Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    valla bende gidip düzelttireyim madem ya ne zamandır aklımdaydı ama fırsatım olmamıstı belki bugun gidebilirim...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Peki zorunlu trafik sigortasının bu iş ile bir alakası var mı?Zorunlu trafik sigortası yine yılda 1 mi yapılacak yoksa o da 3 yılda 1 mi?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki zorunlu trafik sigortasının bu iş ile bir alakası var mı?Zorunlu trafik sigortası yine yılda 1 mi yapılacak yoksa o da 3 yılda 1 mi?
    Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçelerinin geçerlilik süreleri 1 yıl olarak düzenlenir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelişmelerden haberdar et mutlaka bizi

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar başlığı hortlatıyorum. Nedir son durum? Ben yarın sabah Göztepe muayene istasyonuna gideceğim çünkü 14.02.2007 tarihinde muayenem bitiyor. 14.02.2007 olan muayene süremi 14.02.2009 tarihi olarak düzelttirmem gerekiyor. Yakın tarihte bu işlemi yapan arkadaşlar var mıdır? Bir acil cevap verseniz çok sevinirim.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Ben 2 ay evvel gittim Göztepe muayeneye 2005'de aldığım motorun muayenesi 2006'da bitiyor diye, oradaki görevli ruhsatını çıkaran ve yanlışlığı yapan trafik şube, bunu trafik şubeye götürmen lazım biz hiçbirşey yapamayız dedi. Oraya da gitmedim, muameleci bir tanıdık var onunla halletmeye çalışacağım.
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    İşten izin alıp sabah saat 8'e doğru Göztepe muayene istasyonuna gittim. Oradaki memura motorun ruhsat üzerindeki muayene süresinin yanlış olduğunu, birçok kişinin buraya gelerek ruhsatta değişiklik yaptırdığını, muayene süresi dolmadan bu değişikliği yapmayacağınızı söylediniz, benim de muayene sürem yarın doluyor değiştirmek için geldim dedim. Adam ruhsata bakıp bunun bizimle ilgisi yok, yeni motosikletlerin muayene sürelerini trafik şubesi belirliyor, biz birşey yapamayız dedi. Eğer muayene yapımışsa ve biz de tarihi bir sene yazmışsak, ancak bu değişikliği yapabiliyoruz dedi. Trafik şubesine gitmemi veya yeniden muayene yaptırmam gerektiğini söyledi. Ben de trafik şubesine gidip, ruhsat değişikliği için yapılacak işlemler ve yeni ruhsatın çıkması için geçecek süreyi beklememek için yeniden muayene yaptırmaya karar verdim ve vezne sırasına girdim, 54,20 YTL ödedikten sonra temiz kağıdı almak için başka bir sıraya girip temiz kağıdını alıp sorumlu memura imzalattıktan sonra muayene için de sıraya girdim. Trafik sigortasının da tarihi bu öğlen 12'de biteceğinden oradan da sigortaya uğrayıp bir 20 YTL de ona ödedim. Kısaca bugün bana 74,20 YTL gibi bir paraya maloldu. Bazı insanlar işini doğru şekilde yapmış olsalar, bugün muayene parası ödemek yerine sadece 20 YTL sigorta parası ödeyecektim.

Bu tip olaylar yaşadıkça bu memlekette yaşadığıma pişman oluyorum. Ne olursa olsun bu olayların, bu saçmalıkların düzeleceğine inanmıyorum...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Valla boy bende senin gibi yapacağım, ben İkitelli deyim ama sağolsun ruhsatımı çıkaran muameleci ruhsatı Tuzla dan çıkartmış. Gitsem bir dert gitmesem ayrı dert, hiç uğraştırmayacaklarını bilsem gidip değişeceğim ama bu seferde en az yarım günüm gidecek. Yarım günde benim iş hacmimde büyük bir zaman aralığı, gidip onla uğraşacağıma oturduğum yerden 3-5 kapı satarım daha iyi

Yada bir yerde bir elektronik daktilo görürsem değişeceğim tarihi kendim, gerekli olan paraf zaten ruhsata atılmış

Muamelecim ruhsatı yazdırırken muayeneyi 3 yıl yazdırmış (ben uyarmıştım) ama imzalayan yetkili yok öyle birşey deyip sildirmiş ve 1 yıl yazdırıp paraflamış

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400

ben bu gün gittim

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başlığı hortlatıyorum. Nedir son durum? Ben yarın sabah Göztepe muayene istasyonuna gideceğim çünkü 14.02.2007 tarihinde muayenem bitiyor. 14.02.2007 olan muayene süremi 14.02.2009 tarihi olarak düzelttirmem gerekiyor. Yakın tarihte bu işlemi yapan arkadaşlar var mıdır? Bir acil cevap verseniz çok sevinirim.
    dün sabah trafik çevirdi 3 aygeçmişti muayenenin bitişi bende pişkin pişkin eee o muayene süreleri uzadı ya dedim .. işletmedim diye cezayı yedim.. bu sabah gidip 15 dk da göztepede hallettim.. harç parası 54.20ytl temiz kağıdı ve sigorta poliçesi bu kadar.. hemen halloluyor..

tabii önceden 52 ytl cezayı ödedim..

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Bende göztepeye gidip ruhsat tarihi yeni kanun cıkmış uzatıyormuşsunuz dedim.
    Trafik şuben neresiyse oraya gideceksin dediler. 2 ay sonra süre bitiyor.
    Artık yenileyeceğiz. Yukarıyı okuyayım ama 2 yıl uzatıyorlardı galiba.

Birde özel bir soru olacak.

Babam motoru alıp Yalovaya gidecek. Yalova 77 plaka. 34 plakayı yalovada muayenesini yaptırabilirmiyiz. Yoksa İstanbuldan temiz kağıdımı almak lazım.
    Bilgisi olan yanıtlarsa memnun olurum.
    Muayene istasyonunda motorla sıraya giriyormuyuz, yoksa kaynakmı yapıyoruz.

Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Babam motoru alıp Yalovaya gidecek. Yalova 77 plaka. 34 plakayı yalovada muayenesini yaptırabilirmiyiz. Yoksa İstanbuldan temiz kağıdımı almak lazım.
    Plakası 34 olup başka ilde muayene yaptıran veya bir bilgisi olan arkadaştan yardım istiyorum

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville

Plakası 34 olup başka ilde muayene yaptıran veya bir bilgisi olan arkadaştan yardım istiyorum
    Bu durumda olan yok galiba. Olumlu olumsuz cevap yokmu.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ybr için; üsküdar trafik şubesine gittim, memur bey 40 ytl karşılığında ruhsatı değiştirmemi söyledi. elimdeki ruhsat üzerinde değişiklik yapıp paraf atılabileceğini, arkadaşlarımın bu şekilde yaptırdığını söylediğimde, üstüne basa basa "bir motosikletçi için bunu yapmayacağını" istiyorsam, parasıyla ruhsatı değiştireceğini söyledi.
    acayip moralim bozuldu ve bu tutumundan dolayı, beddua ederek oradan ayrıldım.

kt için, ruhsatı muameleci arkadaşıma verdim, 1 ay sonra telefon edip, yaaa ben onu unuttum yaaa... dedi, gidip hemen ruhsatı geri aldım.

zongshen için: başka bir muameleci arkadaşıma verdim, şık-şık, tık-tık 2 günde halledip 5 kuruş masrafsız işi bitirdi.

3-4 gün önce de, evimin karşısındaki muayene istasyonuna gidip, 108,4 YTL ödeyip kt ve ybr'nin muayenelerini yaptırdım.

bu işlerin müsebbibi kim ise, hakkım olsun. çatır çatır alırım nasıl olsa...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Bu durumda olan yok galiba. Olumlu olumsuz cevap yokmu.
    yalovada muayeneyi yaptırabilirsin fakat temiz kağıdını alıp da gidin (6 ay geçerliliği var) oradan temiz kağıdı almak biraz uzun sürer

