Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GSX-R 1000 teknik sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 1000
    herkese merhaba arkadaşlar benim gsx-r 1000 var 2006 model 40bin km de şimdi sorun şöyle bu motoru ısıtmadan çalıştırdım ve direk zaten tak tak tak tak tak tak vurmaya başladı 2.günden ve motor şu an tamircide ama ne zaman haber gelir hiçbir fikrim yok ne yapacağımı da bilmiyorum motora 30 bin vermek için kredi çektim ve krank olmasından korkuyorum krank olursa 8000tl de krank parası yani sizce bu tak tak sesi ne olabilir devir yükselttikçe ses daha da serileşiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Geçmiş olsun. 30 bin kredi çekip 2006 model bir supersporta bağlamak akıl karı değil.. Oysaki birçok arkadaşımız formda eski model ss alacaksanız 5-10 bir kenara bırakın diye öğütlerde bulunmuşlardır.. Sorun krank gibi subapta vuruyor olabilir ama 16 adet subap demek ocağınıza incir ağacı demek.. Geçmiş olsun

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 1000
    inşallah çok masraf çıkmaz

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Tas sesi de olabilir. Ayrıca motosikleti alırken expertiz yaprirmadiniz mı

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satan kişiye bu durumu bildirip avukat aracılığı ile ihtarname çekin, krank kaynaklı vb bir durumda iade edersiniz en kötü.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Büyük ihtimalle yatak sarmış geçmiş olsun yaptıracak bir 10 bininiz yoksa iade için avukata danışın ama siz aldığınızda sıkıntı yokta siz aldiktan sonra olduysa hiçbir şey çıkmama ve motorun tüm masrafiyla üstünüze kalma ihtimali var

sübap sesi olabilir o şekilde kullanmayın diyecektim ki zaten ustaya bırakmışsınız buradan tahmin etmek zor. umarım büyük bir masraf çıkmadan kurtarırsınız fakat 13 yaşında bir racing ile her türlü sürprize açık olmanız ve kenarda sürprizler için para tutmanız lazım. Böyle bir imkanınız yoksa bence o motoru satıp daha masrafsız ve yüksek modelli başka bir model alın.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 1000
    para da çok sıkıntım yok 6bin falan masraf çıkarsa öderim ama 12yi geçerse satarım

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Krank yatak sesine benziyor, kendinizi hazırlayın. Bir ihtimal debriyaj tasıda olabilir.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Yatak da boşluk oluşmuş hocam geçmiş olsun

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    öncelikle geçmiş olsun.Eski model makinalardan uzak durmak gerekiyor malsef.Sebei ise bilinçsiz kullanıcılar, Dini imanı para olmuş esnaflar.Dha da sıralabilir.İade konusunda sanırım yapacağınız fazla bişey yok.Ama ben bu motoru adam edeceğim diyorsanız 2000-3000 fazla verin sağlam yaptırın.ARıza konusunda malesef bi tahminim yok.çok iyi araştırın ustanızı.her tavsiyeye kulak asmayın.tekraradan hem paranız hem hevesiniz kaçmasın.40k kmde olduğuna da inanmıyorum malesef gene bir km düşürme vakası olabilir.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.Eski model makinalardan uzak durmak gerekiyor malsef.Sebei ise bilinçsiz kullanıcılar, Dini imanı para olmuş esnaflar.Dha da sıralabilir.İade konusunda sanırım yapacağınız fazla bişey yok.Ama ben bu motoru adam edeceğim diyorsanız 2000-3000 fazla verin sağlam yaptırın.ARıza konusunda malesef bi tahminim yok.çok iyi araştırın ustanızı.her tavsiyeye kulak asmayın.tekraradan hem paranız hem hevesiniz kaçmasın.40k kmde olduğuna da inanmıyorum malesef gene bir km düşürme vakası olabilir.
    Malum sitedeki ilanların çoğuna bakarsanız 15-20 senelik motorlar 60 Bin Km üstünü zor görmüş/görürsünüz. İstisnalar kaide'yi bozmaz tabii fakat satmak için birileri hep km düşürmüş illa bi yerde, zira söylediğim km piskolojik sınır diyebiliriz. O kadar senedir motosiklet kullanırım belki 1 yada 2 tane anca görmüşümdür 75bin km üstünü gören supersport motosiklet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)