Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC750x Debriyaj Bitti. Nerde yaptırayım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC750x
    Merhabalar;

Honda NC750x kullanıcısıyım. Debriyajım bir anda koyverdi. Servise esengül’e gittim. Randevusuz olduğu için ayak üstü baktı, ayar yaptı. Bir süre daha kullanırsınız dediler. Değişim için ustaya fiyat sordum, sistemden bakmak lazım ama 1200 TL civarına değişiyor dendi.

Şuan bütçemi zorlayacak bir tutar. Güvenilir tavsiye ettiğiniz özel servis var mı? Yetkili servis hariç fiyatlar nedir? Nerede, hangi fiyata değiştirebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şunlar uyumlu galiba, bir sorun. (Başka yerlerde yakın fiyatlarda da bulunuyor...)

Motosikleti
    yamaha mt-25
    n11 de varsa oradan alıp taksitlerdir. saç ve yaylarıda al değiştir. sadece işçiliği peşin ödersin

Motosikleti
    Honda NC750x
    Konu güncel arkadaşlar, henüz bulamadım.
    Balata seti satılıyor internette ancak saç ve yay parçalarını hiçbir yerde bulamıyorum. Hiçkimsede stok kalmamış. Sadece balata değişse yeterli mi yoksa bu parçalarında değişimi zaruri midir?

Bu parçaları nereden bulabilirim? Bildiğiniz yer varsa bilgilerini söyleyebilir misiniz?
    Bunları değiştirebilecek tanıdığınız usta var mı? Bilgilerini verebilir misiniz?

Esengül'den fiyat aldım.

Balata, Saç, Yay için parça fiyatı 1800 TL dedi.
    + Yağ bakımı, yağ filtresi : 350 TL
    İşçilik : 200 TL

Fiyat aldım. Bana çok fazla geldi .

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motorunuzun kmsi nedir? Sadece balatalarda değişebilir ama diğer parçalar servis limitleri içinde mi değil mi kontrol edilmesi gerekir. Yayların sıkışma oranı ölçülüp servis limitleri içinde mi bakılmalı. Saclarin da aynı şekilde.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı theayhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu güncel arkadaşlar, henüz bulamadım.
    Balata seti satılıyor internette ancak saç ve yay parçalarını hiçbir yerde bulamıyorum. Hiçkimsede stok kalmamış. Sadece balata değişse yeterli mi yoksa bu parçalarında değişimi zaruri midir?

Bu parçaları nereden bulabilirim? Bildiğiniz yer varsa bilgilerini söyleyebilir misiniz?
    Bunları değiştirebilecek tanıdığınız usta var mı? Bilgilerini verebilir misiniz?

Esengül'den fiyat aldım.

Balata, Saç, Yay için parça fiyatı 1800 TL dedi.
    + Yağ bakımı, yağ filtresi : 350 TL
    İşçilik : 200 TL

Fiyat aldım. Bana çok fazla geldi .
    Orjinal hariç ebc gibi ya da farklı balata setlerinden uzak durun.o bir kaç mm bile debriyajınızın düzgün çalışmamasına sebep verecektir.
    Yayların değişmesine gerek olduğunu sanmıyorum.Sen sadece servisten balatalarını al,saclarda yamulma yoksa değişime gerek yok saclarının ince bir zımpara ile az zımparalanır takılır.
    Yağ:150 tl
    balata söküp takma+yağ değişimi işçilik 100 tl ye hallederiz.

Motosikleti
    Honda NC750x
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal hariç ebc gibi ya da farklı balata setlerinden uzak durun.o bir kaç mm bile debriyajınızın düzgün çalışmamasına sebep verecektir.
    Yayların değişmesine gerek olduğunu sanmıyorum.Sen sadece servisten balatalarını al,saclarda yamulma yoksa değişime gerek yok saclarının ince bir zımpara ile az zımparalanır takılır.
    Yağ:150 tl
    balata söküp takma+yağ değişimi işçilik 100 tl ye hallederiz.
    Merhabalar,
    Dönüşünüz için teşekkür ederim.
    Balata konusunda önerebileceğiniz bir alternatif yok mu peki? Çünkü servis balataya 96 + kdv x 8 (parça) = 903 TL fiyat veriyor.
    Şuan internette stoğunu bulabildiğim muadiller New Fren - 340 TL, EBC - 370 TL, NHC - 260 TL fiyatlara sahip. Neredeyse gibi bir 3'te 1 fiyat farkı bulunuyor.

Sizin dükkan nerede bulunuyor acaba? Adres iletme şansınız mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun kmsi nedir? Sadece balatalarda değişebilir ama diğer parçalar servis limitleri içinde mi değil mi kontrol edilmesi gerekir. Yayların sıkışma oranı ölçülüp servis limitleri içinde mi bakılmalı. Saclarin da aynı şekilde.
    50.000 km'ye yeni ulaştı.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı theayhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Dönüşünüz için teşekkür ederim.
    Balata konusunda önerebileceğiniz bir alternatif yok mu peki? Çünkü servis balataya 96 + kdv x 8 (parça) = 903 TL fiyat veriyor.
    Şuan internette stoğunu bulabildiğim muadiller New Fren - 340 TL, EBC - 370 TL, NHC - 260 TL fiyatlara sahip. Neredeyse gibi bir 3'te 1 fiyat farkı bulunuyor.

Sizin dükkan nerede bulunuyor acaba? Adres iletme şansınız mı?
    Daha önce pek çok kez farklı balataları denedim ama hiç biri orjinal balata gibi olmuyor.Baskı balata da farklı balata denemenizi tavsiye etmem.Sizin düşündüğünüz gibi olsaydı kimse gidip orjinal baskı balata almazdı.Kimse 3 katı para vermek istemez.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Aceleniz yoksa,

wemoto adresine girin.
    Yayları, sacı v.s. tek tek seçin ve alın.

TR'de satılana göre her halükarda daha düşük fiyat öder ve aldığınız ürünün orijinal olduğuna kesinlikle emin olursunuz.

Değiştirme işi içinse, service manuel'i bulup siz dahi değişimi yapabilirsiniz. Oldukça basit bir işlem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)