2003 model bir peugeot speedfight 100 sahibiyim artık nerdeyse 17 yaşına giricek ve 33.000 km de

bir kaç sıkıntım var onları tartışmak istiyorum

yedek parça sıkıntısı : yedek parça bulamıyorum ve bulsam bile aşırı yüksek fiyatlar isteniyor

eskisi gibi gitmemesi : eskiden gazı açtım anda fırlamasına rağmen artık gazı açınca motor devirleniyor ama sonradan hızlanmaya başlıyor büyük ihtimal kavramam bitmeye yakın ve daha değiştirmek için yeni kavrama bulamadım

grenaj yokluğu : grenajlarınma bir kaç çatlak ve kırıklar var ve yılların yorgunluğu parçaların boya tonlarının bir biri ile alakası yok

bunların hepsi tabi yedek parça sıkıntısından

ama bunlar dışında motorumdan çok memnunum yol tutşu şimdiye kadar bindiğim motorların en güzeli biraz sert olmasına rağmen ön takımın tek kol olmasına rağmen aşırı eğlenceli ne yaptığını anlatan ıslak zeminde arkasının tatlı tatlı geldiğini hisstirdiği anda sabit gaz ile gidon gitmek istediğiniz yere bakınca yanlıyarak virajlardan çıkmak çok zevkli

motor tamamen sürücü ne isterse onu yapıyor yanlamak istediğinizde hiç zorlanmadan yapan,virajdan viraja gazlamada ise arkasının asla oynamadan takip etmesi aşırı şaşırtıcı

fren konusuna gelirsek bence 2 zamanlı sporscooterler arasında en iyi duran motordur zaten hafif olan ağırlığı ve ön ver arkanın disk olması bide bunlar yetmemiş gibi fabrikadan çelik fren hortumu ile gelmesi çok güzel rahmetli barkın abinin 1000rr incelemesinde frene dokunur dokunmaz duruyosun demesi aklıma geliyor her ani frende

lastik konusu 100 cc bir motorsiklette ön lastik 120,70,12 arkanın ise 140,70,12 olması şaşırtıcı her hangi bir motor ile yan yana koyunca hele çinli ince lastikli bir motorla koyunca insanin gülesi geliyor kendinden yüksek cc abilerinin lastiklerinin yanında gerçekten göze çarçıcı bir büyüklülü var

peugeot speedfight 100 araştıran arkadaşlara özet geçmek gerkirse aşırı eğlenceli çok konturollü ama gerçekten güzel yakan bir motordur kendisi yedek parça konusu çok sıkıntı kötü yağ kullanmak başlıca düşmanıdır