Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Titanic 150-R Yağ Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar, 2015 RKS TİTANİC 150-R motoruna sahibim.Sizce hangi marka yağ daha iyi olur? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Aleyküm selam. Titanic'i bilmem ama benim kullandığım motosiklet için motul 3000 10w40 tavsiye edildi tecrübeli bir abim tarafından. Denemeyi düşünebilirsin. Pahalı da değil hani.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam. Titanic'i bilmem ama benim kullandığım motosiklet için motul 3000 10w40 tavsiye edildi tecrübeli bir abim tarafından. Denemeyi düşünebilirsin. Pahalı da değil hani.
    Abi Motul 3000 mineral yağı olduğu için her motora iyi gelmiyor. Ayrıca senin motor su soğutmalı, Rks hava soğutmalı. Daha fazla ısınacağı için sentetik bir yağ alması daha uygun olur düşüncesindeyim.

Benim yağ için önerim Shell Advance 10w-40 veya 15w-50. Orta fiyatlı marka diyebileceğimiz güzel bir yağ. Kendim her zaman Shell kullandım her 3000km'de bir yağ değiştirdim. Şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 model aynı motosiklette 22000 kmdir motul 5000 10-40 yağ kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım.Vites de çok güzel geçiyor, kullanım da iyi..5100 belki de daha iyi gelir hatta..3000 genelde scooterlara konuluyor..Ben 5000den memnunum.Yanılmıyorsam kitapciginda castrol tavsiye ederiz yaziyordu ama 2013te falan basilmis...Ben baska motorda castrolu sevmemistim..Tercih senin..

Orijinal kitapçığında 2000de bir değiştirin yazıyor. Yağ filtresini değiştirirsen 1400ml, filtre değişmezse 1200 ml yeterli..Filtresini bazen bir atlayıp değiştiririm. .Çok devirli kullandıysam 1800, fiti fiti kullandıysam 2200 km kullanırım. .

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Motul 3000 mineral yağı olduğu için her motora iyi gelmiyor. Ayrıca senin motor su soğutmalı, Rks hava soğutmalı. Daha fazla ısınacağı için sentetik bir yağ alması daha uygun olur düşüncesindeyim.

Benim yağ için önerim Shell Advance 10w-40 veya 15w-50. Orta fiyatlı marka diyebileceğimiz güzel bir yağ. Kendim her zaman Shell kullandım her 3000km'de bir yağ değiştirdim. Şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım.
    Hocam shell advance'in hangi serisini kullanıyor ve nereden temin ediyorsunuz? Shell advance AX7'yi internet üzerinden temin etmiştim ve tarihi eski idi hatırladığım kadarıyla. Geçen bizim buradaki(Manisa) bir parçacıya gelmişti ama AX7 yoktu. Yeni tarihli AX7 bulmak zor gibi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam shell advance'in hangi serisini kullanıyor ve nereden temin ediyorsunuz? Shell advance AX7'yi internet üzerinden temin etmiştim ve tarihi eski idi hatırladığım kadarıyla. Geçen bizim buradaki(Manisa) bir parçacıya gelmişti ama AX7 yoktu. Yeni tarihli AX7 bulmak zor gibi.
    Ben gittigidiyor'dan alıyorum. En son motorcu tonton isimli bir mağazadan aldım 6 aylık yağdı. Ayrıca Shell istasyonlarında da satılıyor fakat 15₺ fazla fiyattan satıyorlar. Onlar 2-3 aylık yağ oluyor genelde.
    emenyasin bunu beğendi.

Şuan motul kullanıyorum ama castroluda çok öven var castrolun poweri mi yoksa magnatec olanı mı daha iyidir

Motosikleti
    Lifan KP150
    Magnatec otomobiller için olmalı. Motosikletler için power1 ve actevo'lar var.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Ben motul 5100 kullanıyorum. Gayet iyi vites geçişleri bir önceki yağıma göre yumuşak şıkır şıkır ama benimde merak ettiğim bir sonraki yağımı tam sentetik kullanmayı düşünüyorum kimisi bu yağ yüksek ss de kullanılır diyor kimisi de tam sentetik her zaman motora en iyi olandır diyor. Kararsızım..

MOTUL 5100 10-40 mı önerirsiniz yoksa Castrol Power 10-40 mı arkadaşlar?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı alphaemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTUL 5100 10-40 mı önerirsiniz yoksa Castrol Power 10-40 mı arkadaşlar?
    ikisi de yarı sentetik ikisi de bilindik köklü yağ üreticileri hangisi ucuzsa onu koyun iki yağın arasında ki farkı hissedemezsiniz

Motul 7100 kullansam fark hissedilir mi yani motosikletime yararı olur mu?

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı alphaemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 7100 kullansam fark hissedilir mi yani motosikletime yararı olur mu?
    Senin motorunda hissedilir derecede farkı olmaz. O kadar parayı boşu boşuna verme.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model aynı motosiklette 22000 kmdir motul 5000 10-40 yağ kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım.Vites de çok güzel geçiyor, kullanım da iyi..5100 belki de daha iyi gelir hatta..3000 genelde scooterlara konuluyor..Ben 5000den memnunum.Yanılmıyorsam kitapciginda castrol tavsiye ederiz yaziyordu ama 2013te falan basilmis...Ben baska motorda castrolu sevmemistim..Tercih senin..

Orijinal kitapçığında 2000de bir değiştirin yazıyor. Yağ filtresini değiştirirsen 1400ml, filtre değişmezse 1200 ml yeterli..Filtresini bazen bir atlayıp değiştiririm. .Çok devirli kullandıysam 1800, fiti fiti kullandıysam 2200 km kullanırım. .
    Hocam kitapçiği sizde varsa upload edebilir miyiz?

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motul 5100, Shell Advance AX7, Castrol Power 1 Power Release gibi bilimum yarı-sentetik yağlar. 5100 tercihim👍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)