Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung 250r sto petme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete gursoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    2011 model gt250r motor kalkışlarda biraz devirlendikten sonra, motor yükteyken stop ediyor. marşa basınca normal bir şekilde çalışıp yine aynısı oluyor. 1. ve 2. viteste oluyor bu. 2. vitesi de alırsa kaptırıp gidiyor. yokuş yuakrı yerlerde de düşük vites düşük devirde bir anda canı gidip sönüyor motor.akü orta seviyede. bir kaç aydır yağ eksiltip arka silindir bujisini yağlıyordu temizleyip bir süre sıkıntısız devam ediyordum.sorun bu olsa teke düşmesi gerekmez mi? yanlış yağ seçiminden olabilir mi? yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Motor soğuk ve sıcak da aynı sorun var mı ? Keşke Rolanti hava ayarindan olsa sorun

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    yüksek benzin kokusu alıyor musunuz?
    Motorunuz karbüratörlü sanırım. Karbüratör ayarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı ozgurrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor soğuk ve sıcak da aynı sorun var mı ? Keşke Rolanti hava ayarindan olsa sorun
    Farketmiyor. hava ayarıyla ilgili bir şeyler diyen olmuştu teşekürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek benzin kokusu alıyor musunuz?
    Motorunuz karbüratörlü sanırım. Karbüratör ayarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.
    çok değil ama geliyor. enjeksiyonlu. anladığım kadarıyla yanma ile ilgili bir sorun olabilir
    Çok hayal kaptırdım akıntına

Motosikleti
    R1

çok değil ama geliyor. enjeksiyonlu. anladığım kadarıyla yanma ile ilgili bir sorun olabilir
    2011 Hyosung Gt250R Karbüratörlü değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Kusura bakmayın bazı yerlerde Karbüratörlü yazmışlar. Yanlış yazmışlar belli ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Herzaman ki gibi önce oksijen sensörünüzü kontrol edin. O sensör motorun boğulmasına sebep oluyordur.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Rolanti yi biraz yükseltin bakalım sorun devam etcek mi

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    2008de enjeksiyona geçti. Şu egzozun üdtündeki zımbırtı değilmi o sensör. Aklıma geldiydi üşendim bakmadım. Sağolun bi kontrol edeyim. Buarada karbüratör harbi can ya bu yeni nesiller nazlı kız gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Rolantiyi yükseltmeyi denedim olmadı.

Motosikleti
    R1
    Alıntı mete gursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008de enjeksiyona geçti. Şu egzozun üdtündeki zımbırtı değilmi o sensör. Aklıma geldiydi üşendim bakmadım. Sağolun bi kontrol edeyim. Buarada karbüratör harbi can ya bu yeni nesiller nazlı kız gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Rolantiyi yükseltmeyi denedim olmadı.
    Enjeksiyonla pek bir alakası yok. Sadece motorlar düzenli bakım istiyor o kadar. Evet egzozun üstündeki sensör çıkartın temizleyin. Eğer ölçüm değerleri varsa ölçün. İnşallah olur ve yenisini istemez de rahat edersiniz.

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyonla pek bir alakası yok. Sadece motorlar düzenli bakım istiyor o kadar. Evet egzozun üstündeki sensör çıkartın temizleyin. Eğer ölçüm değerleri varsa ölçün. İnşallah olur ve yenisini istemez de rahat edersiniz.
    Cevaplarınız için teşekkürler. Rahat etmek hyoculara uzak bir kelime. sorun böyle güzel bir aletin servis ağının bu kadar berbat olmasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

oksijen sensörünü söktüm, ucu delikli kısmı parçalanmış.

Motosikleti
    R1
    Cevaplarınız için teşekkürler. Rahat etmek hyoculara uzak bir kelime. sorun böyle güzel bir aletin servis ağının bu kadar berbat olmasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

oksijen sensörünü söktüm, ucu delikli kısmı parçalanmış.
    Ölçüm değerleri var genel yotube dan "lambda sensor test" diye araştırırsanız bulursunuz. ama en güzeli pahalı bir şey değilse yenisini almak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

ek olarak hyo oksijen sensörü diye aramayın. parçacılara gidin parçayı yanınızda götürün illa ki uyan benzer parça bulunur.

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Değişmek lazım sanırım fena parçalanmış. Beyne zarar vermez dimi uygun soketli farklı bi sensör ayarlasak

Motosikleti
    R1
    Değişmek lazım sanırım fena parçalanmış. Beyne zarar vermez dimi uygun soketli farklı bi sensör ayarlasak
    Hepsinin yaptığı iş aynı sıkıntı olmaz. sadece kablo renklerine dikkat edin o kadar.

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    oksijen sensörü sağlammış. sorunun neyden olduğunu bulamadım ama düzeldi. tüm elektrik tesisatını kontrol edip soketleri temizledim, benzin deposunu ve filtresini temizledim, bujileri ve benzin hortumunu yeniledim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler