Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yahama dragstar xvs 250 yedek parça (karbüratör)

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba Arkadaşlar
    herkese samimi teşekkürlerimi iletiyorum tüm samimi önerileriniz için ,fazıl bey özellikle size ayrı teşekkür ederim.. Kusura bakmayın hafta içi yoğun olduğum için forumla ilgilenemedim , ama hep takip ettim.
    yalnız fazıl bey sizin önerilerinizi telefonla ustalarıma iletmeye çalıştım ancak henüz ulaşamadım , son birşey isteyecektim , kadıköyde bulunduğunuzu farkettim , eğer bu konuda ustalarımdan ok alamazsam (ki ustalarım biraz eski kafalıdırlar, hadi getir bakalım veya bi deneyelim türden değiller ) ,bu konuda bir araya gelip bana doğrudan yardımcı olabilir misiniz? ya da beni yönlendirebileceğiniz böyle bir usta var mı?
    çünki; eğer dediğiniz gibi problemim endüksiyon bobinlerini değişmekle hallolacaksa bile ben bi ümit bulmuşken karburatörü de tam olarak (arızalı cikle fonksiyonuyla birlikte çalıştırmak istiyorum ....
    ikinci hususta web sitesini incelerken (wbike sitesini kastediyorum)sanal haritada 1 numaralı parça sanırım karbüratörün tamamını tarif ediyor ve bunun yanında fiyat olarak 1021 sterlin(işareti onun gibi) sanırım yazıyor. Sizin verdiğiniz rakam ise 2.846,38 tl ben acaba yanlış yere mi bakıyorum
    carburetor Assy yazan değil mi? (not sizin verdiğiniz linkten yol çıktım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba,
    Rica ederim.
    Buji konsunda ben de normal buji yerine ngk iridium oneririm, normale gore daha dayanikli, ben de kullaniyorum.
    Bildigim usta yok ne yazik ki, yillardir kendi isimi kendim halletmeye calisiyorum. Size de tavsiye ederim, kimseye muhtac olmamak iyi bir sey.

Evet 1 numarali parca karburatorun tamami. Fakat sterlin fiyat veren sitede pahaliya satiliyor, oradan almayin.
    Karburatorun parca numarasini (5KR149010000) webike.com.tr sitesinde OEM parcalar kismindan aratirsaniz cikan fiyat 2800TL. Buna bir de posta ucreti ve %20 civari gumruk eklenebilir tabi gelirken. Yaklaasik 3000-3500TL ye gelecek size sanirim.

Siz bir yandan enduksiyon bobinlerini de Aliexpress'ten ismarlayin derim, onlar ucuz nasilsa. Lazim olur.
    yolunsonu bunu beğendi.

evet fazıl bey şimdi biraz daha sistemi çözdüm bir yerden ürün seri numarasını tespit edip diğer tarafta ederi nedir diye kontrol ettikten sonra sipariş veriyorsunuz.. buradan anlaşılıyor ki henüz hala daha sistemden anlamadığım hususlar ben ilk bahsettiğim siteden sipariş vereceğimi düşünüyordum.
    -öyle güzel oldu ki ama ben size bişey söyleyeyim ben o parayı veririm gibi geliyor bana, mantığıma motorun orjinalliğini bozmamak fikri daha yakın geliyor, karakter meselesi elbette en sonu çare olmazsa 100 dolarlık fikre gidecem yapacak bişey yok ama bunu yapabildiğim kadar onu orjinalliği içinde kurtarmaya çalışacağım, daha önce bir yolun olduğunu bilmiyordum bilseydim dolar yükselmeden alırdım çok da güzel olurdu daha da alınabilir fiyata olabilirdi. :-) onca zaman çalışmayan jikleyle gezdim şans işte -

yalnız şöyle bir şey diyelim ki karbüratörü bütün almaya karar verdim .dediğiniz gibi
    bana şöyle bir fiyat veriyor 2,851.52TRY sepet ekle dediğim zaman fiyat bu tarz bişey oluyor 3,600.42
    şimdi bu 3,600.42 tl fiyatı tüm her şey için de dahil benim ödeyeceğim(posta ucreti+%20 civari gumruk )evime teslim fiyatı mı? yoksa ürün artı posta ücreti daha sonra da buna vergi mi ekleniyor belirttiğiniz kadar ... birde değişim ve/veya iade oluyor mu? herhangi bir aksilik oldu diyelim ki...

Motosikleti
    xv250
    çin sitesinden aldım bujiyi buralarda yok 3 tırnaklı kaçırmıyor ateşlemeyi çiğ atmıyor bunun dışındaki denediğim bujiler kararıyor 5 km sonra stop ediyordu link bu https://tr.aliexpress.com/item/High-Performance-Iridium-Spark-Plug-3-Electrode-for-Scooter-ATV-Quads-GY6-50cc-110cc-125cc-150cc/32799544399.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.5e5b590fS5 VU4M
    yolunsonu bunu beğendi.

buji meselesi nedir tam olarak bana şimdi Bae arkadaşımın bir sorunu var ona öneri de bulunuyorsunuz ama bana da bununla ilgili daha basitten bilgi verebilir misiniz?
    mesela son tamirciye getirdiğimde konjektör ile aküyü değiştirdim .... usta bana bujin adi buji dedi ....
    benim motorla da ilgili var mı buji seçme handikapı birde bu bujilerin hangisi kaliteli olan aynı zamanda benim motora uyumlu olacak tabii
    mesela:
    https://tr.aliexpress.com/item/High-Performance-Iridium-Spark-Plug-3-Electrode-for-Scooter-ATV-Quads-GY6-50cc-110cc-125cc-150cc/32799544399.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.5e5b590fS5 VU4M
    bu linkte verilen buji de 50-110-125-15 0 cc scooter , atv ,araba tasarım diyor
    bunun 250 cc iridium buji diye aratsam çıkan herhangi bir tanesini sipariş verebilir miyim? ya da
    yamaha dragstar 250 cc motoru için de güvenle sipariş verebileceğim bir aliexpress linki de benim için ekleyebilir misiniz ?

Motosikleti
    xv250
    drag starı bilmiyorum ama bizim motorlarda ''virago tipi'' buji seçme sorunu var zırt bırt buji kararıp kesiordu bununla düzeldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

ben bu linkden aldım daha ucuzu da var ama zaten çok pahalı birşey değil

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Toplam 3550TL'ye geliyor dedinigniz gibi, posta ucrei epey pahali cikiyormus. Bu sitere bir mail atip posta ucretini dusurmelerini isteyebilirsiniz, sonucta 500gr'lik bir sey ismarlayacaksiniz, posta o kadar tutmaz ya da bir indirim kuponu talep edilebilir. Buna %20 vergi eklenecek muhtemelen.
    İndirim yaparlar gibi geliyor, ozellikle de posta ucreti konusunda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yolunsonu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba Arkadaşlar
    herkese samimi teşekkürlerimi iletiyorum tüm samimi önerileriniz için ,fazıl bey özellikle size ayrı teşekkür ederim.. Kusura bakmayın hafta içi yoğun olduğum için forumla ilgilenemedim , ama hep takip ettim.
    yalnız fazıl bey sizin önerilerinizi telefonla ustalarıma iletmeye çalıştım ancak henüz ulaşamadım , son birşey isteyecektim , kadıköyde bulunduğunuzu farkettim , eğer bu konuda ustalarımdan ok alamazsam (ki ustalarım biraz eski kafalıdırlar, hadi getir bakalım veya bi deneyelim türden değiller ) ,bu konuda bir araya gelip bana doğrudan yardımcı olabilir misiniz? ya da beni yönlendirebileceğiniz böyle bir usta var mı?
    çünki; eğer dediğiniz gibi problemim endüksiyon bobinlerini değişmekle hallolacaksa bile ben bi ümit bulmuşken karburatörü de tam olarak (arızalı cikle fonksiyonuyla birlikte çalıştırmak istiyorum ....
    ikinci hususta web sitesini incelerken (wbike sitesini kastediyorum)sanal haritada 1 numaralı parça sanırım karbüratörün tamamını tarif ediyor ve bunun yanında fiyat olarak 1021 sterlin(işareti onun gibi) sanırım yazıyor. Sizin verdiğiniz rakam ise 2.846,38 tl ben acaba yanlış yere mi bakıyorum
    carburetor Assy yazan değil mi? (not sizin verdiğiniz linkten yol çıktım)
    Biraz geç oldu ama umarım karbüratörü değiştirmemişsindir.
    Bende de XVS250 var, sorunlarının neden kaynaklandığını söyleyeyim.

Isınınca teklemesinin 2 sebebi var,
    1. Emme manifoltu (Karbüratörün altından silindirlere giden) çatlayıp delinmiştir. Eğer orjinalse sakın değiştirme. Çatlakları sıvı conta ile doldur üstünü kapat devam et. Alacağın yeni emme manifoltu orjinalinden kat kat kalitesiz olacaktır. Ben her yıl değiştirmeye başladım ve pişmanım. Emme manifoltu dışarıdan hava alırsa tekleme yapar, rölanti bozulur. Karbüratörün manifolta giriş yerinden de oynamış olma ihtimali de yüksek.
    2. Karbüratör temizliği de yaptıysan hava yakıt ayar bozukluğu muhtemeldir. Tekrar ayar yaptığında düzelecektir.

Son 2 tavsiyem ise cikle telini kontrol et, eğer takılı kaldıysa ısınınca tekleme yapar. Ayrıca bulabilirsen diyafram değiştirmen gerekebilir ama diyaframlar çok pahalı.

Benim düşüncem görmeden net birşey söylememem ama karbüratörün %99 sağlam diyebilirim. Kolay bozulabilen bir parça kesinlikle değildir.

usta sen geç müdaehele ettin bende geç gördüm alakan yeter ...
    fazil beyin önerdiği siteden (webike.com)parçalar sipariş etmeye başladım inşallah henüz karbüratörü sipariş etmedim ancak manifoltun orjinalini sipariş ettim . çünki çok eskimiş üzerinde çatlaklar görünüyordu. umarım değişme derken orjinalini dahi kastetmiyorsun. gerçekten webiketan orjinalini sipariş ettim . parça katoloğundan ürün kodunu wererek sipariş ettim çünki ...yamaha onu bekliyorum...

bir şey farkettim son zamanlarda o problemi çekmemeye başladım sanırım yaz aylarında motor ısınmakta sorun çekmediği için
    ancak şu diyaframı anlamadım doğrusu bilmiyorum diyafram parçası hangisi oluyor daha olmadı o da bozuksa yine bu siteden bakabilirim ...

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bobinleri de degistirmeyi deneyin bence.
    Benim motorum da hava sicakligi 10 derecenin altina dusunce tuhaf calisiyordu, nem orani da etkili olabilir bu arada.
    Silindirler duzgun atesleme yapamiyordu.
    Bobinleri degistirdim, duzeldi. Artik yaz kis normal calisiyor.
    Tavsiye ederim.
    Motor 1992 model bu arada.

yok yok tamam karar verdim şimdi manifoltu bekliyorum bir yandan karbüratör için para biriktiriyorum ... onu da değiştirir eğer problemi çözemezsem bu sefer bobinlere yönelecem. yalnız bu diyafram nedir nerede bulunur (ki ürün kodunu bulayım ) bilmiyorum açıklarsanız en son ona da bakarım, eğer netice alamazsam. fazıl bey bu arada webike ile çok mutlu oldum çok güzel bir site ya ürün kodunu bul en ufak bir vidayı gerekiyorsa sipariş verip temin edebiliyorsun mükemmel kullandıkça güven de duymaya başladım , biraz daha ucuzlatabilseler arada dediğiniz gibi "bu kadar alışveriş yaptım biraz indirim imtiyaz falan verin diye mesajda atıyorum ama çok katılar , örneğin kargo indirim yapsalar veya vergiler için bişey yapabilseler ... bir kaç kere internette indirm kodu edinebilir miyim diye araştırdım , buldum bişey ama çalışmadı...
    bunun gibi böyle uygun fiyat ve koşullarıyla otjinal parça-aksesuar edinilebilecek websiteler varsa başka şayet , hani paylaşabilir misiniz? bu içerikte bir başlık(konu açarsanız çok faydalı olur ve seve seve takip ederim arkadaşlar bilmiyen varsa söz konusu siteyi herkeze de tavsiye ederim ..... teşekkürler tüm yardımcı olmaya çalışanlara ve ayrıca size fazıl bey ....

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sitenin isinize yaramasina sevindim. Bana surekli indirim kodu yolluyorlar. Sınırsız 1000Yen ($10) ve 15000 yen harcama icin 2000 yen indirim kupon kodu geliyor surekli. Size de yollarlar alisveris yaparsaniz. Mesela su an baskasi kullanaiblir mi bilmem ama, 2000 Yen indirim kuponu COUPON CODE: HKAB1016CDA
    Deneyin isterseniz, ben kullanmayacagim.

Diyafram karburatorun icinde bir parca, ama sizin durumunuzla pek ilgisi yok gibi duruyor. Diyarframda yirtik varsa, motorun devirlenmesinde sorun oluyor.

yok olmadı sırada almak istediğim 5jx-21731-00 ve 5jx-21731-00 bu ürünler var ama olmuyor yüzde yirmi indirimde bitmeden bi kupon bulsamda sipariş versem diyordum .... ödeme sırasında olmadı ... acaba bu kodların bir alt limiti mi var?