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalovada muayeneyi yaptırabilirsin fakat temiz kağıdını alıp da gidin (6 ay geçerliliği var) oradan temiz kağıdı almak biraz uzun sürer
    Teşekkür ederim. Göztepeden temiz kağıdını alayım.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    arkadaslar gittim trafik tescile bana dediki ruhsatı değiştirmem gerekiyo el ile düzeltme yapamıyoruz onunda 32 ytl ücreti var. Su ana kadar yaptıran arkasaşlar nasıl yaptırdılar kı acaba

Motor zongsen 2006 yılında Mayıs ayında trafige cıkısı var motorun. Bu kanununda resmi gazetede yayınlanması 2004 de olmus.(ne biçim kanun boyle bir teknoloji ortamında 2 yılda resmi dairelere kanun zor geliyo) Bolu trafik tescil mudurlügüne gelmeside 2006 nın ekim ayı imiş. Ben şimdi ne yapacam arkadaşlar. Bilen birisi yardımcı olabilir mi acaba?
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Dabanvay 125cc

lütfen yardım ve yorum

merhaba arkadaşlar Motorsiklet Muayene Geçerlilik Süremi uzattırmak için http://trafik.izmirpolis.gov.tr adresini incelerken "Sorularınız" başlığı altında

Sorulma Tarih Ve Saati 14.06.2006 15:41:08
    Konusu Soru Sahibinin Mail Adresi Soran İP
    TRAFİK ŞUBE İŞLEMLERİ hdemirozer@ --- --- 85. --- --- ---
    mayıs 2006 motosiklet vizemi yaptırdım 1 yıllık yapıldı 1/1/2006 tarihinden itibaren motosiklet vizeleri 2 yılda bir acente motosikletlerde 3 yıl olarak resmi gazetede yayınlandığı söylendi istanbulda bu şekilde yapıldığı bilgisi var bu konuda bilgi alabilirmiyim
    CEvaben:
    Karayolları muayene istasyonunda vize süresi ne kadar verilmişse tescil Birimleri bu süreyi ruhsatınıza işler.Uygulamada bir aksaklık yada yanlışlık var ise karayolları muayene istasyonuna danışınız....

Şeklinde bir konuya rastladım benim
    Araç Bilgilerim
    Marka :mondial
    Model :2005
    Belge Tarihi : 16/08/05

bu konuda kafam iyice karışdı ne yapmalıyım sizce? vize tarihim geçti ve yakalanırsam cezası 400 ytl ve araç kapatma şeklinde duydum. Bu arada motorsiklet vize harcı ne kadar bilen varmı?
    Emsal olarak aynı işlemi yapmış olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı kmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar Motorsiklet Muayene Geçerlilik Süremi uzattırmak için http://trafik.izmirpolis.gov.tr adresini incelerken "Sorularınız" başlığı altında

Sorulma Tarih Ve Saati 14.06.2006 15:41:08
    Konusu Soru Sahibinin Mail Adresi Soran İP
    TRAFİK ŞUBE İŞLEMLERİ hdemirozer@ --- --- 85. --- --- ---
    mayıs 2006 motosiklet vizemi yaptırdım 1 yıllık yapıldı 1/1/2006 tarihinden itibaren motosiklet vizeleri 2 yılda bir acente motosikletlerde 3 yıl olarak resmi gazetede yayınlandığı söylendi istanbulda bu şekilde yapıldığı bilgisi var bu konuda bilgi alabilirmiyim
    CEvaben:
    Karayolları muayene istasyonunda vize süresi ne kadar verilmişse tescil Birimleri bu süreyi ruhsatınıza işler.Uygulamada bir aksaklık yada yanlışlık var ise karayolları muayene istasyonuna danışınız....

Şeklinde bir konuya rastladım benim
    Araç Bilgilerim
    Marka :mondial
    Model :2005
    Belge Tarihi : 16/08/05

bu konuda kafam iyice karışdı ne yapmalıyım sizce? vize tarihim geçti ve yakalanırsam cezası 400 ytl ve araç kapatma şeklinde duydum. Bu arada motorsiklet vize harcı ne kadar bilen varmı?
    Emsal olarak aynı işlemi yapmış olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.. şimdiden teşekkürler..
    Yukarılarda 53 ytl diye okudum. Model 2005 trafige cıkış 03.20006 ama
    paşa paşa havalar düzelince gidip 2 yıl uzatayım. Trafik siğortasıda yapılmış olacak. oda 23 ytl. Temiz kağıdını alıp harcı ödeyip hallediyorsun.

Yanlızzzzzzz ikinci el aldıysanız vergi daiersine evraklar gec gittiğinden aracın eski sahibinin üzerinde gözükebilir. Noter satışı ve ruhsat fotokopisiyle tescilde işlem yaptırmanız lazım. Bunuda dikkat ediniz.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gittim trafik tescile bana dediki ruhsatı değiştirmem gerekiyo el ile düzeltme yapamıyoruz onunda 32 ytl ücreti var. Su ana kadar yaptıran arkasaşlar nasıl yaptırdılar kı acaba

Motor zongsen 2006 yılında Mayıs ayında trafige cıkısı var motorun. Bu kanununda resmi gazetede yayınlanması 2004 de olmus.(ne biçim kanun boyle bir teknoloji ortamında 2 yılda resmi dairelere kanun zor geliyo) Bolu trafik tescil mudurlügüne gelmeside 2006 nın ekim ayı imiş. Ben şimdi ne yapacam arkadaşlar. Bilen birisi yardımcı olabilir mi acaba?
    myheart
    Bolu trafik tescil şubesi, ruhsat üzerinde değişikliğe yanaşmıyorsa, yapabileceğin fazla bir şey yok dostum.
    kendi hatalarının faturasını vatandaşa kesiyorlar.
    ya 32 ytl ödeyip, ruhsatı trafik tescil'de değiştirerek 05/2009 tarihine kadar süre kazanacaksın,
    ya da, mayısa kadar bekleyip, 54,2 ytl karşılığıda muayene istasyonundan 2 yıllık süre yazdıracaksın.

ben ikisini de yaptım mecburen.
    ev beylikdüzü'de, trafik tescillerin biri üsküdar, biri bayrampaşa, biri beşiktaşta...
    hangisine koşturayım?

beşiktaş şubenin yaptığı ruhsat üzerinde düzeltmeyi, diğer şubeler yapmıyor.
    herkes, kafasına göre davranıyor.
    kim-kime, dum-duma...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    ARKADAŞLAR SON NOKTAYI KOYMAK İSTİYORUM.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAZILI OLARAK SORDUM.

ALDIĞIM CEVABA GÖREDE KADIKÖY/MALTEPE TRAFİK ŞUBESİNE MÜRACAAT

ETTİM SÜREYİ 3 YIL OLARAK DÜZELTTİLER.

ALINAN CEVAP AŞAĞIDADIR.İSTEYENE MAİL ATARIM.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 64093/40-07-88-1142-28737 SAYILI

07.02.2007 TARİHLİ YAZILARI

"Motosiklet fenni muayenesi ile ilgili her iki yönetmelik maddelerinin farklı hükümler içermesi nedeniyle Bakanlığımız Hukuk Müşavirliğinden görüş sorulmuş olup, alınan cevabi yazıda konunun Araç Muayene İstasyonlarının Açılması İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik hükümleri çercevesinde yürütülmesi belirtildiğinden, bu konuda hazırlanan 11.08.2006 tarih ve 7853-137828 talimat İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilmiştir.Ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliğinin ilgili maddesi de söz konusu yönetmeliğe uyarlanmış ve hazırlanan Yönetmelik Tasarısı ilgili birime gönderilmiştir." denilmektedir.

Bu demekki 23.09.2004 tarih 25592 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre 14/d maddesi gereğince 3(ÜÇ) YIL olarak uygulanmsı gerekmektedir.(23.09.2004 tarihinden sonra alınan motosikletler içindir.)

ek.engin@gmail.com

0532 246 43 30

Motosikleti
    Dabanvay 125cc

tekekkur

verdigin bilgiler için çok teşekkürler dostum

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler