Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 7 bin devirde gelen demir sürtünme titreşimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    16 model 19 binde motorum var 17 binde aldim,zinciri uzamış değiştirdim dişlileri de ters çevirdim.300 km kadar bı yola çıktım geldim. Bişey yoktu değişimden sonra ... yeni yeni Motorda 7 bin civarında tam torka bindiği zamanda sanki bi demir biyere sürtüyor gibi bir titreşim var ayaklarda hissediliyor böyle rahatsız ediyor beni , tek korkum şanzıman çıkış bilyesi ,bunun için blok ayrılıyor ve ben motorumu alırken bloguna anahtar değmemiş olarak seçim yaptım çok araştırdım.durum budur başka neden olabilir ve şanzıman çıkış bilyesini nasıl kontrol edebilirim... Teşekkürler MT ailem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yanlış anlama hiç bana kızma

bloğuna anahtar değmezse süper mi oluyor ? mesela sen şimdi motor bloğunu açtırırsan mootrun kötümü oluyor pis kaka mı oluyor?

inan böyle düşünen insanar yüzünden birşey satıp almak mesele oluyor

xmax sadece 5 dakika sürüp aldım servise bile götürmedim zaten uygun aldım daha boncuk aramaya gerek yok bence hoş hiçbir arıza çıkmadı ama çıkarsada açar yaptırırım,

umarım sorunu kolayca çözersin
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Benim içime böyle sindi varmı ötesi şaka bı yana motorun neden açıldığı nasıl toplandığı takılan parçalar orjinalmi yan sanayimi yoksa çıkma mı bilemediğim için ve fabrika çıkışlı orjinal açılmamış oynanmamış motorun yüzdelik dilimde çok çok çok fazla daha problemsiz uzun ömürlü yada en kotu içindeki parçalar fabrika çıkışlı problemsiz diye gönül rahatlığıyla , alırken ustalara göstererek tabiki benim için böyle hoş oldu bence sen bana kızma ama ben para veriyorum bu araca içime nasıl sinerse alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bloğuna anahtar değmezse süper mi oluyor ? mesela sen şimdi motor bloğunu açtırırsan mootrun kötümü oluyor pis kaka mı oluyor?

xmax sadece 5 dakika sürüp aldım servise bile götürmedim zaten uygun aldım daha boncuk aramaya gerek yok bence hoş hiçbir arıza çıkmadı ama çıkarsada açar yaptırırım,

Konumuz bu değil ama genede fikrimi anlatayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    abi aldığın motor ducati panigale s1000rr felan olsa eyvallah ta zaten parçası ucuz pulsar için bu kadar gönlünü yormaya değmez...

ha ben uygun aldım diye ses etmiyorum xmax iron max alsam 19 bin tl saysam bende kuruntu yaparım

ama gördümki aldığım bütün motorlar hep temiz densede hep bir sorun çıktı bende ucuza hangisiini koparabilrsem alıp kullanıyorum satarken canım yanmıyor işin özü bu
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    abi aldığın motor ducati panigale s1000rr felan olsa eyvallah ta zaten parçası ucuz pulsar için bu kadar gönlünü yormaya değmez...

ha ben uygun aldım diye ses etmiyorum xmax iron max alsam 19 bin tl saysam bende kuruntu yaparım

ama gördümki aldığım bütün motorlar hep temiz densede hep bir sorun çıktı bende ucuza hangisiini koparabilrsem alıp kullanıyorum satarken canım yanmıyor işin özü bu
    E parayı zor kazanınca 10 bin lirada insana panigale gibi geliyor bence bu konu kapansın ben soruma cevap arıyorum teşekkür ederim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

soruya cevap vermeyip neden laf kalabalığı yapıyorsun ki oku bilmiyorsan geç bu kadar basit 1000 liralıkta motor olur 100.000 liralık motorda olur herkesin alım gücü farklı
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 model 19 binde motorum var 17 binde aldim,zinciri uzamış değiştirdim dişlileri de ters çevirdim.300 km kadar bı yola çıktım geldim. Bişey yoktu değişimden sonra ... yeni yeni Motorda 7 bin civarında tam torka bindiği zamanda sanki bi demir biyere sürtüyor gibi bir titreşim var ayaklarda hissediliyor böyle rahatsız ediyor beni , tek korkum şanzıman çıkış bilyesi ,bunun için blok ayrılıyor ve ben motorumu alırken bloguna anahtar değmemiş olarak seçim yaptım çok araştırdım.durum budur başka neden olabilir ve şanzıman çıkış bilyesini nasıl kontrol edebilirim... Teşekkürler MT ailem...
    Yanılmıyorsam @Angrypower Pulsar kullanırken 30000 km civarında benzer bir sıkıntı yaşamış ve motoru kilitlenmişti. Yanlış anlamış ya da yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanılmıyorsam @Angrypower Pulsar kullanırken 30000 km civarında benzer bir sıkıntı yaşamış ve motoru kilitlenmişti. Yanlış anlamış ya da yanlış hatırlıyor da olabilirim.
    Bilmiyorumki ,motorda tık ses yok yağı tuzuda düzgün kitlemesi için sebep yok benim düşüncem dişlilerde bı sıkıntı var ama niye 7 bin devirde tam güce bindiği zaman

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soruya cevap vermeyip neden laf kalabalığı yapıyorsun ki oku bilmiyorsan geç bu kadar basit 1000 liralıkta motor olur 100.000 liralık motorda olur herkesin alım gücü farklı
    keşke bana vereceğin fikri önce kendin yapsaydın.....

Motosikleti
    keşke bana vereceğin fikri önce kendin yapsaydın.....
    ben konuyu okuyup çıkmıştım sen uzatıpta uzatıyorsun bilgin yoksa okuyup geç gereksiz yazıp durma her yerde kaçıncıya ban yedin akıllanmıyorsun
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Ön dişli eski gibi duruyor sipariş verip beklicem gelince bide öyle deneyim...

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250

Günün birinde senle aynı fikirde olacağım hiç aklıma gelmezdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Bunu okuyunca sanada hak verdim 😂
    Mertcan39 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ben konuyu okuyup çıkmıştım sen uzatıpta uzatıyorsun bilgin yoksa okuyup geç gereksiz yazıp durma her yerde kaçıncıya ban yedin akıllanmıyorsun
    seni ilgilendiren nedir anlamıyorum ilgi çekmeye çalışıyorsun belliki iticisin

Motosikleti
    seni ilgilendiren nedir anlamıyorum ilgi çekmeye çalışıyorsun belliki iticisin
    bu forumda ilgi çekmeye ihtiyacım yok senin şu konuyla ilgisiz mesajlarını görmekten bıktım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bu forumda ilgi çekmeye ihtiyacım yok senin şu konuyla ilgisiz mesajlarını görmekten bıktım
    engelliyorum ben artık grmeyeceğim ne yazdığını zaten hiçbir bilgi verdiğin yok bütün başlıklarla insanlarla tartışıyorsun yaşıan veriyorum iyi eğlenceler sana

Motosikleti
    engelliyorum ben artık grmeyeceğim ne yazdığını zaten hiçbir bilgi verdiğin yok bütün başlıklarla insanlarla tartışıyorsun yaşıan veriyorum iyi eğlenceler sana
    ben de kaç aydır engellisin haberin yok bana bunu diyen her yere abese abese yazan biri

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Yarın gelcek kargom bakalım ne olacak

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Ön Dişlim geldi taktım ama gene aynı gibi, bir ustaya gösterdim sorun olmadığını söyledi titreşimin normal olduğunu söyledi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yanlış anlama sakın malını kötüler gibi düşünme sıfır kymco aldığıma sıfır motor ne sorun olacak demiştim

motorlar beylikdizi-kartal yaptım motor titreşimde kollarım yoruldu ne zamanki ikis maks motora bindim titremiyor gerçekten

acaba sen arada japon motora bininde şimdi sana hakir mi geliyor diye düşünmeye başladım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)