Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter'da Frensiz Marş Yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar selamın aleyküm motorum mondial 150 zc motorun elektrik tesisatını komple değiştirmek zorunda kaldım tesisatı değiştirdim ama bildiğiniz gibi scooterlar frene basmadan marş yapmıyor. ki benim sorunumda şu frene bastığımı algılamıyor motor yani arka stop lambası yanmıyor frene bastığımda ama parkları açınca yanıyor dolayısıyla fren yaptığımı algılamadığı için el marşını kullanamıyorum. Fren müşürünü yeniledim kablolarını kontrol ettim bağlantıları doğru yaptığıma eminim ama yanmıyor. Şimdi sorum şu. bu frene basma olayını iptal edebiliyormuyuz? yani frensiz de motor marş yapabilsin. Veyahut şuan niye yanmıyor yani yanmaması için bi sorun yok frenin. olmaz sa frenli marş yapmayı iptal edebiliyorsak yardımcı olun arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hellcoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Merhaba fren kolunda bir switch olmalı o switch'i kısa devre yaparsan yani iki ucunu birbirine bağlarsan frene basmadan marş yapabilirsin.

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı Nuri Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamın aleyküm motorum mondial 150 zc motorun elektrik tesisatını komple değiştirmek zorunda kaldım tesisatı değiştirdim ama bildiğiniz gibi scooterlar frene basmadan marş yapmıyor. ki benim sorunumda şu frene bastığımı algılamıyor motor yani arka stop lambası yanmıyor frene bastığımda ama parkları açınca yanıyor dolayısıyla fren yaptığımı algılamadığı için el marşını kullanamıyorum. Fren müşürünü yeniledim kablolarını kontrol ettim bağlantıları doğru yaptığıma eminim ama yanmıyor. Şimdi sorum şu. bu frene basma olayını iptal edebiliyormuyuz? yani frensiz de motor marş yapabilsin. Veyahut şuan niye yanmıyor yani yanmaması için bi sorun yok frenin. olmaz sa frenli marş yapmayı iptal edebiliyorsak yardımcı olun arkadaşlar.
    aslinda konuyla ilgili bir bilgim yok. sadece bir yol olsun diye sunu anlatiyim. motorum uzaktan kumandayla calisiyor. yani frene basmadan calismis oluyor, ama kontaga anahtari taktigimda frensiz calismiyor. belki soyle arastirabilirsin; uzaktan kumandayla motoru calistirma sekline internetten bakip kendi motoruna uygulayabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler