Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Koskoca Ankara'da Namuslu Bir Tane Usta Yok mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Her zaman motorumu yetkili servise götürürdüm ama yaptığım kazanın ardından koskoca Honda'nın bizim gibi insanların 3-5 kuruşuna göz dikip dolandırıcılık yaptığını görünce onlardan vazgeçtim. Konuyu uzun uzun anlatmayacağım isteyen buradan bakabilir:https://www.sikayetvar.com/honda-pla...ranin-faturasi

Ardından mahallemdeki ustalara gitmeye başladım ama hiçbiri yaptığı işin arkasında değildi. Ön cam değiştirmeye gidiyorum, motoru aldığımda alakasız şekilde arıza lambası yanıyor ve aldığım cevap "servise götürür baktırırsın" oluyor. Sonra dersimi aldıktan sonra başka bir ustaya gidiyorum, 50 liralık keçeyi değiştirirken amortisör kovanını kırıyor. Ardından onu yaptırmak için Balgat Torunlar Camii'nin altındaki şu dükkana gidiyorum:

Benden 500 lira alıyorlar ve 1 hafta sonra aynı yer tekrardan yağ kaçırmaya başlayınca başlarından savarak kurtulmaya çalışıyorlar. Yani anlayacağınız koskoca Ankara'da 1 tane namuslu insan bulamıyorum. Tüm bunları geçtim işin en acı yanı da, amortisör kovanını kırıp hiçbir sorumluluk üstlenmeyen 'ustanın' ertesi gün "hayırlı cumalar" mesajı atmasıydı. Görünüşte müslüman ama konu hak yemeye gelince onlardan iyisi yok. İşte size Türkiye'nin özeti...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    İyi usta bulmak zor bu devirde geçen bi ses geliyordu ustalar dedi egzantrik zinciri bollaşmış değişicek 250-350 bişey tutar diyorlar motor daha 7 bin kmde dedim nasıl olur böyle bişey olur öyle diyorlar yaptırmadım bi süre öyle kullandım dün dedim bi bakayım gergisi var o zincirin söktüm onu içinde bi yay vardı gerdim o yayı geri taktım ses mes kalmadı ustayada şu gergiden olmasın bi bakalım diye hep söylemiştim ondan yapmaz diye geçiştirmişti hep
    aslaner bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Mars a gitmek daha kolay ....
    bursalıali bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kolacanvlog var Youtube da
    Instagramda da hesabı var orada ona bir ulaş çok bilgisi var Ankara'da motosiklet konusu hakkında

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    iyi usta yok hacı hepsi pavyona düşmüş, yolunda hepsi.
    Honberg bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı aslaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman motorumu yetkili servise götürürdüm ama yaptığım kazanın ardından koskoca Honda'nın bizim gibi insanların 3-5 kuruşuna göz dikip dolandırıcılık yaptığını görünce onlardan vazgeçtim. Konuyu uzun uzun anlatmayacağım isteyen buradan bakabilir:https://www.sikayetvar.com/honda-pla...ranin-faturasi

Ardından mahallemdeki ustalara gitmeye başladım ama hiçbiri yaptığı işin arkasında değildi. Ön cam değiştirmeye gidiyorum, motoru aldığımda alakasız şekilde arıza lambası yanıyor ve aldığım cevap "servise götürür baktırırsın" oluyor. Sonra dersimi aldıktan sonra başka bir ustaya gidiyorum, 50 liralık keçeyi değiştirirken amortisör kovanını kırıyor. Ardından onu yaptırmak için Balgat Torunlar Camii'nin altındaki şu dükkana gidiyorum:
    http://i64.tinypic.com/2psg2vk.png

Benden 500 lira alıyorlar ve 1 hafta sonra aynı yer tekrardan yağ kaçırmaya başlayınca başlarından savarak kurtulmaya çalışıyorlar. Yani anlayacağınız koskoca Ankara'da 1 tane namuslu insan bulamıyorum. Tüm bunları geçtim işin en acı yanı da, amortisör kovanını kırıp hiçbir sorumluluk üstlenmeyen 'ustanın' ertesi gün "hayırlı cumalar" mesajı atmasıydı. Görünüşte müslüman ama konu hak yemeye gelince onlardan iyisi yok. İşte size Türkiye'nin özeti...
    İyi usta bulmak zordur evet, özellikle amortisör işi için; bunu orijinal serviste bile düzgün yapamayan yerler var...

Yalnız ben şikâyetinize takıldım, konu Honda ile değil tamamen sigorta şirketiyle ilgili; servisin sigorta şirketiyle anlaşması yoksa parayı sizden alır bundan doğal bir şey yok. Honda ile anlaşması olan bir sigorta kullanıyor olmalıydınız, bu bir.

Aradaki fiyat farkı 4500TL masraf için 300TL olmuş, bunun tamamının cebinizden çıkmadığına şükredeceğinizde oturup şikâyet yazmaya tenezzül ediyorsanız motosiklet kullanmaya uygun bir bütçeniz olduğundan şüphe ederim, bu iki.

Hangi Honda modelini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben daha yeni amortisör yağı değiştirdim CB500F'in iki taraf yağ + toz keçesine 450TL para verdim, siz 50TL'lik keçelerden bahsetmişsiniz, orijinal fiyatı öyle değilse demek ki yan sanayi bir şey aldınız (yukarıdaki ikinci maddeye bkz.), onların kaçırma ihtimali çok yüksek. O işi de orijinal parça ile ve (becerebilen) yetkili serviste yaptırmanız gerekir ki hem sağlam olduğundan emin olun hem de muhatabınız kurumsal bir firma olsun, bu üç. (Ek: Amortisör işleri özel takım taklavat gerektirir, bizim ucuzcu milletimiz arızalanmadıkça baktırmadığı için merdiven altı ustaların %99'unda bu malzeme aletler yoktur, çakma birşeylerle iş yapmaya çalışırlar...)

Maalesef başınıza gelenlerde tüm kusur sizde, işte Türkiye'nin özeti...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Honda nın hangi modeli ?... Bildirirsen seni iyi bir ustayla tanıştıracağım...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız ben şikâyetinize takıldım, konu Honda ile değil tamamen sigorta şirketiyle ilgili; servisin sigorta şirketiyle anlaşması yoksa parayı sizden alır bundan doğal bir şey yok. Honda ile anlaşması olan bir sigorta kullanıyor olmalıydınız, bu bir.
    Keşke konuyu okuduktan sonra yazsaydınız, servis bana paranın tamamının ödeneceğini söyledi ve ben de ondan sonra ödedim. Şimdi burada suçlu nasıl sigorta şirketi oluyor anlamadım.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki fiyat farkı 4500TL masraf için 300TL olmuş, bunun tamamının cebinizden çıkmadığına şükredeceğinizde oturup şikâyet yazmaya tenezzül ediyorsanız motosiklet kullanmaya uygun bir bütçeniz olduğundan şüphe ederim, bu iki.
    Karşı tarafın polis tarafından tamamen suçlu bulunduğu kazada cebimden haksız yere 1 lira bile çıksa onun peşine düşerim, bunun bütçeyle ne ilgisi var?
    bursalıali bunu beğendi.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Servis sizden fazla para ne almış öncelikle bunu belirtmeniz gerek. Sonuçta ortada bir fatura var.
    Sonrasın da sigorta hangi gerekçeyle eksik yatırdı parayı size.
    Servis kafaya göre fatura çıkaramaz. Sigortada kafaya göre ben bu kadarını ödüyorum demez. Neye dayanarak bu şekilde olduğunu daha açıklayıcı yazmanız gerek. Ortada bir üç kağıt varsa verirsiniz mahkemeye hakkınızı kovalarsınız.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Parayı sigorta şirketinden alacağınıza göre eksper raporu sonucu sigortanın bunun ne kadarını karşılayacağını neden sigorta şirketi yerine servise soruyorsunuz ki? Bu konuda muhatabınız servis değil her şeyden önce... Servis ne bilir? Servis yapacağı işleri, bunların parça ve işçilik maliyetlerini bilir. Sigortanın ne ödeyeceğini servis değil eksper ve sigorta şirketi bilir.

Eksper raporu çıktığında sigortanın size ne için ne kadar ödeme yapacağı da belli olur, siz eksper raporu olmadan ve karşılıklı sigorta şirketi + siz tarafından onaylanmadan (nasılsa hepsini öderler diye) işleri erken mi başlattınız?

Benim arabama park halindeyken çarpılıp ağır hasar verilmişti, sadece eksper raporunun onaylanması (olay araştırması + iş parça listesi) ve ödeme onayı için araba serviste 35 gün yatmıştı. Tezcanlılık bazen iyi olmuyor...

Bence ortada bir teamüllere ve yönergelere uyma sorunu var gibi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    etimesgut ta mert motosiklette recep usta var ona götür.mekanik konularda çok iyidir en azından diğerlerine göre.ben de usta bulana kadar çok uğraştım kardeş

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Alıntı aslaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koskoca Ankara'da Namuslu Bir Tane Usta Yok mu?
    Türkiye'de var mı?
    bursalıali bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Sorumu kaale almamışsın bile...
    Usta varmı diye sordun, Yardımcı olayım dedim...
    Sen bilirsin..

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorumu kaale almamışsın bile...
    Usta varmı diye sordun, Yardımcı olayım dedim...
    Sen bilirsin..
    İlginiz için teşekkürler tüm bu olanlardan bıkıp motoru sattım bile, tekrardan bisiklete devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler