Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    2006 haziran çıkışlı 0 km motorumun fenni muayenesi dolmuş,burada okuduğu üzere kadıköy şubeye gittim bugün...durumu izah ettim çoğu şubenin bu işlemi kısa sürede hallettiğini yazdım,memurlar düzeltiriz ama ruhsatın değişmesi lazım dediler...kart parası talep ettiler,yani bazı şubelerin yaptığı gibi kartın üzerindeki muayene tarihini değişmiyorlar,öyle olmaz diyorlar....kadıköy şubede bir işimi kolay halletsem dişimi kırarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar bugun emnıyete gıttım boyle boyle benım muayene suremde yanlıslık oldugunu tespıt ettık 2004 de uygulamaya giren genelgeyı bulduk ve yanlıslık oldugunu tespıt ettık o yuzden duzeltmek ıstıyorum dedım.Bırde baktım benım ruhsatı yapan aracı sıgortacı orda seç sigorta sagolsun kendınısede anlattım derdımı oda bı yanlıslık yok 2006 dan sonra geldı o bundan sonra olanları zaten 3 yıl yapıyoruz dedı ama dedım 2004 yılında gırmıs yururluge yok hayır 2006 agustos gıbı geldı dedı alal nasıl olur dedım.SOnra ordakı memur bey de dedı evet 2006 agustosta geldı genelge ama bız gene bakalım dedı cıkardılar dosyaları ara ara en sonunda bulduk dedıklerı gıbı genelge 2006 agustos ayında gelmıs yanı benım motoru almamdan 1 ay sonra ama haklı oldgumda ortaya cıktı cunku uygulamaya 2004 de baslams ama genelge en son il olan Düzce ye 2006 da gelmıs sasılıcak ıs yaw ne kadar agır ıslıyor sıstem Neyse adam ve memur dedı evet sen haklısın hemen duzeltelım dedıler aldı adam elına sıyah eddıng kalemı ınce uclu orayı 2009 yaptı sonra tekrar PVC makınasıa soktular soguk damgalı uzerıne kaplandı ve artık muayenem 2009 a kadar gecerlı bu ısten de sag salım 1 saat ıcınde cebımdem 5 krs para cıkmadan halletmıs oldum.Düzce Emnıyet mudurlugun dekı Memur abılere burdan ılgılerınden dolayı tesekkur edıyorum
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    inşallah sultanbeyli şubede yapar yanlız şey dicem abiler benim ruhsat tabi babamın üstüne pederin ben tek gitsem olurmu yaparlarmı??

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Arkadaşlar ben üsküdar trafik şubeye gittim tarih değişikliğini ruhsat
    sayfasını değiştirmden yapmıyorlar diğer şubelerde yapıldığını söylememe
    rağmen yapmıyorlar dilekçeyi yazıcak ve ruhsat sayfası içinde 30 ytl ödedin mi
    yaptırabiliyorsunuz üsküdar trafikten bilginiz olsun arkadaşlar.

Unicorn Knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar umarım ekte yer vereceğim belge sizlere yardımcı olacaktır... yok eğer bu belgeyi de emsal kabul etmezlerse Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi' na yollayacağınız bir şikayet dilekçesi ile sorunu kökünden halledebileceksiniz...

Benim hikayem neredeyse 1 yıldan beri ne zaman başvuruda bulunmak için gitsem (ve dahi kendilerine ilgili kanun maddesini belirttiğim halde) böyle bir uygulamanın olmadığını belirterek beni sürekli geri çeviren (ve dahi tersleyen) büyükçekmece ilçe emniyet müdürlüğü trafik şubesi' nde görevli polis memurlarının tavırlarına artık dayanamayarak tudd@egm.gov.tr (ve dahi diğer pek çok iletişim e-mail' i daha) yolladığım şikayet içerikli e-mail'dir...

umarım yardımcı olabilmişimdir...

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Vallaa benim tanıdığım emniyet amiri vardı.. Verdim ruhsatı ona bağlı olduğum trafik şubesinden halletti.. Toplam 15 dakka sürdü..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaa benim tanıdığım emniyet amiri vardı.. Verdim ruhsatı ona bağlı olduğum trafik şubesinden halletti.. Toplam 15 dakka sürdü..
    bizde senin kadar şanslı,alımlı,ılımlı,çekici,sıcak,canayakın,katılı mcı,hoş,olsak bizimde işimiz 15 dakikada biter burada 15 gün sürüyor bu işler (şaka şaka )
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde senin kadar şanslı,alımlı,ılımlı,çekici,sıcak,canayakın,katılı mcı,hoş,olsak bizimde işimiz 15 dakikada biter burada 15 gün sürüyor bu işler (şaka şaka )
    Cengüz aabiiiii
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Benımde 15 dk surmustu Alalalalaa o zaman bı terslık var
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benımde 15 dk surmustu Alalalalaa o zaman bı terslık var
    Cengüz abi bu duruma bir yorum getirmeli o vakit

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    CAZİBE MESELESİ ( kısa ve öz oldumu )
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşimiz düşerse halledersin artık.......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CAZİBE MESELESİ ( kısa ve öz oldumu )
    Yine mi
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşimiz düşerse halledersin artık.......
    Yok artık görüşmüyorum ne yazıkki
    Ama GKN halleder

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aracın bağlı bulunduğu tarfik şubesine gidip memur arkadaşa durumu izah etmeniz yeterli oluyor genelde, ben bu zamana 2 defa bu şekilde hallettim bu problemi. Ayrıca ruhsat değişmiyor, mevcut ruhsat üzerindeki muayene tarihini değiştirip paraf atıyor ya da yeniden asetat kaplama yapılarak, hiçbir ücret alınmıyor.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracın bağlı bulunduğu tarfik şubesine gidip memur arkadaşa durumu izah etmeniz yeterli oluyor genelde, ben bu zamana 2 defa bu şekilde hallettim bu problemi. Ayrıca ruhsat değişmiyor, mevcut ruhsat üzerindeki muayene tarihini değiştirip paraf atıyor ya da yeniden asetat kaplama yapılarak, hiçbir ücret alınmıyor.
    aynı işlemi muayene istasyonunda yaptırdım ben sorun çıkarmadılar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Benim motorumun muayene süresi yaklaşık 8 ay geçti, muayene istasyonu beylikdüzünde olduğu için çok zor geliyor, trafik çevirmesinde ne kadar ceza ödemem gerekebilir, ayrıca bazıları motorun bağlancağını iddia ediyor, motor bağlanırsa muayeneye nasıl gidecek, onlar mı götürecek, götüreceklerse bağlasınlar o zaman, beylikdüzü çok uzak! Muayene istasyonunu oraya kurmak nasıl bir akıl??? İnanın parasında değilim, o kadar ters bir yerki avrupa yakasında oturanlar için! Yarında bursaya yola çıkmam gerekiyor, çevrilmekten korkuyorum...
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Carlitoturco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumun muayene süresi yaklaşık 8 ay geçti, muayene istasyonu beylikdüzünde olduğu için çok zor geliyor, trafik çevirmesinde ne kadar ceza ödemem gerekebilir, ayrıca bazıları motorun bağlancağını iddia ediyor, motor bağlanırsa muayeneye nasıl gidecek, onlar mı götürecek, götüreceklerse bağlasınlar o zaman, beylikdüzü çok uzak! Muayene istasyonunu oraya kurmak nasıl bir akıl??? İnanın parasında değilim, o kadar ters bir yerki avrupa yakasında oturanlar için! Yarında bursaya yola çıkmam gerekiyor, çevrilmekten korkuyorum...
    motor kesinlikle bağlanır

çekicisi,cezası park parası derken astarı yüzünü geçer zaten muayenedende cezaya kalmışsın,

hele birde uzun yolda jandarma çevirirse vay haline
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    beylikdüzü çok uzak! Muayene istasyonunu oraya kurmak nasıl bir akıl??? İnanın parasında değilim, o kadar ters bir yerki avrupa yakasında oturanlar için!
    haklısın Carlitoturco
    ben de Beylikdüzü'de oturuyorum, Çapa hastanesine gitmek o kadar zorki...
    hangi sivrizekalının aklına gelmiş oraya hastane yapmak...

Fenerbahçe taraftarıyım, stat tee kadıköyde... maça falan gidemiyorum.
    bizim evin önü bomboş alan. yapsanıza fenerin stadını buraya...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    cbf 600
    Beylikdüzü uzak geliyorsa Kemerburgaz daki muayene istasyonunu deneyebilirsin . Genelde çok bilinmediği için sıra bekleme konusundada fazla problemin olmaz .

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın Carlitoturco
    ben de Beylikdüzü'de oturuyorum, Çapa hastanesine gitmek o kadar zorki...
    hangi sivrizekalının aklına gelmiş oraya hastane yapmak...

Fenerbahçe taraftarıyım, stat tee kadıköyde... maça falan gidemiyorum.
    bizim evin önü bomboş alan. yapsanıza fenerin stadını buraya...
    Forumu işgal ettiğine yazık, BKM'de felan sahne ayarlaym sana, harcanıyosun buralarda, kitlelere ulaştıralım seni...
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler