Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Menteşeli depo kapağı altında su birikmesi (2016 CB500F)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Merhabalar,

Dün İstanbul'da yoğun yağışta motosikleti kullandım ve bütün gün dışarıda kaldı. Bu sabah benzin almaya gittiğimde depo kapağını açtığımda boğazın çevresindeki boşluk ağzına kadar su doluydu, ancak bezle emdirerek temizleyebildim. (Normal bir su bardağını 2cm dolduracak kadar çok su vardı...)

Yaz kış yağış bakmadan kullanırım ve hafta içi motor hep açıkta durur ama bu olayı ilk defa yaşadım. Normalde oraya su girmiyor olması gerekir, hadi gidiyorsa bile bir şekilde tahliye olmasını beklerim...

Böyle bir tahliye var değil mi? Tıkanmışsa nasıl açabilirim? Veya oraya su girmesi normal değilse asıl problem nedir?

Bir fikri olan var mıdır acaba?

Şimdiden teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Motorun başına gidip tekrar kontrol ettim; boğazın sol tarafında bir gider deliği var, pislik vardı temizledim ancak test için oraya azıcık su dökünce gene tahliye etmedi. Anlaşılan tahliye borusu kirlenmiş tıkanmış. Bunu nasıl açarız acep?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

resim yokmu hocam.. bi fikir yürütelim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim yokmu hocam.. bi fikir yürütelim
    Teşekkürler.

Görecek bir şey yok aslında, ilk mesajı yazdıktan sonra motorun başına gittiğimde sabah görmediğim tahliye ağzını gördüm, o tıkalı. Sizin motor da Honda'ydı galiba, sizinkinde de kapağı açında boğazın sol tarafında, dipte bir delik göreceksiniz. O tahliye borusunun ağzı.

Boru tıkanmış. Onu nasıl açabilirim acaba? Başına benzer bir durum gelmiş kimse yok mudur acep?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hocam oraya sokacaksınn birşey işte. İnşaat teli gibi. o biraz sert kalır, yırtabilir sağı solu da. Plastik tarzı birşey olabilir.
    Yada aşağıda hortumun ucunu bulacaksın. Derin bir nefes alıp, üfüreceksin yukarı doğru.
    Az koyun şişirmedik kurbanda ağzımızla.

Daha görelim dersek,
    hintli kardeşlerimiz yapmış

Başka birader de var.

Durum bu yani.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam oraya sokacaksınn birşey işte. İnşaat teli gibi. o biraz sert kalır, yırtabilir sağı solu da. Plastik tarzı birşey olabilir.
    Yada aşağıda hortumun ucunu bulacaksın. Derin bir nefes alıp, üfüreceksin yukarı doğru.
    Az koyun şişirmedik kurbanda ağzımızla.

Daha görelim dersek,
    hintli kardeşlerimiz yapmış
    https://www.youtube.com/watch?v=MQSP2b-FW1w

Başka birader de var.
    https://www.youtube.com/watch?v=YK9x8zTcKjM

Durum bu yani.
    Elektrikçilerin kullandığı kılavuz teli gibi bir şey bulursam (incesinden) bu iş olur o zaman. Üfleme opsiyonu mümkün değil, tüm tahliye boruları karterin orada bitiyor...

Teşekkürler.

Hortum a vakum tut
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dün usyam tahliye borusunun depo ağzına basınçlı hava püskürtü ve boru açıldı

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    bisikletçiden fren teli alıp deneyebilirsin. Hatta vites telleri daha ince olur. Hem de bir daha tıkanırsa elinde malzeme kalır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler