Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hyosung gv 650 motordan gelen ıslık sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GV 650 2006
    merhaba motorumdan dün eve gelirken bir ıslık sesi gelmeye başladı şuan birşey olucak diye motora binmeye korkuyorum bir dinleyip yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim

https://www.youtube.com/watch?v=fvNA780qUA0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Klasik usta cevabı (sübap ayarı)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bozuk rulman sesine benzettim
    darkmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    GV 650 2006
    şimdi motorun yağına baktım neredeyse 2 litre eksik halbüki yeni koymuştum anlam veremiyorum yağ temiz

Banada rulman sesi gibi geldi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Merhaba dostum , öncelikle motorun kaç "km"de . Karbüratör mü yoksa enjeksiyonlumu. Ve bu ses peydah olduğundan beri başka bir anormallik sezdin mi ?
    Mesela çekişte düşme veya hararette yükselme benzeri başka bir sıkıntı sezdin mi.

Motosikleti
    GV 650 2006
    çekişte düşme yok vites sertleşti okadar ancak dün motorda olan yağ nereye kayboldu neredeyse 1.5 litre yağ eksik hararet de yok yağı suya vermiş olsa diycem radyatör dolu zaten tahliyeden atar tahliye borusu kupkuru anlayamıyorum

Motosikleti
    GV650
    Alıntı safak111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çekişte düşme yok vites sertleşti okadar ancak dün motorda olan yağ nereye kayboldu neredeyse 1.5 litre yağ eksik hararet de yok yağı suya vermiş olsa diycem radyatör dolu zaten tahliyeden atar tahliye borusu kupkuru anlayamıyorum
    Kaç kilometrede ?
    Karbüratör ?
    Enjeksiyon ?
    Yağ eksik olduğu için vites sertleşir.
    Eğer görünürde bir yağ kaçağı yoksa, makine yağ yakıyordur. Bu makineler biraz yağ yakıyor. Yuksek devir döndüren makinelerde biraz eksiltme olabilir.
    Ancak yeni değiştirdim diyorsun , o yüzden iki litre biraz çok geldi banada.
    Ses bilye sesinede benziyor , egzantrik zinciri de vakti geldiğinde bazen motor soğukken garip sesler yapabiliyor, peki gaz verdiğinde ıslık artıyormu ? Yoksa kesiliyormu ?

Motosikleti
    GV 650 2006
    18 bin kilometre karbüratör yağ yeni kondu 50 km yapmışımdır

Motosikleti
    GV650
    O kadar km de bu yağı yakması çok zor bir yerden kaçırıyor bence . Contaları iyice kontrol ettin mi. Alttan yağ tapasinı da kontrol et bazen setlerde yere vurabiliyor o civata.

Motosikleti
    GV 650 2006
    yok hiçbi kaçak gözükmüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

devirdaimin tahliyesini açtım ve yağ suya karışmamış tertemiz antifiriz çıktı yağı bulamıyorum resmen

Motosikleti
    GV650
    Depodan benzin çalındığını biliyorum , çevremde de birkaç kişinin başına geldi. Ama yağ çalındığını bilmiyordum. Demekki onların da fiyatlarının artması hırsızları cezbetti

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yağ sorunu arkadaşın motoran cg125 indede vardı. Motor yağ yakmiyor ama yağ yinede kayboluyordu anlamıyorduk 1 litre yağ koyuyorsun 500km sonra yarısı yok şaka gibi. Yağ yakma belirtisi hiçbir şekilde yok yağ kaçağı da yok ama nasıl oluyorsa yağ uçup gidiyor. Belki yağ aşırı buharlaşıyor ve tahliyeden buhar olarak uçup gidiyor olabilir. yağ yakmayan, yağ kaçırmayan motordan buharlaşma dışında yağ başka nasıl gider hiçbir fikrim yok

Motosikleti
    GV 650 2006
    bu şekilde 1.5 litre falan yağ eksik 6 7 kilometre kullandım acaba motora zarar vermişmiyimdir korkuyorum kranktan herhangi bir ses yok ama yağın nereye gittiği meçhul

Motosikleti
    GV650
    Alıntı safak111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde 1.5 litre falan yağ eksik 6 7 kilometre kullandım acaba motora zarar vermişmiyimdir korkuyorum kranktan herhangi bir ses yok ama yağın nereye gittiği meçhul
    6-7 km de birşey olacağını sanmam , içeride gene 2 litreye yakın yağ var sonuçta. Biraz çabuk ve fazla ısınır o kadar. Ama 6-7 km için konuşuyorum fazlası daha fazla zarar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)