Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka tekerlek kilitlendi galiba

Motovento
    REKLAM ALANI

Askerden yeni geldim en son askere giderken motorumu kullanmıştım, yağı benzini her şeyi vardı, geldiğimde akü bitmişti motor çalışmadı normaldir dedim. İterek servise götüreyim dedim ama arka tekerlek hiç oynamıyor, neyden kaynaklı olabilir yardımcı olur musunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    motor nedir vitesli mi scooter mi

Kanuni Tiger 250 hocam, belirtmeyi unutmuşum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arka teker rulmanların dağılmış olabilir.

Viteste kalmış olabilir mi?
    Debriyaj çekili hareket denedin mi?
    HRider bunu beğendi.

Vites tekerlek hiç hareket etmediği için değişmiyor fakat debriyaj ile denedim hareket etmedi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    boşa aldığınızda tekerin dönmesi gerekiyor donmuyorsa arka freni kontrol edin kampana fren sıkışmış, pabuçlar yüzeye kaynamış vs olabilir frene bas çek yapın. Boşa aldığınızda donmuyorsa sorun büyük ihtimalle frenle alakalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı onursahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites tekerlek hiç hareket etmediği için değişmiyor fakat debriyaj ile denedim hareket etmedi.
    Frenin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. en kötü ihtimal debriyaj balatalari da yattığı için birbirine hafiften kaynamış olabilir ama düşük ihtimal

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşa aldığınızda tekerin dönmesi gerekiyor donmuyorsa arka freni kontrol edin kampana fren sıkışmış, pabuçlar yüzeye kaynamış vs olabilir frene bas çek yapın. Boşa aldığınızda donmuyorsa sorun büyük ihtimalle frenle alakalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Frenin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. en kötü ihtimal debriyaj balatalari da yattığı için birbirine hafiften kaynamış olabilir ama düşük ihtimal
    Frenleri tam kontrol etmedim sadece 1 2 kere pompalar gibi yaptım zaten ayağımı çekince tam olarak salmiyor kendini ona da detaylı bakayım, teşekkür ederim.

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Debriyaj kuruyup yapışmış olabilir debriyajı sık ileri geri zorla çalıştırınca düzelir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)