Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lastiğim bitmiş mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Lastiğim fitilli olduğu için bugün yama yaptırmaya götürdüm ama götürdüğüm yerdeki görevli abimiz fitil kacirmiyorsa gerek yok diyip beni geri çevirdi ki kacirmiyor ben garanti altına almak icin yaptırmak istemiştim. Lastiği görünce de bitik dedi yeni bir lastik satmak için olabilir ama bilemedim.

Benim tecrübelerime göre bu lastiğin durumu %%50 civarında

Lastik takılalı 6500km oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    sürekli dümdüz mü gittin naptın
    efendy06 bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Evet, lastiğin kritik seviyenin altına inmiş. En kısa zamanda değişmeni tavsiye ederim. Su kanalları neredeyse bitmiş, hafif su dolu bir yerden hızlı bir şekilde geçersen tutunamaz o lastikler su içinde, suyu sağdan ve soldan iyi bir şekilde atamaz. Ön lastiklerini de kontrol et. Onlarda buna yakın ise beraber değişmeni öneririm.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastiğin ortası bitmiş, yanakları götürüp iade edebilirsin
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    09
    Takıldığı zaman kış başlangıcıydı hep düz gittim desem yalan olmaz kış boyu evden işe, işten eve trafik ufak geziler için kullandım. hava şartlarından dolayı da hiç viraj yapmadım bu hale geldi
    Tutuş olarak bir eksiğini hissetmediğim için bittiğini hiç düşünmedim. Takali birde 6500km oldu bu kadar erken biteceğini bilseydim rosso 2 alırdım. Erken bitiyor diye rosso2 almamıştım bridgestone battlax almıştım oda erken bitiyormus.

Motoru yazın satacağım için bakım dışında bir masraf yapmak istemiyorum bu şekilde yazı çıkarır diye düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yazın satacağım için bakım dışında bir masraf yapmak istemiyorum bu şekilde yazı çıkarır diye düşünüyorum
    ahaha,işe gidip gelirken az yaksın diyen beni,"hakkını verrr hakkınıııı" diyen adam burda gelmiş bitmiş lastiğe %50 diyor

kardeşim gucun lastik almaya yetmiyosa bisiklete bin

Not:bisiklete bin ifadesi hiç hoş olmadı.Bisiklete binmek guzeldir.
    Sen toplu taşımayla idare et..Evet doğrusu bu.
    Cyan bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Motora binmek artık masraf demek. Paran yoksa binmeden sat motorunu. Yoksa satmadan o lastikler yüzünden başına bir iş gelirse motorunu değerinde de satamazsın. Ön lastiklerini de muhakkak kontrol et.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hangi lastik !

Şaka bi yana bitmiş hocam, imkan varsa değiştir, yoksa motora binmeden önce sevdiklerinin gözlerinin içine bak

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Lastik sizlere ömür. 6500'de o hale gelen lastik enteresanmış, salt performans lastiği herhalde? Bende 9.000km'de Michelin Road 5 var, sıfırdan farkını ancak yenisiyle yan yana görünce anlayabiliyorsun. (Eser miktarda düzleşme, neredeyse belli olmuyor...)

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik sizlere ömür. 6500'de o hale gelen lastik enteresanmış, salt performans lastiği herhalde? Bende 9.000km'de Michelin Road 5 var, sıfırdan farkını ancak yenisiyle yan yana görünce anlayabiliyorsun. (Eser miktarda düzleşme, neredeyse belli olmuyor...)
    Bende de pilot road 4 var. Daş gibi lastik. Çaktırmadan milletin yanına gidip lastiğin ne kadarını kullanmışlar die bakış atıyorum. Bugün bir cbr500r ile yan yana geldim. Eve geldim kendime et döner ısmarladım. Aferin motoru güzel kullanıyorsun die
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben en uçlardan 2 parmak falan uzaktayım daha fazla gerekmedi. 40-45 en fazla yattığım.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tecrübelerime göre bu lastiğin durumu %%50 civarında
    Lastik takılalı 6500km oldu
    Lastiğin orta bölümü bitmiş. Sert hamur ile yumuşak hamurun birleşim çizgisi gözüküyor.
    Bunun yanında, lastik aşınma göstergesi(tread wear indicator) yüzeye gelmiş.
    Aşınma göstergesi olukların içindeki şu bölümler oluyor:

6500 km'de bu hale geldiyse ya sürekli gazladınız ya da yanlış basınçta kullanıyorsunuz.
    fazil ve aggressive bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    rosso2 taktırmıştım bende fazla gidiceğini sanmıyorum 10000 bin görürmüyüm bilmem

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam lastiği fazla mı şişiriyorsunuz?
    normal kullanımda bile bu şekilde ufak bir kısmın düzleşmesi normal değil.
    çünkü motosikletin üzerine bindiğinizde doğru basınçta ise lastiğin büyük ölçüde bir kısmı yere değiyor.

Motosikleti
    MT-07
    Doğruyu söyle lastik mi yaktın?

Motosikleti
    09
    Motorum r25. önerilen ve arka maşada etikette yazan değerler; ön 29, arka 33. bu değerleri hiç sasmadim. ne az ne çok surekli kontrol ederek kullandım. basınçtan olamaz ama biraz agresif kullaniyorum 100kmde 5.5 ortalama görüyorum genelde (diss to dsdasdasd)
    Sürekli gazladim düzlük gördükçe düşük viteste şehir içi devir yükselttim sonuç 6500 de biten lastik. İnanılır gibi değil. Lastik tarihi eskide değil 2018 üretim motolastikten almıştım.

Lastik hiç yakmadim arka lastik 700-800 civarı kıyamam yakmaya. Yanan lastik değil paraciklar

maddi durumum şuan için lastik değiştirmeye el vermez 10 bin bakımına 500 km mi ne kaldı bakım zaten 320 lira. Bide lastik 700-800.

@pea
    Hocam verdiğin bilgilere göre aşınma çizgilerini bile biraz aşındırmışım

Motosikleti
    MT-07
    Hea benimde 1200km kaldı bakıma. Yarasın

daha çok var

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde şunu söyleyeyim
    bu benzin istasyonlarındaki hava basma aletlerinin %80 i yalan psi basıncı gösteriyor
    kendinize minik bir basınç ölçer alın sibopa bakın öyle basın bilginiz olsun.

Motosikleti
    09
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde şunu söyleyeyim
    bu benzin istasyonlarındaki hava basma aletlerinin %80 i yalan psi basıncı gösteriyor
    kendinize minik bir basınç ölçer alın sibopa bakın öyle basın bilginiz olsun.
    Hocam ufak bir el aletim var bisiklet için almıştım motosikletim içinde kullanıyorum lastik basıncını ölçen ufak bir cihaz virgulune kadar gösteriyor onunla kontrol edip el pompasiyla hava basıyorum
    Malzeme bu
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i..._oki1IYubq5aEK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)