Merhaba, sevgili forum üyeleri;

İstanbul'da bulunan hem yetenekli hemde maddi konudan adaletli bir tasarım atölyesi aramaktayım. Malum motosiklet fiyatları epey bir yüksek ve bende yıllar sonra tekrar kendime bir motosiklet alma kararına vardım. Şuan ki maddi durumum gönlümden geçenlere sahip olmama ne yazık ki müsade etmiyor. Bu yüzden makul fiyatlı bir cafe racer veya bobber yapabilirim diye düşünmekteyim. Ne yazık ki bireysel olarak bunu yapabilecek bir garaja sahip değilim. Oturduğum mülkte motosikleti eve çıkartılıp kesip biçmeye müsait değil bu yüzden profesyonel bir arkadaşın güvenli ellerine teslim olmayı düşünüyorum. Biraz detaycı bir insan olmamdan kaynaklı arkasını kestik düz koltuk koyduk gidonu aşağı çektik farı değiştik oldu bitti gibi bir çalışma kesinlikle istemiyorum zira bir atölye aramamın nedeni kusursuz olmasını arzuluyor olmamdır. Aksi halde o kadarını bireysel olarak bende kısa bir süre içinde hayata geçirebilirim. Ama nihayi niyetim bitince gururla binebileceğim ve görsel olarak kişisel zevkime yakın bir motosiklete sahip olmaktır. İstanbul da oturduğum için bu atölyenin İstanbul da olmasını tercih ediyorum. Yinede çok başarılı ama İstanbul da olmayan usta tekliflerinede açığım. Yeter ki sanayi işi olmasın, firma/usta güvenir olsun ve mümkünse fiyatta biraz insanı ölçülerde. 20.000 TL civarı kendime bir bütçe ayırdım. 12.000 TL 14.000 TL aralığında Benelli TNT 250 veya Honda CBF 500 modelleri var ve proje için uygun duruyorlar. Yıllardır motosiklet camiasından uzak olmamdan kaynaklı şuan ki tüm modellerde hakim değilim. Son motosikletimi 2011 yılında sattım ve bir daha motosiklet satın alamadım. O tarihte 2009 model GSX-R 600 motosikletimi 23.500 TL satmıştım ve şuan geri almak istersem +15.000 TL'lik bir yükseliş olmuş gibi duruyor. Bu yüzden TNT 250 CBF 500 ve bu fiyat aralığında bulunan modeller benim için ideal olacaktır. Sizden ricam motosiklet önerisi değil, usta/profesyonel bir atölyedir ama gözden kaçırdığımız kasası küçük olmayan makul fiyatlı bir model varsada öğrenmekten bir göz atmaktan memnuniyet duyarım. Boyum 186'santim ve kilom 112 bu yüzden lütfen bir model önermeden önce bunuda göz önünde bulundurunuz. Zira insanların göz zevkini motosiklet ile gezerken bozmak istemiyorum. Anlayışınız ve şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sevgiler saygılar, mutlu forumlar.