ve sorunu orada soruyorsun.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...yamaha+ybr+125

2004 yılında üye olmuşsun, buna dikkat etmeni beklerdim.
    Yine de sorunun cevabını vereyim:
    Motor ısınmadan stop etmesi veya çalışır durumdayken motor ısınmadığı için jigle kapalıysa gaz verdiğinde stop etmesi normaldir.
    Motor ısındığında gaz verdiğinde veya vermeden de motor stop ediyorsa büyük ihtimalle rolanti ayarın düşüktür. kendin yapabiliyorsan yap, yapamıyorsan servis 1 dk içinde halledecektir.
    jigle kapatıldığı anda motor rolanti gazına döner, rolanti ayarı düşükse istop etmesi normaldir.
    cevabım yeterli olmadıysa veya başka bir sorun olursa lütfen yukarıdaki verdiğim topik altında sor, arkadaşlar cevap verecektir.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Yanlız senin verdiin link motosiklet modellerinde...benim alakam teknik problem o yüzden buraya yazmayı tercih ettim ki teknik bir sorunu motosiklet modelleri bülümünde sormam mantıksız olurdu sonrada orada da biri çıkar burada motosiklet modelleriyle ilgili konuşuoruz teknik bölümde konuş derdi gerçi orda da teknik konu konuşulmuş ama bence sitenin kuralları varsa orada konuşulanların %50si teknik bölümde konuşulmalıydı çünü ben problem olduğu zaman direk teknik bölüme bakıyorum ilgili konu olmadığı içinde yeni başlık açtım..Cevap için de teşekkür ederim ve bir sorunum olduğunda o linki kullanırım...

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben de yeni motor sahibiyim, gerçi yıbır degil ama o da cıbır kardeş sayılırlar

benim dikkatimi çeken yokuş olduğunu söylemen olmuş, yokuşta ben de kaldirirken motoru aynı stop etme problemini yaşadim 1-2 kere, biraz daha fazla gaz verip kaldirmak gerekiyor yokuşlarda motoru arabaya göre(sanırım torque düşük olduğundan arabalara göre daha fazla gazla kalkabiliyor yokuş yukarı motosikletler).

durum bundan kaynakli olabilir diye düşündüm, daha yüksek bir devirde iken debriyajı kavrama noktasına getir.(ama dikkat et bi anda da fırlamasın motor kontrolsuzce)

Motosikleti
    ilk çıkarırken 3. denemede 1 anda fırlatmim diye gaz kestim yavaştan tam çıktıımda.. sonra yokuşun tam ucunda durdu işte..3.deneme olduğu için geri indirmeyeyim tekrar dedim inip elimle itmeye çalıştım yardımda isteyemedim etrafta erkek merkek yoktu kıvrandım valla iki gıdım yeri çıkmak için ama sonunda başardım.Bugünde dünkü olayı yaşamayayım diye tam gaz verdim öteki kaldırıma çıkıyordum nerdeyse.Benim bunu tutturmam zaman alacak sanırım.Güle güle kazasız belasıs kullan motorunu mithrelios

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler