Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

beyin(cdi)mi arızalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    selam,

fiddle 3 125 cc motorum emsallerine göre biraz yavaş.diğer motorlar düz yolda 130 km hıza çıkabiliyor,benim ki max 110 yapıyor.hafif yokuş da max 60 km hıza çıkabiliyorum,diğerleri 80-90 görüyor.
    karbratör,balata temizlendi kontrolleri yapıldı,buji,yağ değişti ama sorun devam.
    tamirci beyinden olabilir dedi.
    düşünceleriniz nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Hiç boşuna uğraşma arkadaşım,aynı motordan bendede var bahsettiğin rakkamlar üretici firmanın vermiş olduğu performans olup bunun da üzerinde beklentinin olması yanlış bir beklenti olup boşuna ona buna para verip nasraf etme bu kumaştan bu elbise çıkıyor yapabileceğin bir deneme yanılma usulü var, baga ağılıklarını değiştirip sürati biraz arttırabilirsin ancak ya kalkıştaki atiklğinden veya son süratten rakkamlarından uzaklaşabilirsin, bu hususta ustaların bilgilerine pek güvenme birçoğu bu hususda maalesef bilimsellikten uzak bilgi sahidirler, en iyi bilgiyi googleden ''Scooterde baga ağırlıkları ''veya benzeri başlık altında arattırırsan doğruyu bulmuş olursun kolay gelsin.

Motosikleti
    Fiddle2/3
    cevabin icin tesekkurler ama diger ayni motorlardan geri kaldigimi soyledim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    80-90 gören motorlar ne ve 80-90 gördüğünü kim söylüyor?

Motosikleti
    Fiddle2/3
    aynı motorlardan bahsediyorum.fiddle 3 125

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Aynı motorların senin motorundan daha hızlı gittiğini san kim söyledi? birkaç motor aynı anda ve şartlarlamı tesbit ettiniz? eğer öyle değilse, 1-Yoldaki eğim 2-Rüzgar 3-Ağırlık 4-Aldığınız benzinin kalitesi 5- Kayış tahrik sisteminde kaydırma tekrar ediyorum bizim motorların limiti en fazla 110 km/h dir aslında km saatlerinde + - 7-9 km de hakiki hızınız ile km saatindeki farkıda hesap etmeniz gerekir eğer varsa akıllı telefonlardaki hız ölçerle bir kontrol edin. Eğer bu hususda bir çözüm bulabilirsaniz lütfen banada bildirinselam ve hürmetlerimle.

Motosikleti
    Fiddle2/3
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı motorların senin motorundan daha hızlı gittiğini san kim söyledi? birkaç motor aynı anda ve şartlarlamı tesbit ettiniz? eğer öyle değilse, 1-Yoldaki eğim 2-Rüzgar 3-Ağırlık 4-Aldığınız benzinin kalitesi 5- Kayış tahrik sisteminde kaydırma tekrar ediyorum bizim motorların limiti en fazla 110 km/h dir aslında km saatlerinde + - 7-9 km de hakiki hızınız ile km saatindeki farkıda hesap etmeniz gerekir eğer varsa akıllı telefonlardaki hız ölçerle bir kontrol edin. Eğer bu hususda bir çözüm bulabilirsaniz lütfen banada bildirinselam ve hürmetlerimle.
    sen anlayasın diye başa sarıyorum o zaman,4 fiddle 3 125 ile kampa gittik,aynı yerden depoları doldurduk,yüklerimiz hemen hemen aynıydı.tekrar ediyorum 4 adet fiddle 3 125 cc hepsi.ben mx 110 km hızla giderken onlar 120-130 ile basıp gidiyolardı,rampalarda ben mx 60 km hız yaparken onlar 80 90 yapıştırıp gidiyolardı.umarım açıklayıcı olmuştur.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Fiddle 3 ün 130 km hıza ulaşmasının mümkünatı yoktur 110/115i ancak bulur, normal fabrika çıkışlı bir Fiddle 3 ün hiçbir aksamında performans arttırıcı bir işlem yapılmadan bahsettiğin rakkamlarını yakalamaları imkansıza yakın (200 diye satılan aslında 169 ccm lik)bir motor hariç. O zaman şöyle yapalım 130 km/ya çıkan arkadaşların kilometre saatinin adı geçen hıza eriştiği zaman fotoğrafını çeksin ve sende yayınla eğer bir yolu varsa banada bir zahmet bildiriverde bende yapılması gereken herhangi bir işlem varsa yaptırayım sanada müteşekkür olurum selam ve hürmetlerimle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)