Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor ısınınca başlayan duman.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorum mondial 150 zc motorun 1 ay önce subaplarını değiştirmek zorunda kaldım hazır subapları sökmüşken subap keçelerinide değiştirdim pistonum silindirim daha 6 bin km lik motor 185cc şuan. Motor acayip yağ eksiltiyor sabahları çalıştırdığımda en ufak bi duman yok motor soğukken en ufak bi duman yok ama motor ısınınca başlıyo mavi dumanı vermeye. pistondan segmandan olsa soğukken duman atar diye düşünüyorum ama tam tersi ısınınca atıyor. Taktığım subap keçelerinden midir? Kullandığım conta takımı kim bilir aldığım yerde ne zamandır bekliyor keçeler bayat olabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    muhtemelen sübap keceleridir yada sübap guideları bozulmuştur hatta bahse varım egzoz tarafı arızalıdır

Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen sübap keceleridir yada sübap guideları bozulmuştur hatta bahse varım egzoz tarafı arızalıdır
    bu işte usta biriyle topladım motoru parmağını subapın arkasına tıkadı subapı çekti. sonra parmağını vakumladığını söyledi kapağın durumunun iyi oldunu söyledi yaylar keçeler subap tırnakları subaplar ne varsa değişti kapakta egzoz subabı aşırı ısıdan yamulmuş. 1 aydır birşey yoktu canavar gibiydi motor şimdi ara sıra bu dumanı yapıyo işte. şu zamana kadar hep motul 10w40 yağ kullandım. ama son toplanışta castrol gtx 15w40 diye bi yağ koydum içime pek sinmemişti. acaba yağdan dolayıda olabilirmi.

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Açıp bakmadan kesin bir sonuç çıkmaz varsayımsal konuşuyoruz toplarken sorun olmayabilir ama bir yerde bir sıkıntı vardır zamanla ilerler malzeme kalitesizdir vb durumlar koyduğun yağdan olabilir mi evet olabilir sanırım araba yağı koymuşsun başka zararlar vermiş olabilir segman gibi markadan ziyade araba yağı konmuşsa sıkıntı olabilir dediğim gibi açılıp bakılması lazım

Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıp bakmadan kesin bir sonuç çıkmaz varsayımsal konuşuyoruz toplarken sorun olmayabilir ama bir yerde bir sıkıntı vardır zamanla ilerler malzeme kalitesizdir vb durumlar koyduğun yağdan olabilir mi evet olabilir sanırım araba yağı koymuşsun başka zararlar vermiş olabilir segman gibi markadan ziyade araba yağı konmuşsa sıkıntı olabilir dediğim gibi açılıp bakılması lazım
    Dün yağını değiştirdim yine aynı. bujiyi söktüm baktım buji pırıl pırıl yağ yakma belirtisi yok. motorun yağı esmiyor. nerden geliyor bu duman çıldıracam.

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Mavi duman yağ yakma belirtisidir eser miktarda da olsa illaki yakıyordur hani siyah olsa çiğ benzin diyeceğim beyaz su demek senin motor hava soğutmalı buji nin temiz olması enteresan aklıma gelen senin motor yatık egzoz çıkışı da aşağıda bir şekil yağı silindire değilde direkt egzoz a veriyorsa duman oradan kaynaklı olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler