Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dalgalı Rölanti, duman ve çiğ kokusu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorum Mondial 150 zc Motoruma 2 gündür bi duman hasil oldu çok yoğun değil hemen beyaz bi duman motoru ilk çalıştırdığımda falan yok duman. ısınınca başlıyo. Bildiğiniz gibi bu motorlarda suyla alakalı birşey yok ama benim egzozumdan damla damla su gibi şeyler atıyo benzinmidir yağmıdır. Motor 185cc. 1 ay önce aşırı ısıdan dolayı egzoz subapı hasar görmüştü açıp VTC subap takımı aldım yay subap keçesi ne varsa yeniledim pırıl pırıl ettim taktım o günden bu yana en ufak bi sorun yoktu motorda. 1 ay önce motor arzalıyken subap arzası olduğunu bilmediğim için orasını burasını yeniledim 1 ay önce 5 liralık bi buji takmıştım. Birde subapları değiştirirken subap keçelerinide değiştirdim ordan yağ alıyor olabilirmi içeri sıfır keçe daha. Yağ dumanına benzemiyor hani mavi değil yoğun değil. Çok güzel çiğ benzin kokuyo eksoz. 5 liralık bujiden dolayı tam yakamadan çiğ atıyo olabilirmi. bu dumanda çiğ yakıttan dolayı olabilirmi. havalar ısındığı için 15w40 koydum motora genelde hep 10w40 koyardım bu falan etkilermi. Birde bu duman başladığından beri motor rolantide dalgalanıyor 2 bin devirde sabit çalışırken ani saniyelik bi hemen düşüyo geri topluyor. Bu arada motor hayvan gibi çekiyor çekişinde gidişinde sorun yok ama niye tekliyor rolantide. Bu dumanın sebebi çiğ yakıt olabilirmi. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Deponuza yağmur/yıkama esnasında su girmiş olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)