Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

full depo 120 km giderken artık 70 km gidiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar ben motor hayatında yeniyim bir yakınım 150 cc çin malı eski bir scooter verdi yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım.İlk zamanlar full depo 6 litre alıyor 120 km gidiyordu ancak son 1 aydır 70 km de bitiyor.Her zaman gittiğim tamirciye götürdüm karbürator falan ayarlayalım dedi 50 tl para verdim yine fulledim motoru ama hala 70 km götürüyor.Artık bu motora para harcamaktan sıkıldım ama şuan yeni alabilecek durumdda değilim sizde bunun sebebi nedir? Ayrıca motor yere benzin akıtmıyor yani yere akacak şekilde bir delik falan yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    havalar soğudu çok kısa mesafe kullanıyorsan ve buji tırnak aralığı çok genişlemiş yada yanlış ayarlanmış ise tüketimi aşırı derecede etkiler..buji kodunu satıcılardaki listeden kontrol ederek satın al hatta daha soğuk buji tercih et , çok kısa mesafelerde kullanıyorsan tırnak aralığını atıyorum orj 0.8 mm ise 0.6 mm ayarla tüketimin düşecektir..

6 litre ile 120 km mi yapıyorsun ? Çok deli yakıyormuş ya. 70 e düşünce zır deli olmuş. Scooterlar o kadar yakıyor mu ya

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    150cc scooter için o yakıt çok çok fazla. Motorunuzu güzel bir yerde kontrol ettirmenizi öneririm.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar soğudu çok kısa mesafe kullanıyorsan ve buji tırnak aralığı çok genişlemiş yada yanlış ayarlanmış ise tüketimi aşırı derecede etkiler..buji kodunu satıcılardaki listeden kontrol ederek satın al hatta daha soğuk buji tercih et , çok kısa mesafelerde kullanıyorsan tırnak aralığını atıyorum orj 0.8 mm ise 0.6 mm ayarla tüketimin düşecektir..
    Hocam ben tırnak aralığı falan anlamıyorum açıkcası motor bilgim zayıf ihtiyaç durumunda video falan izleyip öğreniyorum. Motor tamircileri çok yalancı geçende akü bitti diye yeni akü aldırcaktı ben aküyü söküp şarj ettim çalıştı şuan sıkıntısız. Bu yakma konusuylada götürdüm 50 tl paramı aldı hala bi sonuç yok bujiyi mi değişştireyim yoksa bu tırnak olayı ayrı bişekildemi ayarlanıyor bir video falan varsa koyarsanız sevinirim

Motosikleti
    yutubda yüzlerce video vardır biraderim , bujiyi sökersen tırnağını görürsün zor bir iş değil , ustalara verecek paran kalmadıysa veya sentilin yoksa ki yoktur , bujiyi sök bir araba servisine git abi bunu 0,6 mm ye yada sentilde 60 yazar ayarlamasını rica et , yarım dk sürmez , buji bitmişse de git yenisini al der sana , motorun orj buji kodunu satan yerlerde kataloglar vardır bakıp satın alabilirsin.

Hocam bu ayar peki bizi kurtarıcak mı ? 2. si benim gittiğim ve paramı alan adam böyle birşeyi bilmiyor mu niye yapmıyorlar

Motosikleti
    yav biraderim benimi sorguluyorsun paranı alan ustayımı sorguluyorsun anlamadım hepi topu 15 dk lık bişey bujiyi söküp ayar çekmek , yakıtla çekişle ilgili sorun varsa ilk iş buji , hava filtresi veya karbüratöre bakılır..ustan karbüratöre bakmış demekki sıkıntı orada değil , hava filtren tıkalı olsa görmemesi imkansız değiştirelim derdi , geriye buji kalıyor , ne yazayım başka bilemedim

hocam ben kimseyi sorgulamıyorum çünkü hiç anlamıyorum buji nerede onu bilmem bu cahilliğimle sorgulayamam yani
    yalnız biraz önce benim motorcuyu aradım ozaman karbürator değiştircez dedi onada bi yüz lira kaçırcak

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sen başka ustaya git paraya acıma çünkü 70 kilometrede 6 litre yakan motosiklet kontağı çevirince zaten bir litre yakıyor. Sen ustaya verirken düşündüğün paranın kat be katını benzinciye zaten ödüyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)