Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz kökledikçe ayak altından gelen "tar tar tar" sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle selamlar,

Daha önce bir kaç konu açmıştım lakin pek itibar görmedi. Umarım bir bilgisi olan varsa cevap yazar bu seferde sevinirim gerçekten...

Motorum mondial 150 rf 2007 model 24 bin civarı km'de. Aldığım günden beri bir çok hasarı olduğu ortaya çıkıyor. Bayağı bezdirdi beni. Şu anda elektrik tesisatı sorunu var. Bazen ateşlemeyi geç yapıyor ya da sigortayı attırıyor yahut rölantisi yüksek olduğu halde stop ediyor. Bunların yanında rahatsız olduğum bir sorun var. Motor 150'lik olduğu halde tam gaz ve düz yolda 80'den yukarı gitmiyor. Bir de tam gaz da ayağımın altında "tar tar tar" diye gelen bir sürtme sesi hissediyorum. Benim tahminim sorun ya piston ve segmanlarda ya da varyantlarda-triger kayışında. Motorun yağını henüz 2 gün önce değiştirdim ama hala aynı sesi hissediyorum. Tamirciye götürmeden önce sizin görüşünüzü de almak iyi olur zannımca. Zira adam akıllı tamirci bulamadım üstelik hepsi nasıl kazıklarım diye uğraşıyor. Burada hiç olmazsa birşey öğreniyim ki tamirci kazık sokmaya çalışmasın. Yoksa yapmadıkları şeyleri yaptım diyerek faturayı şişiriyorlar.

Şimdiden teşekkür ederim hayırlı forumlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamlar. sadece fikmimi söylüyorum güzel arkadaşım.
    ön ve arka varyatör .bide güzel bi kayış.
    yolun açık olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)