Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boşa Çok Zor Geçiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhabalar , motorumla(Yuki Drag 200) ışıklarda 1.viteste durduğumda boşa geçmiyor ancak kontağı kapatıp denersem çok rahat bir şekilde geçiyor aynı şekilde durduğumda 1.vitesteyken devir yükseltip boşa geçirmeye çalışırsam çok rahat geçiyor.Diğer vites geçişlerinde hiçbir problem yok.Debriyaj ayarı için bir ustaya götürdüm fakat düzelmedi. Sorun nerelerden kaynaklanıyor olabilir ve çözüm önerileriniz nelerdir? Bir de bu problemi minumuma indirmek için yağ öneriniz nedir?

Değerli cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motosiklet şanzımanları durduğu zaman düzgün çalışmazlar tam olarak durmadan motoru boşa atarsanız sorun olmaz veya motoru azcık ileri geri oynattığınızda boşa geçecektir

Öncelikle değerli cevabınız için çok teşekkür ediyorum , genel olarak motorsiklet şanzımanları ile ilgili dediğiniz doğru fakat önceden hiç böyle bir problem yoktu problem sonradan başladı.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yağınızın eskimiş olması debriyaj telinizin gevşemiş olması buna katkı sağlar onlara dikkat edin

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    1. Vites dişlisinde problem olabilir. Başka ustaya götür istersen. Yağ o kadar farketmez. Sonuçta bu yağın bir viskozitesi var. Kalite değişse de işlevini yerine getirir .

Benimde motul de iken ilk zamanlar boş çok kolay geçiyordu sonra biraz geçmeme oldu
    Yağ değişim zamanım gelince castrol koydum koyar koymaz ciddi 2 den boş a 1 den boş a zor oldu durduğu zamanlar ama hareket halinde sorun yoktu neyse 1-2 gün devam etti sanırım yağ tam yerine oturunca simdi durduğum yerde boş a geçmesi çok güzel ve rahat aynı motul ün ilk zamanı gibi
    Sanırım bu yağ ile alakalı benim anladığım o yağ değişimine yakın zor oluyor yenileyince de yağın yayılması filan sonrası düzeliyor

Arkadaşlar öncelikle herkese değerli cevapları için çok teşekkür ediyorum.Motohazar kullandığın yağın viskozite değerini hatırlıyor musun ?(10-40 , 20-50 gibi ) hatırlıyorsan yazarsan çok sevinirim...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tamamen durduğumda geçmez benimde. Ya önceden boşa atarım yada aragazı ile boşa atarım. Normal bi durum çoğu motora göre.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Büyük ihtimalle kullandığınız yağda sorun var.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ ile alakalı hocam; bir de durduğunda böyle bir sıkıntı yaratıyor.

motul kullanıyordum; vites gecişleri sert ama düzgün idi, castrol koydum, su an gecişler kolay ama arada senin dediğine benzer sorunlar yaratıyor.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Ben de yağ diyorum, aldığımda motorda scooter yağı vardı. Soğukken idare ediyodu ama sıcakken boşa atmanın imkanı yoktu stop etmedikçe, sonra araba yağı falan ekledim ona 300km daha kullanıp Motul 5100 koydum vitesler pamuk. Çok nadir motor sıcakken ışıklarda 1den bosa atacakken sert oluyor boşa değil de 2 ye geçiyor sonra ufak tıklıyorum boşa düşüyor.

Arkadaşlar değerli cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim.Yağı değiştirip tekrar debriyaj ayarı yaptırıp sonucu yazacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)