Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Motosiklet Marş Basıyor Seri Bir Şekilde Fakat Çalışmıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motosikletim yolda giderken bir anda stop etti ve çalışmadı bir daha videodaki gibi de marş basıyor fakat çalışmıyor benzin var zaten karbüratör yeni değişti zaten anormal şekilde marş basıyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Not: Motorcu bulamadığım için güvenilir o yüzden video attım ki belki basit bir sorundur diye.. ve motorun arızası yaklaşık 20-25 dk lık yol yaptıktan sonra yokuş yukarı çıkarken bir anda stop etti daha sonra videodaki gibi durum meydana geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Sanki kompresyon yok gibi, bujiyi söküp kontrol et bi değişme var mı marş sesinde. Belki supaplar sıkıdır veya yamulmuştur kaçırıyordur. Yoksa supap eriyip pistona saplanmış olabilir.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    egzantrik zincirimi var motorda iteceklimi ? marka model ne ? kompresyon çok zayıf gibi geliyor sesinden

BuJi söküp denemedim ama deneyeyim dediginiz gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:05 ----------

Alıntı Onur Sezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantrik zincirimi var motorda iteceklimi ? marka model ne ? kompresyon çok zayıf gibi geliyor sesinden
    BTM MARKA BT-125T9
    Açıkçası tam bilgim yok itecekli mi Zincirli mi

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu kadar hızlı marş basamaması lazım. demek ki sibop kapatmıyor bir sıkıntı var kompresyonda denildiği gibi.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar hızlı marş basamaması lazım. demek ki sibop kapatmıyor bir sıkıntı var kompresyonda denildiği gibi.
    Galiba evet herkes aynı tespiti yaptı. Birisi de motor kitlemis diyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.:/

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motor kitlese marş döndürmez ama marşa da daha fazla basmayın hasarı büyütme ihtimaliniz var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

ilk is bujiyi söküp inceleyin. Kırılmış mı ? Nüvesi yerinde mi ? Eğer yoksa motorun içine kaçmıştır ve eksozdan atılmadıysa büyük hasar verir. Otomobilde başıma geldi.Motor tek silindir olduğu için buji kırıldıysa tabii olarak çalışmaz. Kompresyon kaçağı olduğu için de böyle marş yapabilir. Öncelikle bujiyi sökün yani. Bir de marş basmayın kırılan bir şey varsa hasar artar.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kitlese marş döndürmez ama marşa da daha fazla basmayın hasarı büyütme ihtimaliniz var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

ilk is bujiyi söküp inceleyin. Kırılmış mı ? Nüvesi yerinde mi ? Eğer yoksa motorun içine kaçmıştır ve eksozdan atılmadıysa büyük hasar verir. Otomobilde başıma geldi.Motor tek silindir olduğu için buji kırıldıysa tabii olarak çalışmaz. Kompresyon kaçağı olduğu için de böyle marş yapabilir. Öncelikle bujiyi sökün yani. Bir de marş basmayın kırılan bir şey varsa hasar artar.
    Anladım cevabınız için teşekkürler bujiyi söküp deneyeceğim

Arkadaşlar sorun şu ki buji takılan iç kısım da diş atması olmuş bujimde sorun yok yeni bujimde almıştım ama gerek kalmadı oraya sabitledik bir şekilde şimdi sorun yok genel olarak buji sorunu diyenler oldu haklilardi herkese teşekkürler sorun çözüldü.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çözüldüğüne sevindim.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Benzer sorun bende de vardı. Buji değişti sorun çözüldü. Geç kalmışım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler