Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hercules Enduro Supra 4

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim yukarıda adını yazdığım motora sahibim motorun hikayesi uzun 1990lı yıllarda bi amcamız almanyadan getirmiş şu an yeni sahibi benim. Bi problemim var bi kaç motor ustasına sordum fakat illa şanzımanı indreceğiz diyor sizede sormak istedim.

Motosiklet 2 zamanlı 50cc 1N234 diye biliyordum 1 aşağı gerisi yukarı fakat yokuşta viteş kücülteceğim zaman 4'ten direk boşa geçiyor kaç defa yokuşta böyle bi saçmalığa düştüm yokuş gördüğümde kaçar oldum vites kafasına göre birşeyler yapıyor anlamadım gitti bu motor hakkında bilgi sahibi olan var mı ? Amcamız 1N23N4 olarak diyor viteste hayatım boyunca böyle bi vites şekli görmedim ben sizce şanzımanda sorun mu var ?

Elbet bu motorlarla cok uğraşmış bilgili abilerim vardır bana yardımcı olurlarsa sevinirim teşekkür ederim.

Motor hakkında teknik bilgiler:http://www.moped-museum.de/hercules/...nduro-1980.htm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    minsk 125cc veya simson 50cc alt motor uyar mı bilmiyorum ama şekli şemali benzer duruyor. Tr de bu modelleri bulabilirsin

Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    minsk 125cc veya simson 50cc alt motor uyar mı bilmiyorum ama şekli şemali benzer duruyor. Tr de bu modelleri bulabilirsin
    şanzıman için komple alt motor mu değişmesi gerekiyor dişliler ile alakası olma ihtimali var mıdır çok karışık bi şanzıman üzerine ne zaman binsem yolda vites kafasına göre geziyor gibi :D döner şanzımanada benziyor bugun mesela 4. vitesten düşmek için 1 defa aşağı bastım tık vites bi yere gitti baktım araç boşta 2-3 defa yukarı kaldırmama rağmen hala boşta idi sonra bi kaç defa daha yukarı kaldırdıgımda vitese geçmiş durumdaydı. ihtiyar delikanlının tamire gitme vakti gelmiş sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)