Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pulsar ns 200 Motordan gelen ses (VİDEOLU)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar ns200
    Merhaba iyi forumlar 4000 km dir motor kullanıcısıyım o yüzden motor hakkında yeni yeni bilgi sahibi oluyorum genelde kaskla sürdüğüm için bu sesi duymamıştım ışıklarda dururken yanımda olan bi motorcu sayesinde fark ettim hafif bi vurultu sesi subapların gevşemiş dedi soğukken bu ses gelmiyor fakat ısınınca videodaki ses gelmeye başlıyor normal sesi mi yoksa bi sorunu var mı cevaplarınız için teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=nc1P0boZybg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Daha kolay tıklamanız için https://www.youtube.com/watch?v=nc1P0boZybg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ses ince böyle sankk bozuk para çınlaması gibi mi? Çünkü benzer bir ses de ısınınca benim 150nsimden geliyor
    Kadirato bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar ns200
    Aynen hocam videoda arkadan gelen ince bi çınlama sesi ilk çalışırken yok ısınınca başlıyor kask takılıyken duyulmuyor bile

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Bendede var bu ses egzantrik dediler açtım baktım çok güzel egzantriğin gerginliği subaplar gevşek benimkinde not :motorum pulsar değil

Motosikleti
    Pulsar ns200
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede var bu ses egzantrik dediler açtım baktım çok güzel egzantriğin gerginliği subaplar gevşek benimkinde not :motorum pulsar değil
    Ses halen daha devam ediyor mu subaplara baktırmam gerekir mi

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Evet devam ediyor 3-4 kere ayar yaptırdım ben çinli olduğu için sürekli kaçıyor şimdilik ellemiyorum siz serviste bi ayar yaptırırsanız sizin faydanıza olası zararları risk almaya değmez

Motosikleti
    Pulsar ns200
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet devam ediyor 3-4 kere ayar yaptırdım ben çinli olduğu için sürekli kaçıyor şimdilik ellemiyorum siz serviste bi ayar yaptırırsanız sizin faydanıza olası zararları risk almaya değmez
    Teşekkürler cevabınız için fiyat olarak ne kadar çekerler

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Ustasına göre değişir 30 tlye felan yapıyordu bizimki

Alıntı Kadirato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam videoda arkadan gelen ince bi çınlama sesi ilk çalışırken yok ısınınca başlıyor kask takılıyken duyulmuyor bile
    Aynı şeyden muzdaribim... Ben kask da takılıyken sesi duyabiliyorum. Mecidiyeköy bajaj servisinde şeker bir dayı vardı hiç dinlemedi sesini, motorda sorun varsa hep gelir sadece sıcakken gelmez, sen yaz aylarında çok sıkıştırma motoru dedi. Tabi ki tatmin olmadım. Şehir dışındayım, Perşembe İstanbul'a dönünce bir ustaya göstereceğim ancak Anadolu yakasında güvenebileceğim bir usta da bilmiyorum. Bay moto maalesef yeterince ilgili değil. Motor gaz kesiyor dediğim zaman karbüratörlü bu motor yapar diyen servise bir daha gitmem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Ek olarak bana bir arkadaş egzantriğe bağlı bir kayış var o gevşemiş vuruyor olabilir dedi

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Sabap sesi bu, hassas bir ayar yaptırırlar azalır ses, fakat bazı motorlarda hiç ayar tutmaz

Motosikleti
    Pulsar ns200
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabap sesi bu, hassas bir ayar yaptırırlar azalır ses, fakat bazı motorlarda hiç ayar tutmaz
    Motorcum biraz para göz götürdüm bişey yok dedi subap felan karıştırdım daha sonra aynen subaptan ses yapıyor dedi pek güvenemedim 80 tl de fiyat çekti böyle sürsem bi sıkıntı yaratır mı onu düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyden muzdaribim... Ben kask da takılıyken sesi duyabiliyorum. Mecidiyeköy bajaj servisinde şeker bir dayı vardı hiç dinlemedi sesini, motorda sorun varsa hep gelir sadece sıcakken gelmez, sen yaz aylarında çok sıkıştırma motoru dedi. Tabi ki tatmin olmadım. Şehir dışındayım, Perşembe İstanbul'a dönünce bir ustaya göstereceğim ancak Anadolu yakasında güvenebileceğim bir usta da bilmiyorum. Bay moto maalesef yeterince ilgili değil. Motor gaz kesiyor dediğim zaman karbüratörlü bu motor yapar diyen servise bir daha gitmem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Ek olarak bana bir arkadaş egzantriğe bağlı bir kayış var o gevşemiş vuruyor olabilir dedi
    Gidişinde felan bi sıkıntı yok ilk aldığım videoyda baktın bu ses geliyor 4000 km dir böyle biniyorum ne artma var ne eksilme seste subaplarla oynatmamayı düşünüyorum

Motorun altına eğil. Egzoz borusunun ortası altında bi pul tarzı bişey var. Aynı şıkırtıyı bende de yapıyodu. Usta pulu kaynattı oraya geçti ses. Bi dene şansını tutar belki.
    Survivalsyk bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar ns200
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun altına eğil. Egzoz borusunun ortası altında bi pul tarzı bişey var. Aynı şıkırtıyı bende de yapıyodu. Usta pulu kaynattı oraya geçti ses. Bi dene şansını tutar belki.
    Bakıcam yarın teşekkürler cevabınız için

Motosikleti
    MT-07
    Ben o sesi ciddiye almamıştım. Sonra motoru elime almıştım. İçerideki bir civata tüm motorun içini dağıttı ve motor blok olarak komple indirilip yapılmak zorunda kaldı. Vakit kaybetmeden servise gitmeni tavsiye ederim.

Aynı sorun için Kartal bajaj servisine gitmeyi düşünüyorum. Sizce servise mi gitmeliyim yoksa başka bir ustaya mı? Anadolu yakası için usta tavsiyesi?

Motosikleti
    Pulsar ns200
    Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun için Kartal bajaj servisine gitmeyi düşünüyorum. Sizce servise mi gitmeliyim yoksa başka bir ustaya mı? Anadolu yakası için usta tavsiyesi?
    Hoccam ben servise gittim bi sorun yok dediler bajajlarda bu ses geliyor dedi bi. Arkadaşta

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Ayarlanırken motorun soğuk olması gerekir. Akşam motoru bırakın, sabah ayarlansın. Genelde zaman olmadığı için sıcakken yapılıyor ve ses tam kesilmiyor. Ustanın sentil kullandığından da emin olun.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava sıcaklıklarına göre ses artabilir veya azalabilir. Kontrol ettirmek gerek.

Alıntı Kadirato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoccam ben servise gittim bi sorun yok dediler bajajlarda bu ses geliyor dedi bi. Arkadaşta
    Al işte. Dükkanını başına yikasim geliyor şu tip ustaların. Sıfır motoru çalıştırsın bayiden hemen aynı ses gelecek mi bakalım? Ya nefret ediyorum servis denen illetten ben bu yüzden. Neymiş, karbüratörlü motormuş yaparmış, neymiş hava sıcakmış yaparmış... YA DİĞER MOTORLAR NİYE YAPMİYO O ZAMAN???

hangi servise götürdün ustam sen, bir daha uğramayım kapısına

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Örnek olması açısından veriyorum;
    Profesyonel iş kurallarına göre takip edilip yapılır.

YAMAHA sübap ayar şeması
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    NOTE: _
    • Valve clearance adjustment should be made on a cold engine, at room temperature.
    Tr: Sübap ayarı soğuk motorda oda sıcaklığında yapılmalıdır. (Dünya genelinde oda sıcaklığı 15°C ile 25°C veya 10°C ile 20°C arası kabul edilir)

• When the valve clearance is to be measured or adjusted, the piston must be at top dead center (TDC) on the compression stroke.
    Tr:Sübap ayarı veya ölçümü yapılırken, piston sıkıştırmada üst ölü noktada olmalıdır. (Bakın ince ama önemli bir nokta)

-Valve clearance measuring sequence Cylinder #1 → #2 → #4 → #3
    Tr:Sübap ayarlama sırası

Demek istediğimiz bu ince işler kitabına göre olmalı her serviste motorun bu ayarının nasıl yapılacağını ayrıntılı anlatan servis kitapçığı vardır.

Yukardaki arkadaş güzel yazmış " Madem normalse sıfır motorda niye bu ses yok" Usta gerçekten önemli.

Yine örnek olarak yamaha R1 sübap ayarı şim ayar ve değiştirme şeması resimde görüldüğü gibi hangi ölçüme hangi şim gelecek ayrıntılı yazılmış. bu değerlerin dışına çıkıldığında zaten ayar olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)