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Evet 15000 yen alt limitli.

evet bu iki ürüne karbüratörü(5kr-14901-00) de ekledim mi bu kod çalışıyor ... bu sefer 80000 yenin üzerine çıkıyor çünki 104,97 tl indirim veriyor ama 800 tl kargo
    neyse önümüzdeki dönemlerde döviz biraz daha düşerse ben bunu alırım ....yine böyle %20 indirimin olduğu bir dönemde ben bunu alırım

fazıl bey bir hususta daha bilgi alacaktım daha önce bu oem parça sitesinde toptancı üye olmayı araştırdınız mı ya da var mı zaten.....
    hiç mail gönderdiler mi size mesela

fazıl bey iyi akşamlar diyecem çünki bunu akşam yazıyorum. Kritik bir konuda sizden cevap bekliyorum .Öncelikle teşekkür ederim herşeye rağmen beni webike sitesiyle tanıştırdınız. Yalnız aynı dediğiniz gibi oldu aldım sıfır karbüratörü webiketan taktım ancak sorunum hala devam ediyor. motor açılır açılmaz yaz sıcağında bile jikleyi açık tutmuyorsam stop ediyor. Dengesiz çalışıyor.Bazen uzun süre gittim mi güzel çalışıyordu. benzin alınca düzeliyordu. iki günce bir yolculuk yaptım dönüşünde vitesi dörde alıp motorun devrini artırır artırmaz . motor tekleyemeye stop etmeye başladı . Önceleri bunu şimdi senin önerdiğin gibi endüksiyon bobinini de değiştirmek istiyorum ... bu üstteki yazıda önerdiğiniz endüksiyon bobinini alayım mı çalışır mı? yoksa orjinal mi alayım .. netice de endüksiyon bobini bu orjinali mi olmalı yoksa bu şekil (kaliteli) bir yan sanayi ürünü de endüksiyon bobini olarak işimi görür mü? şimdi uyarsa bazı yan sanayi parçaların orjinalinden bile daha iyi olabildiğini biliyorum. Ama bunu bu konuda uygulayabilir miyim?
    birde mesela bu linkte https://tr.aliexpress.com/item/XV125...fb38e6455a7-12 verdiğiniz endüksiyon boboininde Virago XV125 XV250 V yıldız rota 66 YP250 VOG KEEWAY Cruiser Vento V-thunder COLT 2V49FMM GS125 GN125 EN125 bunlarla uyumlu demiş benim motosiklet ise dragstar xvs 250 bunu sipariş verirsem şu virago yapısına mı dönüştürmem lazım motoru yine şurada bahsettiğiniz gibi (Sizin motorda fazladan bir "Throttle sensor" parcasi var. 30 no'lu parca. Biraz daha karmasiklastiriyor durumu bu. Motorun beynine (Tci), gazin ne kadar acik olduguyla ilgili bilgi yolluyor sanirim. Normal virago'da olmayan bir durum. (Emisyonu dusurmek icin eklenmis gibi duruyor)

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba,

Enduksiyon bobinlerinin orjinal olmasina gerek yok bence, hatta TR'den de alinabilir. Virago yada Dragstar farkedecegini sanmiyorum.
    Virago 250 taklidi TR'de satilan herhangi bir motorun enduksiyon bobinlerinden bir cift alinabilir.
    Sicak havada jikleyle calisması, motorun fakir karisimla calistigini gosteriyor olabilir. (Buileri sokup rengine bakmak gerekiyor emin olmak icin)
    Bu durumuna sebep olabilecek birkac neden olabilir:

1. Karburator ayari bozuk olabilir. Kontrol edilmesi gereken birkac yer var:
    - Benzin şamandıra seviyesi
    - Ana iğne ayarı (main jet)
    - Hava ayarı (pilot air jet)

2. Subap ayari bozuk olabilir
    3. Emme manifoldundan hava kacagi olabilir.

Ama ben olsam, önce enduksiyon bobinlerini degistirirdim.

ama karar veremedim henüz bu olur mu mesela https://urun.n11.com/yedek-parca/xv-250-cc-atesleme-bobini-P276105145?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw3ZX4BRDmARI sAFYh7ZLe0aNMK43ztjm-Sf-tm0ZxkynUJXhHqfF7vAEGF2Pc4k8dHtM4YS8aAnDhEALw_wcB yada bu https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/xv-250-atesleme-bobini-50916_pdp_550200297?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=444184503759&utm_term=102652012 545&ga_prodid=550200297&ga_merchantid=214286855&sc _gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjw3ZX4BRDmARIsAFYh7ZIlLAD_EHM wcbHAxTe293Dg516-7wEwW8AIRmRKD36bLH-bpFZ7dNYaAhY-EALw_wcB

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Evet olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler