Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren hidroliği kutusunda eskir mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    R25 in ön ve arka fren hidroliğini değiştirmek için aylar önce Castrol dot4 almıştım. ön tarafı değiştirmek için 1 saat uğraşınca arkayi degistirmedim. Havasını elle almak çok uzun sürmüştü.
    Sonuç olarak elimde 250-300ml civarlarında hiç kullanılmamış ama kapağı açılmış bir fren hidroliği oldu.

Mantıken kapağı birkez açıldıktan sonra nemi çekmesinden dolayı özelliğini zamanla yitirmesi lazım. Bu konuda bilgili arkadaşlardan görüşlerini almak isterim ona göre fren hidroliğini geri dönüşüme dökmeyi düşünüyorum. Fren hidroliğinin üretim tarihi de 2017 12. Ay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    mercedes teknisyeniyim. bizde hidrolik değişim periyodu 2 senedir. elindeki hidrolik ambalajın hava almayı önleyen alüminyum koruyucusunu açsanda bidonun kapağı kapalı olarak bir kaç ay beklemeyle sorun çıkarmayacaktır. arka freninde hidroliğini değiştir, ziyan olmasın. içine sinmezsede zaten kaç para hidrolik. yenisini alırsın.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben de zamanında araştırmıştım. Kısa sürede kullanıp, sonrasında kutunun kapağı sıkıca kapatılıp, temiz ve kuru bir yerde saklanırsa tekrar kullanılabilir sonucu çıkmıştı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)