Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung gv 250 tek silindire düşme tekleme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar Hyosung gv 250 2013 model sahibiyim motor rölantide sanki elektrik gitmiş gibi tek silindir kapanıyor. 2 3 saniye sonra tekrar devreye giriyor. Bazen 10 saniye girmediği oluyor. Yüke binince de kalkışlarda tek silindire düşüyor zorlanıyor. Gazı 5 6bin devire kadar verince birden devreye giriyor 5 6 bin devirde kalkış yapmak zorunda kalıyorum. Sorun nedir var mı daha önce başına gelen. Akü büji piposu Bujiler buji kabloları değişti. Oksijen sensörleride değişti. F1 ışığı arada kısa zamanlı yanıp sönüyor düşük devirde kullanınca. Yüksek devirde bir sıkıntı yok tekleme vs yapmıyor. Benzin kokusu ve öksürme yapıyordu oksijen sensörü değiştikten sonra kesildi fakat silindiri neden kısa süreli kapattığını bulamadık. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neredesin? İzmir'e yakınsan motomania ile iletişime geçmeni tavsiye ederim...

İzmirdeyim tam olarak nerede pazartesi giymeye çalışırım

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu arada, F1 degildir o isik muhtemelen FI (Fuel Injection) isigidir.

Muhtemelen, oksijen sensörü arızası veriyordu değiştirdik her ikisini şu an herhangi bir arıza kodu vermiyor dediğim gibi tekliyor

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bobin arızası olabilir FI lambasının ne söylediğine bakmak lazım

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredesin? İzmir'e yakınsan motomania ile iletişime geçmeni tavsiye ederim...
    R25 in stop ampulünü değiştirmek için motoru arka teker üstünde dik hale getirip sallaya sallaya vura vura 4-5 kişi tutarak ampul değiştiren motomania mı?

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 in stop ampulünü değiştirmek için motoru arka teker üstünde dik hale getirip sallaya sallaya vura vura 4-5 kişi tutarak ampul değiştiren motomania mı?
    Hahaha evet galiba onlar

Hyosung konusunda bayağı tecrübeli bilgili bir sahibi var. O konu için tavsiye ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı dogusozdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirdeyim tam olarak nerede pazartesi giymeye çalışırım

Gaziemir'de, google a "motomania İzmir" yazarsan konumundan telefon numarasına kadar çıkıyor hangisi kolayına gelirse, önden ara görüş telefonda.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bobin arızası olabilir FI lambasının ne söylediğine bakmak lazım
    FI ışığı yanmıyor dediğim gibi söndürdük oksijen sensöründen yanıyordu

Motosikleti
    gv 250
    Aynı problem bende de var. Yarın motomania'ya götüreceğim. Sizin motor şu an ne durumda. Ne yaptınız ettiniz ?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Hyosung konusunda Antalya’da bir usta var. Telefondan bile direk teşhis yapabiliyor. Ondan şaşmayın.

Yunus Emre Bünyat. Yıllar önde hyosungumdaki problemi telefonda 3 dakikada cozup parcayi gondermisti. Bilgili ve yardimci oluyor.

0 (551) 989 31 21

Gaz telim kopmuştu yenisini alıp taktım takarken tps sensörünü ayarladım ve gaz kelebeklerini eşitledim biraz daha iyi oldu oldu. Nerdeyse yok denecek kadar azaldı.1 2 haftaya götürücem bende motomaniaya işlerim yoğun şu anda

Motosikleti
    gv 250
    Ben gelismeleri buraya yazarim sonuç aldıkça o zaman. Gaz kelebigini kontrol edeyim.

Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gelismeleri buraya yazarim sonuç aldıkça o zaman. Gaz kelebigini kontrol edeyim.
    Teşekkür ederim, sorun aynıysa gelişmeleri bekliyorum

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    kardeş onlarda ateşleme tek pickup üzerinden yapar cdi beyninde sıkıntı olabilir beyni bi sağlamıyla test et düzelmesse kesinlikle pickup ağrızalıdır kimi yerde okuyucu göz de denir diğer marka motorlarınki uyar iyi bi usta bulabilirsen kesip yenisiyle değiştirebilir statörle birleşiktir statör değiştirmene gerek yok

Alıntı murat682 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş onlarda ateşleme tek pickup üzerinden yapar cdi beyninde sıkıntı olabilir beyni bi sağlamıyla test et düzelmesse kesinlikle pickup ağrızalıdır kimi yerde okuyucu göz de denir diğer marka motorlarınki uyar iyi bi usta bulabilirsen kesip yenisiyle değiştirebilir statörle birleşiktir statör değiştirmene gerek yok
    Tam olarak nerede bulunuyor ve testini nasıl yapabilirim?

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Benzer bir sorun bende de vardı hava filtre selonoidini kontrol edin bir de boğaz kelebeklerinin altında hava basıncını ölçen sensörler var onları bir kontrol edin tahminim hava filtre selonoidi olabilir yüksek devirde gazı açtığınız için boğaz kelebekleri açılıp içeriye daha fazla hava alıyor düşük devirlerde havayı selonoid valf yardımı ile sağladığı için yeterli havayı almıyorsa kesilme boğulma yapıyordur ben deneye deneye çözdüm 8 set buji değiştim bütün sensörleri tek tek temizledim boğza kelebeği ni temizlettim en son selonoid valf i değiştirdim düzeldi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler