Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir ve Dişli değişimi hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar dün yağmurlu havada seyir halinde iken 1. Viteste debriyajı ani salmam dolayısıyla zincir baklasının teki kırıldı ve bu şekilde 3 tur döndükten sonra (Her turda çıt diye ses geldi) hemen motoru stop ettim. Yeni bir zincir alacağım lakin dişlileri değiştirmem gerekiyor mu bu konuda yardımcı olurmusunuz? Birde motorum Pulsar Ns 200 (2017) 108 bakla olduğunu duydum dogru mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Dişli ile beraber değiştirmen gerekiyor eğer dişli değştirmeden yeni zincir takarsan eski dişli yeni zinciri kısa sürede bozar. Benim tavsiyem did xring zincir alıp yeni orjinal dişli ile beraber değiştirmen. DİD daha pahalı olmasına rağmen ömrü orjinal zincirden kat kat fazla olduğu için parasına değiyor.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli ile beraber değiştirmen gerekiyor eğer dişli değştirmeden yeni zincir takarsan eski dişli yeni zinciri kısa sürede bozar. Benim tavsiyem did xring zincir alıp yeni orjinal dişli ile beraber değiştirmen. DİD daha pahalı olmasına rağmen ömrü orjinal zincirden kat kat fazla olduğu için parasına değiyor.
    Anladım hocam dişliyi de degistirelim bari ama did e param yetmeyecek galiba choco diye bi marka önerdiler f/p imiş bide sfr var ama choco alabilirim biraz daha araştırayım fiyatida sfr ye gore daha uygun geldi bi japon markası yamuk olmaz sonucta 😁

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Cz diye bir marka da var Çek malı. Çin malından iyi olabilir...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cz diye bir marka da var Çek malı. Çin malından iyi olabilir...
    Hocam az önce biraz göz gezdirdim de oda biraz maliyetli galiba yav yorumun için cok sağol pulsar ns200 ün bakla sayısı şuan için merak konum ayarı en başa getirdiğimde 108 bakla uygun olur mu acaba..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)